سلام


ســـــــــــــــــلام!  سلام آغاز آشنایی‌ها و دوستی‌هاست و ما این لحظه را گرامی می‌داریم، لحظه‌ای که شما، سلامِ ما را پاسخ داده‌اید و برای آشناشدن با ما، این‌جا مکثی کرده‌اید؛ خدا را چه دیدید؟ شاید همین مکث کوتاهِ شما در این لحظه، آغازی باشد برای دوستی دور و دراز ما؛  به نشر دریافت خوش‌آمدید!

 

خلاصه‌ی آن‌چه در این سایت در اختیار شماست:

۱- نقد سؤالات آزمون‌ها

۲- سؤالات آزمون‌های خارج از کشور

۳- راهنمایی آموزشی (مشاوره)

۴- تست‌های دوره‌ای  

۵- بیست سؤالی

۶- تست‌ها  و مطالب تکمیلی

۷- خبرهای آموزش

۸- پاسخ به پرسش‌های شما

۹- کتاب‌های آموزشی

۱۰- کتاب‌های همایش

۱۱- کتاب های تست و نکته

۱۲- کتاب‌های بیست

۱۳- کتاب‌های بعد از کنکور

 ۱۴- صفحه‌ی شما

 

۱- نقد سؤالات آزمون‌ها:

امسال هم سؤالات آزمون سراسری و آزمون‌ های جامع آزمایشی تعاونی سنجش در سایت نشر دریافت به قلم جمعی از کارآزموده‌ترین و بهترین دبیران تهران، نقد و بررسی می‌شود.
مطمئناً بدون دانستن سطح دشواری و اشتباهات احتمالی موجود در سؤالات این آزمون‌ها، نتیجه‌ی آن‌ها نمی‌تواند نشان‌دهنده‌ی میزان ضعف یا توانایی واقعی شما در هر درس باشد.
هم‌چنین در این نقدها نکاتی که احتمال طرح‌شدنشان در آزمون سراسری بالاتر است، مشخص می‌شوند؛ آن‌ها را از دست ندهید حتی اگر در آزمون‌های تعاونی سنجش شرکت نمی‌کنید!

نقد سؤالات آزمون سراسری هم کاری است که برای اولین بار در نشر دریافت پایه‌گذاری شده است و در این سال‌ها نقش مهمی در پامال نشدن حق داوطلبان و افزایش دقت طراحان بزرگوار آزمون سراسری داشته است.

 

۲- سؤالات آزمون‌های خارج از کشور

دانش‌آموزان کنکوری خوب می‌دانند که دست‌رسی به سؤالات خارج از کشور سال های گذشته چقدر مهم است. ما این سؤال‌ها را  از سال ۸۸ در سایت نشر دریافت در اختیار شما قرار دادیم بدون آن‌که هزینه‌ای بابت آن‌ها بپردازید، آن‌ هم با پاسخ تشریحی و تحلیلی به‌ قلم جمعی از شناخته‌شده‌ترین استادان تهران و ایران. خوشبختانه از سال ۹۳  نیز سازمان محترم سنجش، پس از پیگیری های بسیار نشر دریافت، دفترچه ی سوالات  کنکور خارج از کشور را برای عموم دانش آموزان بر روی سایت رسمی اش منتشر کرد  و گامی دیگر درجهت عدالت آموزشی برذاشته شد.

و این هدیه‌ای کوچک است از نشر دریافت به شما که هدفی بزرگ در پیش‌رو دارید!

 

۳- راهنمایی آموزشی:

ما تصمیم گرفتیم تجربه‌ی سال‌ها تدریس‌مان را صمیمانه با شما درمیان بگذاریم. به شما بگوییم که برای موفقیت در هر درس چه کارهایی باید بکنید، مثلاً برنامه‌ی مطالعاتی‌تان چگونه باشد، از چه منابع معتبری کمک بگیرید، به کدام قسمت‌های کتاب درسی بیش‌تر توجه‌داشته‌باشید … و از همه مهم‌تر این‌که چه کارهایی نکنید! یعنی از کدام اشتباهات که معمولاً دامنگیر بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود، دوری کنید.

لطفاً تا دیر نشده این مشاوره‌ها را بخوانید!

 

۴- تست‌های دوره‌ای:

امسال نیز قصد داریم در برخی درس‌ها به کمک تست‌های دوره‌ایِ مرحله به مرحله و پاسخ آموزشی- مشاوره‌ای آن‌ها، برای شما برنامه‌ریزی درسی کنیم و این برنامه‌ریزی هماهنگ است با برنامه‌ی تدریس مؤلف- معلمان نشر دریافت (از جمله دکتر هامون سبطی، دکتر شهاب اناری، آقای دکتر عمارلو و …) 
درواقع این کار، ادامه‌ی مشاوره‌ی آموزشی و برنامه ریزی درسی در طول این سال پرماجرا ست که در کنار هم هستیم.

 

۵- بیست سؤالی:

مصاحبه ی علمی و غیرتبلیغاتی با رتبه های برتر کنکور  را  فقط در سایت دریافت می توانید بخوانید. نظر این عزیزان بدون هرنوع سانسور یا دخل و تصرف  درج شده است و مصاحبه ها نیز غیر حضوری  بوده تا با خیال راحت هرچه می خواهد دل تنگشان با شما بگویند و شما بعد از بیست سؤوال به  رازهای موفقیتشان دست پیداکنید!

علاوه بر رتبه های ۱ تا ۱۰۰ با رتبه های ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ هم مصاحبه کرده ایم  چون تجربه های این دانش آموزان موفق و پیروز، برای اغلب دانش آموزان بسیار  سودمند و  کاربردی است.

امسال در انتظار مصاحبه با شما هستیم!

 

 

۶- تست‌ها و مطالب تکمیلی

هر مولفی که احساس کند برای به بار نشستن زحماتش، شما عزیزان نیاز به کمک یا تمرین بیشتری دارید، در این قسمت، تست‌ها و مطالب بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. هم‌چنین گاهی تفاوت اصلی چاپ جدید یک کتاب با چاپ‌های قبلی فقط در افزوده‌شدن تست های کنکور آن سال است. ما آن تست‌ها را با پاسخ‌ در این قسمت سایت قرار می‌دهیم تا کسی مجبور به خرید دوباره‌ی کتاب بابت آن چند تست نباشد.

 

۷- خبرهای آموزشی:

در سال های گذشته، سعی کردیم به کمک جناب مهندس سلطان‌تبار ،اولین سایت آموزشی باشیم که خبرهای به‌روز در مورد آزمون سراسری، آزاد، امتحانات نهایی و هرچه را که به یک داوطلب کنکور مربوط می‌شود، در اختیار دانش‌آموزان کشورمان قرار می‌دهد؛ امسال هم بی‌خبر نمی‌گذاریمتان! از ما خبر بگیرید.

 

۸- پاسخ به پرسش‌های شما:

خُب، این‌که دیگر توضیح نمی‌خواهد. ما معلمیم و وظیفه‌مان پاسخ‌گویی به پرسش‌های شماست و شما دانش‌آموز و وظیفه‌تان پرسیدن و به پاسخ رسیدن. منتظر پرسشهایتان هستیم!

 

۹- کتاب‌های آموزشی:

ما کتاب نمی‌نویسیم، مگر آن‌که مطمئن باشیم آن کتاب ، بیش‌تر از کتاب‌های مشابه‌اش در بازار به شما کمک خواهدکرد.
ما در کتاب‌ها‌مان، کلاس‌های درس‌مان را پیاده‌کرده‌ایم؛ یعنی تمام هنر معلمی‌مان را به‌کارگرفته‌ایم تا شما مطالب را عمیقاً دریافت کنید و آن‌ها را درک‌نکرده رها نکنید یا ناچار به حفظ‌کردن نکته‌ها نشوید؛ این کتاب‌ها تقدیم به شما که: 

برای یافتن، راهی جز دریافتن نمی‌شناسید!

 

۱۰- کتاب‌های همایش:

نوشتن کتاب همایش کار کسانی است که شاید تعدادشان در هر درس از شمار انگشتان یک دست هم کم‌تر باشد. واقعاً چگونه می‌توان این همه موضوع، نکته، فرمول و پرسش‌های احتمالی را در کتابی مختصر جمع‌بندی کرد؟ این کار برای یک مؤلف غیرممکن و شاید حتا کمی خنده‌آور به‌نظر برسد؛ اما برای یک معلم کارآزموده‌ی کنکور شدنی‌است! معلمانی که کتاب‌های همایش نشر دریافت را تألیف کرده‌اند از نبوغ معلمی خود در جمع‌بندی مطالب آموزشی بهره گرفته‌اند و

نام برخی از آن‌ها جلد هیچ کتاب دیگری را در بازار کتاب ایران نیاراسته است جز کتاب‌های همایش نشر دریافت.(می‌دانید چرا؟)

۱۱- کتاب‌های تست و نکته

برخی از این کتاب‌ها در حال تألیف هستند و برخی در انتظار مؤلفی کاردان- که البته وقت هم داشته‌باشد! – هدف این کتاب‌ها آموزش نکته‌های تستی به کمک پاسخ‌های آموزشی و تحلیلی است. در «خبرهای داغ داغ» و صفحه‌ی «به‌زودی منتشر می‌شود» پی‌گیرشان باشید.

۱۲- کتاب‌های بیست

 روشن است که این کتاب‌ها با «مجموعه‌های سؤالات امتحانات نهایی» رایج در بازار کتاب ایران تفاوت‌های بنیادین دارند و جمعی از پرمشغله‌ترین و خوش‌نام‌ترین دبیران کنکور ایران مشغول آماده‌سازی این مجموعه هستند، با این هدف که در زمینه‌ی امتحانات مدرسه‌ای و کشوری، کتاب‌هایی درخور شما دانش‌آموزان ایران‌زمین فراهم آید. این کتاب‌ها برای آموختن خط به خط کتاب های درسی به کمک تمرین‌هایی نظیر سؤالات امتحانی، بسیار مناسبند و می توانند نقش یک معلم خصوصیِ غیرکنکوری را برای شما بازی کنند. پاسخ های سؤالات به گونه ای آمده که هر مصحح سخت گیری را هم راضی کند و نتواند از دادنِ نمره‌ی بیست به شما طَفره رود! با توجه به تغییر بارم‌بندی امتحانات از سال ۱۳۹۱، نمونه سؤالات سال های قبل هماهنگ با امتحانات سال جاری شما نیست، پس ما در این کتاب‌ها، سؤالات کشوری و استانی سال های قبل را با بارم بندی جدید هماهنگ کردیم تا از این جهت نیز کتاب‌های بی‌رقیبی باشند.  

 امیدواریم راهی که درپیش گرفته ایم به بهبود کیفیت آموزشی در مدارس کشور یاری رساند.

با «کتاب‌های بیست» هیچ دانش‌آموزی شب‌های امتحان تنها نیست!

۱۳- هدف اصلی ما در نشر دریافت، علاوه بر تولید  کتاب‌هایی  درخور دانش‌آموزان ایرانی و هم‌چنین کسب درآمد حلال از این راه- که البته دومی از اولی هم سخت‌تر است- علاقه‌مند ساختن دانش‌آموزان کشور به علم و هنر و فرهنگ ایران و جهان است؛ پس ما نتیجه‌ی کارمان را وقتی می‌گیریم که شما پس از کنکور هم کتاب بخوانید!مطمئناً ایرانیان کتاب‌خوان می‌توانند آینده‌ای روشن‌تر، آبادتر و آزادتر از ایرانیان امروز داشته‌باشند؛  بعد از کنکور هم با ما باشید با کتاب‌های بعد از کنکور!

۱۴- این دیگر صفحه ی شماست، منتظر می مانیم تا از شما بخوانیم!

«مدیر مسئول، هامون سبطی»