نشر دریافت > خبرهای آموزشی > تغییر روند پذیرش دانشجو برای ۳ دانشگاه

تغییر روند پذیرش دانشجو برای ۳ دانشگاه

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

Published by

تاریخ خبر: ۹۳/۱/۱۹

تغییر روند پذیرش دانشجو برای ۳ دانشگاه

مدیرکل دفتر آموزش‌های غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم از تصمیمات جدید معاون جعفر میلی منفرد- معاون آموزشی این وزارت‌خانه برای اصلاح روند پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های غیردولتی، پیام نور و آزاد خبر داد.
کارن ابری‌نیا درباره تازه‌ترین تصمیمات وزارت علوم برای غیردولتی‌ها در سال جدید، اظهار داشت: جلسات متعددی برای بازنگری اساس‌نامه دانشگاه‌های غیردولتی در وزارت علوم برگزار و پیشنهاداتی در این باره مطرح شد تا تغییرات مورد نیاز برای اصلاح اساس‌نامه را مشخص کنیم. وی در ادامه با بیان این‌که برخی از راهکارهای قانونی اصلاح اساس‌نامه دانشگاه‌های غیردولتی در اختیار شورای عالی انقلاب فرهنگی قراردارد، گفت: دفتر آموزش‌های غیردولتی هم‌اکنون در حال بررسی مجاری قانونی برای تصویب اساس‌نامه‌ی جدید غیردولتی‌هاست.
مدیر کل دفتر آموزش‌های غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم در ادامه به یک اقدام وزارت علوم در خصوص اصلاح روند پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور برای کمک به افزایش پذیرش دانشجو در غیردولتی‌ها اشاره کرد و افزود: در این باره، معاون آموزشی وزارت علوم کمیته‌های مختلف ساماندهی به این منظور تشکیل داد. ابری‌نیا تأکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های غیردولتی، پیام نور و آزاد باید هماهنگ باشد؛ نمی‌توان برای دانشگاهی محدودیت ایجاد کرد و دانشگاهی دیگر بدون محدودیت اقدام به پذیرش دانشجو کند.
وی پایان اردیبهشت ماه را زمان مناسبی برای مشخص کردن این اصلاحات اعلام کرد. مدیرکل دفتر آموزش‌های غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم هم‌چنین درباره‌ی اقدامات وزارت علوم برای غیردولتی‌ها در سال جدید، تأکید کرد: در سال جدید تلاش می‌کنیم ظرفیت مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد غیردولتی‌ها خالی نماند یا بهتر از شرایط سال گذشته باشد.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

دسته بندی شده در :

برچسب ها: , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *