نشر دریافت > مشاوره > خشت های بعدی > ویدئوی سخنرانی دکتر هامون سبطی درباره‌ی تأثیر معدل در نمایشگاه کتاب تهران

ویدئوی سخنرانی دکتر هامون سبطی درباره‌ی تأثیر معدل در نمایشگاه کتاب تهران

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

Published by

خبرهای مرتبط دیگر را در سه لینک زیر بخوانید:

همه چیز در باره‌ی تأثیر معدل سال۹۵       .     همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی     .     همه چیز درباره‌ی ترمیم معدل

.

(اردیبهشت۹۶) ویدئوی سخنرانی دکتر هامون سبطی در نمایشگاه کتاب:

مشکلات ادغام نتایج امتحانات نهایی و آزمون سراسری (تأثیر معدل)

قسمت نخست:

قسمت دوّم:

قسمت سوّم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم:

 

photo5818814898438777161 photo5821177680207391002

photo5793897276303845797

img_20161031_123151

(بهمن۹۵) جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد

خبرگزاری فارس: جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد
تمام داوطلبان کنکور که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه شده‌اند و کسانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، قبل از ثبت‌نام در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تأیید کنند.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ با توجه به شروع ثبت‌نام آزمون سراسری ۱۳۹۶، تمام داوطلبانی که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه در شاخه نظری ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی شده‌اند و همچنین داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، لازم است قبل از ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir، سوابق تحصیلی خود را تأیید کرده و با دریافت کد سوابق تحصیلی نسبت به ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ اقدام کنند.

همچنین داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

داوطلبان در صورت وجود هرگونه اشکال یا مغایرت در سوابق تحصیلی خود، هرچه سریع‌تر با در دست داشتن مدارک مستند به اداره آموزش و پرورش منطقه محل اخذ دیپلم خود مراجعه کنند.

(بهمن۹۵) جزئیات سهمیه ها و اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶
ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۶ از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز شد و تا ۲۸ بهمن ادامه دارد، سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ سهم ۳۰ درصدی داشته و به صورت مثبت اعمال می‌شود.

نحوه اعمال سوابق در آزمون سراسری سال ۹۶ همانند سال ۹۵ و بدین شرح است:

برای دیپلمه‌های ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد اخذ کرده و امتحانات یک یا چند درس آنها نهایی بوده اعمال سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۲۵ درصد و به صورت مثبت است.

داوطلبان مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را از سال تحصیلی ۹۰-۹۱ به بعد اخذ کرده‌اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۵ درصد و به صورت مثبت هستند.

اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معناست که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره کل نهایی در هر زیر گروه شود، اعمال خواهد شد و در غیر این صورت نمره کل نهایی در هر زیرگروه در نظر گرفته می‌شود.

سهمیه‌ها

سهمیه رزمندگان: رزمندگانی که حداقل ۶ ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی حضور داشته‌اند باید با مراجعه به ارگان ذیربط (سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنها بعد از زمان ثبت‌نام مورد تایید نهایی قرار بگیرد.

سهمیه ایثارگران: جانبازان با هر درصد جانبازی، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنها و فرزندان و همسران شهدا برای استفاده از سهمیه ایثارگران باید نسبت به تکمیل بند مربوطه در تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند و نیازی به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند.

سهمیه خانواده شهدا: خانواده شهدا برای استفاده از سهمیه باید نسبت به تکمیل بند مربوطه در تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند و نیازی به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند.

سهمیه بهیاران: بهیاران دارای دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید (کاردانش) مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری مشغولند می‌توانند با تهیه کواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود صرفا برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند.دارا بودن سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان بهیار در استان محل خدمت الزامی است.

منبع:تسنیم

(۱۰آبان۹۵)اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

  بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ می رساند: با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۳۹۵/۲/۲۶ مجلس محترم شورای اسلامی، و براساس مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۵/۸/۹ میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶  همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ به صورت زیر می‌باشد:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.
ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.
تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

(۱۰آبان۹۵) سخن دکتر هامون سبطی به مناسبت تأثیر مثبت معدل در کنکور ۹۶

همراهی مسئولان با خرد جمعی درخور قدردانی است.
مثبت شدن تاثیر معدل در آزمون سراسری ۹۵ با روشنگری های نمایندگان فرهیخته و مسئولیت شناس مجلس نهم به‌ویژه جناب آقای دکتر احمدی لاشکی و آقای دکتر احمد توکی، علی‌رغم تصویب طرح دوفوریتی برای معطل گذاشتن حکم دیوان عدالت اداری از سوی برخی دیگر از نمایندگان محترم مردم ، لغو تأثیر ناروای سوابق تحصیلی پزشکان در آزمون جامع دستیاری از سوی وزیر دانشمند بهداشت علی‌رغم اعلام نتایج دست‌کاری شده در سایت سازمان سنجش و برگشت رتبه‌ها به حالت اصیل قبل از اعمال سوابق تحصیلی به دستور دکتر هاشمی و تصمیم اخیر شورای سنجش و آموزش کشور که گرچه در آن به تقلّبات گسترده‌ی امتحانات نهایی در سال جاری توجّهی نداشتند امّا گوش به صدای طبل بدآهنگ متعصبان تأثیر سرتاپا ناعادلانه قطعی معدل در آزمون سراسری هم نسپردند و به رأی ۸۵ درصد دانش‌آموزان کشور احترام نهادند. همگی نشان از این دارد که خرد جمعی در این کشور گوش نیوشا دارد و سخن خردمندانه و منطقی شنیده می‌شود. پس بیایید گفتگوی سازنده با همدیگر و با مسئولان را سرمشق خود قرار دهیم و همچنان آن را تمرین کنیم زیرا بسیار بهتر و کم هزینه‌تر از رفتارهای هیجان‌آمیز و تعصب‌برانگیز، ما و مسئولان میهنمان را به افق‌های خردگرایی و منافع ملی رهنمون می‌شود. این سه تجربه‌ی موفق علاوه بر دستاوردهای آموزشی حاوی دستاوردهای ارزشمند فرهنگی و اجتماعی بوده است. سپاسگزار همه‌ی شما خوبان.
هامون سبطی

.

(۷آبان۹۵) نامه‌ی دکتر هامون سبطی به کمیسیون آموزش مجلس برای احقاق حقوق داوطلبان کنکور

name-be-majles-1

name-be-majles2

 

(۷آبان۹۵) نامه‌ی دکتر هامون سبطی و وکیل سجاد حجازی  به کمیسیون آموزش مجلس برای احقاق حقوق داوطلبان کنکور

در پی مطرح شدن مجدد موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، دکتر هامون سبطی مدیر مسئول نشر دریافت و رئیس انجمن ناشران آموزشی و عضو کمیته‌ی سامان‌دهی منابع آموزشی و جناب آقای سجاد حجازی وکیل انجمن ناشران مشترکاً نامه‌ای را خطاب به کمیسیون آموزش مجلس ارسال کردند. متن نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

ریاست و اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی
با سلام و تقدیم احترام؛ پیرو نامه‌ی ارسالی قبلی (که اصل نامه و برگه‌ی وصول مرسوله به پیوست آمده است) مورخ ۳۱/۵/۱۳۹۵ با موضوع اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری به اطلاع می‌رسانیم که وزارت محترم آموزش و پرورش در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۳۹۵ و تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو اقدام به‌ برگزاری امتحانات نهایی مواد درسی سال سوم دبیرستان از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ ، به منظور ترمیم معدل ایشان برای اعمال این سوابق در نتیجه‌ی کنکور سراسری سال ۱۳۹۵ نموده است.
جهت این امر از داوطلبان نام‌نویسی به عمل آمده و هزینه‌ی ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌ها و تصحیح برگه‌ها، از داوطلبان اخذ گردیده است و در مواعد مقرر آزمون‌های ترمیم معدل برگزار شده است ، شایان ذکر است که زمان این آزمون‌ها مصادف با ایامی بود که داوطلبان می‌بایست خود را برای کنکور سراسری آماده نمایند و این داوطلبان بخش قابل توجهی از وقت خود را که می‌بایست صرف مطالعه برای آزمون سراسری میشد، صرف مطالعه برای آزمون‌های ترمیم معدل نمودند.
به رغم اعلام وزارت آموزش و پرورش و انتشار آیین‌نامه‌ی برگزاری آزمون‌ها و تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اعمال این نمرات در نتیجه‌ی کنکور سراسری ۱۳۹۵، متأسفانه طبق اعلام سازمان محترم سنجش کشور این نتایج «به دلیل عدم هماهنگی در ارائه به موقع نتایج به آن سازمان واصل نگردیده و عملاً این نمرات در نتیجه‌ی داوطلبان منظور نشده است».
این به آن معناست که داوطلبان علی‌رغم صرف هزینه مالی و وقت بسیار ارزشمند خود در روزهای سرنوشت‌ساز قبل از برگزاری آزمون سراسری ، وقت و هزینه‌ی خود را صرف اخذ نمراتی کرده‌اند که به دلیل «عدم هماهنگی» و «عدم ارسال به موقع» در نتیجه‌ی داوطلبان اعمال نشده است.
این موضوع نقض آشکار حقوق داوطلبان است. ذکر این نکته نیز لازم است که نتایج امتحانات ترمیم معدل صرفاً در نتیجه‌ی کنکور سراسری قابل اعمال است و تأثیری در بهتر شدن معدل اصلی داوطلبان ندارد.

لذا بدینوسیله ضمن اینکه اینجانبان و داوطلبان و دانش‌آموزان عزیز میهنمان همچنان منتظر پاسخ کمیسیون محترم به نامه‌ی قبلی می‌باشیم ، تقاضای رسیدگی به موضوع و سؤال از مسئولین مربوط برای پاسخ‌گویی به موضوع را داریم.
همچنین بار دیگر تقاضا می‌کنیم که با توجه به گستردگی بروز تقلبات در امتحانات نهایی سال سوم متوسطه در سال جاری که گویا به امتحانات شهریور ماه امسال نیز سرایت نموده است، برای جلوگیری از تباه‌شدن حق دانش‌‌آموزانی که تقلب نکرده‌اند و مسدود کردن مسیر نهادینه شدن این سنت ناشایست در مدارس کشور، از اعمال تأثیر نمرات امتحانات نهایی سال ۱۳۹۵ در نتایج آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ جلوگیری نمایید. لازم به ذکر است که در حال حاضر مراکز آموزش عالی کشور در بیش از ۸۰% رشته-محل‌ها تنها از طریق سوابق تحصیلی به پذیرش دانشجو اقدام می‌نمایند و تنها در ۱۵% رشته-محل‌های پرطرف دار همچنان نیاز به برگزاری آزمونی جامع و رقابتی است. بدیهی است که امتحانات نهایی با اهدافی دیگر طرح‌ریزی شده‌اند و از آن‌جا که غیر رقابتی و حدّ‌نصابی هستند، در آمیختن نتایج دو آزمون که هم اهدافشان متفاوت است و هم نوع سنجش آن‌ها، باعث بروز معضلات جدّی میشود که در این چند سال شاهد بخشی از آن‌ها بودیم و امید می‌رود که با اتخاذ تصمیمات به موقع شما بزرگواران از گسترش یا تکرار این معضلات جلوگیری شود.

با تجدید احترام
دکتر هامون سبطی

سجاد حجازی

 

 

 (۳۰ مرداد۱۳۹۵) نامه‌ دکترهامون سبطی و وکیل سجاد حجازی به کمیسیون آموزش مجلس:

به نام دانای توانا

اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی

با سلام و تقدیم احترام؛

همه اعضای محترم نسبت به سیر تحولات مربوط به اعمال سوابق تحصیلی دانش آموزان درکنکور سراسری آگاهی کامل دارند ، لیکن به عنوان مقدمه  به طور خلاصه مواردی را برمی‌شماریم؛

هیات عمومی دیوان عدالت اداری در سال گذشته  طی دادنامه‌ای  مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درخصوص اعمال قطعی سوابق تحصیلی مربوط به سال سوم دوره متوسطه در نتیجه کنکور سراسری داوطلبان را ابطال نمود. متعاقب آن با تلاش‌های مسئولین سازمان سنجش و وزارت علوم‌ و آموزش و پرورش، طرحی تهیه و با عنوان «طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو» به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. این طرح با وجود مخالفان جدی در مجلس و در بین کارشناسان  و علی‌رغم این که چند بار جهت بررسی از صحن به کمیسیون ارجاع شد با توجه به محدودیت زمانی مجلس در روزهای پایانی مجلس نهم و فشار بیش از حد نمایندگان محترم دولت، نهایتاً با تفویض اختیارات کامل به شورای سنجش و پذیرش دانشجو با این عبارت پایانی «تاثیر سوابق تحصیلی برای سال ۹۵ مثبت، ودر سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال می شود» به تصویب رسید.

این بدان معنا بود که داوطلبان سال گذشته به لطف نمایندگان محترم مجلس از اعمال قطعی سوابق تحصیلی در امان ماندند. ولی این نگرانی برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۶ همچنان باقی است؛ چراکه ایشان به شدت نگران تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو هستند که مقرر است در آینده‌ی نزدیک در این مورد اتخاذ شود.

گذشته از تمامی ایراداتی که کارشناسان آموزشی به اعمال سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور برشمرده‌اند آنچه امسال داوطلبان را بسیار نگران‌تر کرده است ، موضوع تقلب‌های وسیع و سازمان‌یافته در برگزاری آزمون‌های نهایی سال سوم است . البته این تقلبّات از سال‌های گذشته نیز کمابیش وجود داشته است ولی از زمانی که داوطلبان متوجه تاثیر بسیار زیاد( و احتمالاً قطعی) معدل در نتیجه  کنکور شده‌اند، این تقلب‌ها رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفته و در برجسته ترین مورد آن، موضوع آنچنان جدّی و گسترده بوده است که علاوه بر خبرگزاریها، اخبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش مفصلی از آن تهیه نمود و  با متقلبان هم مصاحبه‌هایی انجام و پخش شد و مطابق اعلام صدا و سیما پای پلیس نیز به موضوع باز شده و پرونده کیفری در خصوص فروش سؤالات مفتوح گردیده که البته از نتیجه‌ی اقدامات قضایی اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است . حال پرسش داوطلبان این است که آزمون‌هایی که به شهادت اکثر داوطلبان در آن‌ها به شکل گسترده و وسیع چه قبل از برگزاری و چه درحین برگزاری، تقلّب صورت گرفته است و سؤالات مدّتی قبل از آزمون از طریق فضای مجازی در اختیار عده‌ی کثیری از داوطلبان قرار گرفته است و همچنین تقلّب به شکل آشکار و مشهود در برخی حوزه‌های برگزاری امتحانات نهایی به کرّات رخ‌ می‌داده‌است، چگونه می‌تواند ملاک دقیق و عادلانه‌ای جهت تمییز داوطلبان باشد. بدیهی است که پافشردن بر تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون‌های جامع و استاندارد نظیر کنکور (با همه‌ی معایبی که دارند) زمینه‌ساز شیوع اخلاق ناپسند دروغ و تقلب در میان نوجوانان و جوانان کشور شده است که آثاری بسیار مخرب در پی خواهدداشت.

از آنجا که یکی از اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو به عنوان عضو ناظر، از اعضای کمیسیون محترم آموزش مجلس شورای اسلامی می‌باشد ، تقاضا داریم باتوجه به نزدیکی زمان تصمیم‌گیری در خصوص چگونگی اعمال سوابق تحصیلی برای داوطلبان شرکت کننده در کنکور سال آینده در این شورا، موارد عرض شده را مورد نظر قرار داده و از تأثیر سوابق تحصیلی مربوط به امتحانات نهایی خردادماه ۹۵ که تقلّب گسترده ای در آن  صورت گرفته است، جلوگیری به عمل آید.

سجاد حجازی / هامون سبطی

.

name-majles-sebti

 

(۷آبان۹۵) 

گزارش ۲۰:۳۰ درباره تاثیر معدل و جلسه هفته بعد شورای سنجش و تصمیم گیری /   دیدن ویدئو در اینستاگرام دریافت

خلاصه گزارش:

۹ آبان، روز تصمیم گیری شورای سنجش و پذیرش دانشجو

دکتر زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، موافق تأثیر قطعی

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: آمادگی برگزاری امتحانات نهایی و بودجه‌ی آن را نداریم!

رئیس سازمان سنجش: موافق تأثیر به شرط برگزاری امتحانات نهایی در تمام درس‌ها و پایه‌ها (موافق تأثیر مثبت)

نتیجه‌نظرسنجی سازمان سنجش: ۸۵ درصد موافق تأثیر مثبت در کنکور۹۶ !!!

.

(۱آبان۱۳۹۵)  دیدگاه و پرسش شما:
درود
دکتر سبطی عزیز
دستتون رو می‌بوسم به خاطر تلاش‌هایی که علی‌القاعده وظیفه‌ی شما نیست امّا همیشه برای احقاق حقوق بچه ها احساس مسئولیت اجتماعی میکنین و انجام می‌دین. ممنون می‌شم اگر ۴ دقیقه از وقتتون رو برای خوندن این نامه اختصاص بدین.
امروز از طریق آقای حجازی مطلع شدم که ظاهرن در این اندیشه هستین که نامه‌ای رو برای آقای زاهدی (کمیسیون آموزش) ارسال کنید در مورد تأثیر سوابق تحصیلی.
آقای سبطی نمی‌دونم در این مدّت در جریان مصاحبه‌های رئیس سازمان سنجش بودین یا خیر ، اما بنده که دنبال کردم در اغلب مصاحبه‌های چه تلویزیونی چه با خبرگزاری‌ها ، تلویحاً اعلام می‌کنه که طرفدار تأثیر مثبت هست و می‌خواد شرایط رو به سمت مثبت شدن تأثیر سوابق تحصیلی پیش ببره ، از جمله اینکه میگه : «امسال ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌های کشور طبق قانون پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی خواهد بود و هدف قانون سنجش و پذیرش دانشجو محقق خواهد شد. در مورد ۱۵ درصد باقی مانده ، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصمیم‌گیری می‌کند» و یا در مصاحبه ای دیگه میگه «رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو اظهار کرد: طبق قانون سنجش و پذیرش دانشجو، طی ۵ سال باید ۸۵ درصد کل ظرفیت‌های آموزش عالی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شود امّا اینکه در ۱۵ درصد باقی‌مانده سوابق تحصیلی تأثیر داشته باشد یا خیر بحث دیگری است.» و بدین صورت همیشه به نحوی سعی می‌کنه که بگه هدف قانون مجلس محقق میشه همین امسال و در مورد بقیه مسائل که آیا سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر داشته باشه و اگر داشته باشه مثبت باشه یا قطعی ، شورای سنجش تصمیم‌گیری می‌کنه.
در آخرین مصاحبه‌ش هم گفته :
«برای بررسی تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۶ اقداماتی صورت گرفته امّا اعلام نهایی این تصمیم‌گیری منوط به بررسی‌های بیشتر است.»

به گزارش میزان، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش کشور گفت: «تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۶ منوط به نظر کارشناسان بوده و تا‌کنون در این زمینه تصمیم‌گیری نشده است.

وی افزود: فرمهای نظر‌سنجی در اختیار داوطلبان کنکور ۹۵ قرار گرفت و از آنها سؤال شد که آیا موافق استفاده از روش تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور هستند یا خیر.»
به نظر من با توجه به این که تأثیر‌گذارترین عضو شورای سنجش و پذیرش در این زمینه ، رئیس سازمان سنجش هست ، و سه عضو دیگر شورای سنجش و پذیرش یعنی وزیر بهداشت ، معاون آموزشی وزیر بهداشت و رئیس مرکز سنجش پزشکی هم بخاطر مشکلاتی که امسال برای تآثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری پزشکی پیش اومد ، مخالف تأثیر سوابق تحصیلی هستن ، همچنین اینکه امسال سر جلسه کنکور از همه‌ی بچه‌ها در این زمینه نظر‌سنجی شد که آیا تأثیر به‌صورت مثبت باشه یا قطعی ، احتمال این که تاثیر قطعی بشه بسیار بسیار ضعیفه. من چند ماه پیش ادمین اصلی هماهنگ کننده‌ی گروه‌ها و کانال‌هایی بودم که تلاش می‌کردیم برای تماس و پل زدن با مسئولان تصمیم‌گیر که نظر بچه‌ها رو به اون‌ها منتقل کنیم و خداروشکر با کمک شما زمانی که تصمیم‌گیری به عهده‌ی مجلس بود موفقیت قابل قبولی کسب کردیم ، امّا به عقیده‌ی من در مقطع فعلی که تصمیم‌گیرنده شورای سنجش و پذیرش دانشجو است ، نامه نوشتن به کمیسیون آموزش که رئیسش آقای زاهدی (که قطعاً با روحیات و نظریات ایشون آشنا هستید) است و اکثر اعضای کمیسیون هم از طیف ایشون هستن ، ممکنه باعث فشار بیشتر به سازمان سنجش بشه که تآثیر رو قطعی کنن و دوباره این موضوع رو پیش بکشن که مؤسسات آموزشی سودجو دارن فعالیت می‌کنن که تأثیر سوابق تحصیلی قطعی نباشه و شاید آرای دانش آموزان در نظر‌سنجی رسمی سازمان سنجش که در جلسه کنکور صورت گرفت رو هم بگن تحت تأثیر تبلیغات مؤسسات بوده و….
به طور کلی به عقیده‌ی من به عنوان کسی که گوشه‌ای از تلاش جمعی برای احقاق این حق رو به عهده داشته، در مقطع فعلی نامه نوشتن به کمیسیون آموزش ممکنه کار رو سخت‌تر کنه.
ممنون میشم اگر به این نامه پاسخ بدین و نظرتون رو در مورد این موضوعی که مطرح کردم بیان کنین.

پاسخ مدیر مسئول:
درود بر شما دوست گرامی، خردمند و هوشیار
در این ماجرا با یک شخص طرف نیستیم. جناب دکتر زاهدی یا هر شخص دیگری، بنا به مسئولیتی که دارد باید در جریان امور قرار بگیرد و در صورت عمل نکردن به وظایف قانونی خود مورد سؤال واقع شود. قانوناً هر ایرانی حق دارد که از نمایندگان کشورش در جهت جلوگیری از تباه شدن حق مردم و کمک به گسترش عدالت و قانون‌مداری کمک بخواهد و نمایندگان مردم هم وظیفه دارند که به خواسته‌ی به حق آنان توجه نشان دهند. ما همین مسیر را پیش گرفته‌ایم و تا پایان ادامه خواهیم داد. به همراهی شما فرهیختگان جوان کشور بسیار پشت‌گرمیم.
خدا پشت و پناهتان!

(۲۷مهر۹۵) آخرین اظهارات رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در مورد کنکور، امتحانات نهایی، ارزشیابی تحصیلی

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت:
سازمان سنجش از مخالفان حذف کنکور است
سازمان سنجش برای حذف کنکور تشکیل شده است؛ در دهه ۴۰ دانشگاه‌ها از طریق کنکور دانشجو می‌گرفتند و در اواخر این دهه و اوایل دهه ۵۰ می‌خواستند کنکور را حذف کنند و پذیرش دانشجویان در دانشگاه بر مبنای نمره انجام شود، اما با افزایش جمعیت و افزایش تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه سازمان سنجش که برای حذف کنکور تشکیل شده بود در راستای محکم کردن بنیان کنکور به کار گرفته شد.
در حال حاضر هم سازمان سنجش از مخالفان سرسخت حذف کنکور است که البته استدلال مسئولان این سازمان از جهاتی درست است. در حال حاضر در رشته محل‌های زیرگروه‌های ریاضی، فنی و حرفه‌ای، علوم انسانی و هنر می‌توانیم کنکور را حذف کنیم و مبنای پذیرش دانشجو براساس نمرات مدارس باشد، اما در رشته‌هایی که متقاضی زیادی دارند نظیر دندانپزشکی، پزشکی و … این امکان فراهم نیست.
با توجه به برنامه توسعه متوازن رشته‌ها، در حال حاضر فشار خانواده‌ها برای رفتن به رشته تجربی بسیار زیاد است و آینده‌ی رشته‌ی مهندسی در ایران در خطر است. هنگامی که من دانش‌آموز بودم گرایش به رشته مهندسی وجود داشت و این موضوع توان مهندسی زیادی ایجاد کرد و موجب شد در سال ۷۰ از توان مهندسی بالایی برخوردار شویم سپس به دلیل مشکلات پیش آمده در حوزه صنعت و مسائل دیگر توجهات به سمت رشته تجربی رفت.
اگر بتوانیم توسعه متوازن رشته‌ها را به خوبی انجام دهیم می‌توانیم امیدوار باشیم که به سمت حذف کنکور حرکت کنیم، در سال جاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۳۰ درصد بوده و برای سال آینده هنوز تصمیمی گرفته نشده است؛ در بسیاری مواقع نمره ۲۰ دانش‌آموزان نتوانسته تاثیر مثبت داشته باشد زیرا تعداد نمرات ۲۰ زیاد بوده و تمایز میان دانش‌آموزان ایجاد نکرده است، در حال حاضر با چنین چالشی در کنکور مواجه‌ایم، قانون سنجش و پذیرش دانشجو می‌گوید سالانه سهم سوابق تحصیلی باید افزایش پیدا کند.
در سال گذشته در درس فیزیک چندین هزار نمره ۲۰ داشتیم و در حالی که یک نفر هم فیزیک را در کنکور صد درصد نزده بود این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که کار ما با کنکور متفاوت است، کنکور برای تفکیک دانش‌آموزان و تمایز ایجاد کردن میان دانش‌آموزان ایجاد شده است، هدف نهایی ما این است که نمره‌ی مدرسه ملاک رفتن به دانشگاه باشد و جریان کنکور از این طریق حل و فصل شود.
عدم تطابق و هماهنگی کیفی ارزشیابی معلمان در طول سال با امتحانات نهایی
کارگروه‌های سه گانه‌ای تشکیل شده و مباحث سنجش را در آن‌ها بحث خواهیم کرد. بخشی از کار ما مربوط به استانداردسازی طراحی سوال و اجرای ارزشیابی استاندارد است، معلمان ما با کیفیت ارزشیابی و کیفیت طراحی سوال آشنا نیستند و نیاز به تمرکز در این حوزه داریم؛ باید معلمان با حوزه ارزشیابی به خوبی آشنا شوند.
از مسائلی که به ویژه در سال‌های اخیر به اعتراضات دانش‌آموزان را در امتحانات نهایی دامن زده این است که آزمون‌های معلمان در طول سال تحصیلی نسبتی با آزمون نسبتاً استاندارد امتحانات نهایی ندارد یا معلم در طول سال تحصیلی در ارزشیابی تکوینی به‌خوبی عمل نمی‌کند یا به تنوع و تعدّد از دانش‌آموزان امتحان نگرفته‌ است و دانش‌آموزان هنگامی که به امتحان نهایی می‌رسند به مشکل بر می‌خورند.
در سال‌های اخیر سوالات امتحانات نهایی را از نظر دشواری ارزیابی کرده‌ایم و آن‌ها دشوار نبوده‌اند در حالی که معلمان به دانش‌آموزان می‌گویند سوالات دشوار بوده و کارِ نکرده‌ی خود را پوشش می‌دهند، البته عوامل دیگری از جمله تاثیر نمرات امتحانی نهایی در کنکور، کم‌کاری دانش‌آموزان و … در اعتراضات دانش‌آموزان به امتحانات نهایی دخیل است.
واقعیت این است که معلمان به خوبی سوال طرح نمی‌کنند، هنگامی که به رتبه‌بندی استان‌ها از نظر امتحانات نهایی نگاه می‌کنیم استان‌های صدر جدول به این دلیل موفق هستند که نمرات ارزشیابی تکوینی معلمان، واقعی‌تر است و فاصله کمی بین نمره برگه امتحان نهایی دانش‌آموز با نمره تکوینی او وجود دارد، اختلاف نمرات تکوینی و امتحانات نهایی نشان می‌دهد ارزیابی تکوینی در طول سال تحصیلی وجود نداشته است.
بنابراین باید روی این مساله تمرکز کنیم که کیفیت‌بخشی به آموزش و پرورش با ارتقای کیفیت طراحی سوال و کیفیت ارزشیابی توسط معلمان و تمام عوامل آموزش و پرورش انجام خواهد شد.
لزوم ارزشیابی جامع در پایان مقاطع تحصیلی
در سند تحول بنیادین به روشنی به موضوع پیشرفت تحصیلی و سنجش اشاره شده است؛ در این سند آمده در دوره‌های تحصیلی، ارزشیابی فرآیندمحور و در مقاطع دوره‌ها ارزشیابی نتیجه‌محور ملاک عمل است، براساس سند تحول بنیادین ارزشیابی در مقاطع دوره‌ها باید نتیجه‌محور باشد به این معنا که ارزیابی جامعی داشته باشیم که مشخص کند دانش‌آموز چگونه دوره تحصیلی را سپری کرده است.
نیاز به ارزشیابی جامع در پایه‌های ششم، نهم و دوازدهم داریم، در حال حاضر ارزیابی جامع در سوم متوسطه تحت عنوان امتحانات نهایی انجام می‌شود و از گذشته نیز بوده است همچنین به تناوب در پایه‌های نهم، پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی هم امتحانات هماهنگ استانی داشته‌ایم.
با توجه به برگزاری این آزمون‌ها سند تحول بنیادین راهی مجرب برای ما پیش‌بینی کرده که از گذشته نیز آن را انجام می‌داده‌ایم، باید نظام آموزش و پرورش را تقویت کنیم تا در راستای تجارب گذشته اقدامات خود را به خوبی انجام دهد.
مبنای سند تحول بنیادین تحقق شایستگی‌هاست. در طول دوران تحصیلی معلمان را باید طوری تربیت کنیم که فرآیندها را به خوبی ارزشیابی کنند، آنان می‌توانند در ارزشیابی خود از ابزارهای مختلف استفاده کنند؛ چندین سال است که در مقطع ابتدایی ارزشیابی توصیفی داریم و تصور می‌شود که معلم نباید امتحان بگیرد در حالی که در ارزشیابی توصیفی هم معلم می‌تواند از تمام ابزارهای ارزشیابی استفاده کند و نهایتا تحلیلی از عملکرد دانش‌آموز داشته باشد.
ارزیابی در حقیقت گویا کردن نمره ثابت است به طور مثال وقتی دانش‌آموزان نمره یکسان دریافت می‌کنند نمی‌توانیم بگوییم همه آنان مانند هم هستند در حالی که نمره این را می‌گوید.
باید مبنای پذیرش دانش‌آموزان در مدارس نمونه، استعدادهای درخشان و … نتایجی باشد که در مدرسه حاصل شده است و برای این موضوع آزمون‌های دیگری برگزار نکنیم همچنین مبنای پژوهش دانشجو در دانشگاه نیز باید نتایجی باشد که در پایان ارزشیابی جامع دانش‌آموزان می‌گیرند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» تعیین کننده میزان تأثیر نمرات دانش‌آموزان در کنکور سال آینده

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس: عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت:  «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» تعیین کننده میزان تأثیر نمرات دانش‌آموزان در کنکور سال آینده است.  تأثیر نمرات امتحانات دوره‌ی دبیرستان در کنکور سال جاری ۳۰ درصد بوده است، که ۲۵ درصد آن مربوط به نمرات پایه سوم دبیرستان و ۵ درصد نیز مربوط به پیش‌دانشگاهی است.

درخصوص تأثیر نمرات و سوابق تحصیلی در آزمون سراسری دانشگاه در سال آینده، باید شورای سنجش و پذیرش دانشجو که بین وزارت علوم و آموزش و پرورش مشترک است، تصمیم‌گیری کند.

.

 سرانجام دکتر خدایی حقایق تأثیر معدل را بیان کرد!

(در ویدئوی زیر ببینید و توضیحات بعدی ما را بخوانید)
http://www.daryaftpub.com/wp-content/uploads/2016/09/dr-khodayi-mehr-95.mp4

نشر دریافت: 
دوستان! وقتی  ۲۷۰۰۰  نفر معدل بالای نوزده دارند آن هم فقط در رشته‌ی تجربی و حدود هفتصد نفر در این رشته معدل ۲۰ به سازمان سنجش ارائه کرده‌اند، هر تأثیری که معدل داشته باشد به ضرر دانش‌آموزان درس‌خوان و نخبه است که در کنکور رتبه‌های برتر را نصیب خود کرده‌اند. این طرح از پایه و اساس کارشناسی نشده و ناعادلانه بوده و هست. کسی که رتبه‌اش پانصد بود و معدل بیست هم داشت، معدلش در کنکور امسال بی‌تأثیر ماند زیرا اگر می‌خواست تأثیر بگذارد رتبه‌اش را به سمت هفتصد متمایل می‌کرد یعنی رتبه‌اش بدتر می‌شد نه بهتر. (چون تعداد نمره‌های ۲۰ از تعداد رتبه‌های ۵۰۰ و زیر ۵۰۰بیشتر است و میانگین تراز این دو با هم، رتبه را بدتر می‌کند، نه بهتر!!!) تازه این درمورد معدل بیست است. اگر معدلش نوزده و نیم بود که رتبه‌ی‌۵۰۰اش تبدیل به بالای ۱۰۰۰ می‌شد!!!
این نتیجه‌ی ماه‌ها تلاش ما و شما بود که چنین فاجعه‌ای برای داوطلبان کنکور ۹۵ رقم نخورد. مراقب داوطلبان کنکور ۹۶ باشیم.

اگر بعد از این همه توضیح، هنوز متوجه تأثیر بد معدل (حتی برای معدل ۱۹ و ۲۰ نشده‌اید) و طرافدار آنید مقاله‌ی زیر را با دقت بخوانید:

مقاله‌ی آقای یونس حمه صادقی 

بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه کنکور

کلیک نمایید!

.

(مهر۹۵) اثرات تأثیر قطعی معدل (سوابق تحصیلی) – مهندس یونس حمه‌صادقی

به نام ایزد یکتا

تا حالا پیش خودتان فکر کرده بودید که نمره‌ی تراز کنکور سراسری که بازه‌ای حداکثر ۱۵هزار عددی است چگونه رتبه‌ی جمعیت ۵۰۰هزار نفری گروه علوم تجربی را رتبه‌بندی می‌کند؟ آیا می‌دانید هر سؤال از دروس مختلف چه مقدار بر نمره‌ی تراز شما اضافه می‌کند؟ آیا تا‌کنون به تفاوت تراز رتبه‌ها در بازه‌های مختلف دقت کرده‌اید و در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ آیا می‌دانید سوابق تحصیلیتان در چه بازه‌هایی رتبه‌ی شما را بهبود می‌بخشد و در چه بازه‌هایی شما را به انتهای صف رتبه‌بندی می‌فرستد؟ هرچند وظیفه‌ی یک داوطلب کوشای کنکور شاید اطلاع از این موارد نباشد امّا اطلاعات نادرستی که برخی مشاورنماها در این باره در اختیارتان قرار می‌دهند گاهی شما را از مسیر درست منحرف می‌کند. مثلاً در رابطه با انتخاب استراتژی مطالعه می‌گویند ۱۰ درصد در زیست‌شناسی با کسب ۵درصد در تمامی دروس دیگر برابری می‌کند. پس اگر زیستتان خوب است نگران نباشید. یا این جمله که می‌گویند رشته‌ی تجربی یعنی زیست و شیمی. پس اگر مجموع ریاضی و فیزکتان مثلاً  به فلان درصد برسد کافی است. غافل از آنکه در این سال‌ها هر یک سوال ریاضی و فیزیک نمره‌ی تراز بیشتری را نسبت به هر یک سؤال زیست‌شناسی کسب کرده است!!!. برخی از مشاورنماها که فقط به فکر جیب مبارک‌اند و برخی از عزیزان هم واقعاً به اصول ترازبندی دروس در کنکور سراسری آگاه نیستند و تنها این را شنیده‌اند که نمره‌ی تراز کنکور سراسری با استفاده از فرمول‌های پیچیده‌ی خاصی محاسبه می‌شود. دانش این عزیزان در حد دانستن داشتن ضریب۱۲ زیست و ضریب ۴ در ادبیات است. و اندک است تعداد دلسوزانی که با وجدان و شرافت کاری در این زمینه تحقیق کرده و اطلاعات صحیحی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. بحث فرمول‌ها و روش‌های فوق حرفه‌ای و محرمانه برخی‌ها نیز بماند چرا که با نوابغ این مملکت کسب افتخار آسان‌تر از آن است که نیازی به روش‌ها و ایده‌های محرمانه باشد (به وقتش در این رابطه باهم سخن خواهیم گفت!).  در رابطه با بحث تأثیر سوابق تحصیلی نیز برخی‌ها روان معصوم داوطلبان کنکوری را با جملات خالی از پشتوانه علمی و به اصطلاح انگیزشی خود، به بازی گرفته‌اند. در این روزها کم نیستند آقایان دکتری که ادعا می‌کنند با وجود اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی در سال ۹۳ و ۹۴، معدل‌های ۱۰ و ۱۱ را روانه دندان‌پزشکی و پزشکی دانشگاه تهران کرده‌اند. دوستان خوب و همراهان ارزشمندم؛ لطفاً اجازه ندهید برخی‌ها به شعورتان توهین کنند!!!

این سؤال مطرح است که اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی (و نه مثبت) به نفع  و ضرر چه کسانی خواهد بود؟

 با توجه به اینکه پاسخ به این سؤال نیازمند آگاهی از برخی مباحث است خواهشمندم حتماً مقاله‌ی بررسی موشکافانه تأثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه‌ی آزمون کنکور سراسری را در  لینک روبرو مطالعه کنید (http://www.daryaftpub.com/tasir-moaddel-sadeghi/).

در مقاله‌ی مورد اشاره با ارائه دلایلی مستند به این نتایج می‌رسیم:

ساز و کار و روابط ریاضی و آماری حاکم بر اعمال تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی باعث می‌شود که:

 • دواطلبان دارای معدل کمتر از ۱۹ هیچ شانسی برای قبولی در رشته‌های پر‌طرفدار نداشته باشند ( و یا بسیار دشوار خواهد بود؛ مثلا اگر دواطلبی با معدل ۱۶ در صورت عدم تأثیر سوابق تحصیلی رتبه ۱۰۰۰ منطقه۲ را کسب کند با اعمال تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی رتبه‌ای در حدود ۳۰۰۰-۴۰۰۰ کسب خواهد کرد.).
 • دواطلبان دارای معدل‌های ۱۹ به بالا در مقایسه با داوطلبانی که سوابق تحصیلی برای آن‌ها اعمال نمی‌شود(به دلیل نوع دیپلم یا سال اخذ دیپلم) در کسب رتبه‌های خوب جهت قبولی در رشته‌های پر طرفدار متضرر خواهند شد. نتایج عجیب و ناکامی بسیاری از داوطلبان کنکور۹۳ (با وجود کسب درصدهای عالی در کنکور) آفتی دیگر را برای جامعه‌ی آموزش و پرورشمان ببار آورد و آن هم اقدام به اخذ مدرک دیپلم‌ مجدد در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای بود( بحث در رابطه با شرایط و ضوابط این مورد و اثرات سوء آن خارج از حوصله بحث کنونی است).

اگر بخواهیم به سأال مورد بحثمان پاسخ دهیم می‌توان گفت که اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی فقط و فقط به نفع دارندگان معدل ۲۰ است و سایر داوطلبان به میزان کاهش معدلشان متحمل ضررهایی با عمق متفاوت خواهند شد. مشکل این نفع و ضرر بردن در مقیاس و شدت آنهاست. به عنوان مثال در صورت تأثیر قطعی سوابق تحصیلی داوطلبی با درصدهایی در حد رتبه ۳۰۰۰ منطقه۲ در صورت داشتن معدل۲۰ رتیه ای در حدود ۱۵۰۰ خواهد داشت. اما داوطلبی با درصدهایی در حد رتبه ۱۵۰۰ منطقه۲ در صورت داشتن معدل ۱۸ رتبه‌ای در حدود ۳۰۰۰ کسب می‌کند.

لازم به ذکر است که در صورت اعمال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت دارندگان معدل بالاتر از ۱۹ در یک رقابت عادلانه با سایران متحمل چنین ضرری نخواهند شد و از تأثیر مثبت سوابق تحصیلی خود بسته به بازه‌ی رتبه‌ی کسب شده در کنکور بهره‌مند خواهند شد.

.

(شهریور۹۵) رییس سازمان سنجش آموزش و پرورش: کنکور حذف نمی‌شود/ برگزاری آزمون داخلی در دانشگاه‌ها
یگان خبر نشر دریافت: رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی عدم حذف کنکور در سال های آتی توضیح داد و گفت: در هر صورت حداکثر ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی در سیطره کنکور باقی خواهد ماند.
به گزارش نامه نیوز، عبدالرسول عمادی (رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش و عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو)،، درباره انتقادهایی که بار دیگر نسبت به کنکور و لزوم حذف آن مطرح می‌شود، گفت: قطعاً آگاه هستید که بسیاری از رشته محل‌های دانشگاهی از کنکور، آزاد شده‌اند؛ مثل دانشگاه آزاد، پیام نور، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و حتی بعضی از رشته‌های دانشگاه‌های دولتی بویژه در نوبت دوم خود از کنکور آزاد هستند. این به این معناست که داوطلبان می‌توانند؛ کارنامه‌شان را ارائه دهند، خود دانشگاه یا سازمان سنجش بررسی و سپس اعلام می‌کند؛ این افراد وارد دانشگاه شوند و تحصیل کنند، اما مسئله جایابی پیش می‌آید که می‌بینید؛ برای یک صندلی دانشگاه، ۳۰ یا ۴۰ نفر متقاضی با هم رقابت می‌کنند.
وی در ادامه به ذکر مثالی پرداخت و افزود: به طور مثال بعضی از رشته محل‌های دانشگاهی در رشته‌های خاص در دانشگاه‌های خاص حتی ممکن است؛ برای یک صندلی‌اش ۱۰۰ نفر رقابت کنند، این ۱۰۰ نفر که از قضا ۱۰۰ نفر داوطلب زبده هم هستند؛ کارنامه تحصیلی‌شان هم که بررسی می‌شود، عمدتاً در دروس امتحانی نمره ۲۰ گرفته‌اند، پس می‌بینید؛ این افراد رقابت‌شان در نمرات امتحانی آنقدر بوده که همگی توانسته‌اند، بهترین نمره را کسب کنند.

رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش با طرح این پرسش که وقتی۱۰۰ نفر با بهترین نمره وجود داشته باشند، حالا باید چه کار کرد؟ افزود: مسلما نمی‌توانیم؛ کنکور را برای این افراد حذف کنیم، یعنی باید آزمونی غیر از امتحانات نهایی برگزار شود؛ یک آزمون غربالگری که بتواند خیلی ظریف، این نفرات را از هم تفکیک و متمایز کند و اینجاست که برای این رشته‌ها ناگزیر به برگزاری کنکور هستیم.

عمادی افزود: باید توجه داشت پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی تنها یکی از روش‌هایی است که قانون سنجش و پذیرش دانشجو مقرر کرده است که بر اساس آن در رشته هایی که ظرفیت، تقریباً متناسب با تعداد متقاضیان است، نیاز به کنکور نیست.

وی با تاکید بر اینکه حتی اگر کنکور سراسری هم حذف شود، خود دانشگاهها باید یک فیلتری بگذارند، افزود: به طور مثال باید یک آزمون داخلی و البته سخت‌تر را تدارک ببیند، چرا که امتحاناتِ مدارس از آنجا که طبق یک محتوای معینی صورت می‌گیرد، تا حدی می‌تواند سخت باشد؛ یعنی اگر دانش‌آموزان همه بروند و کتابهای درسی را خوب بخوانند، احتمال اینکه همه آنها نمرات خوبی بگیرند، زیاد است؛ به این دلیل که ما نمی‌خواهیم؛ بین آنها رقابت ایجاد کنیم، بلکه می‌خواهیم آنها یک محتوای معینی را یاد گرفته باشند.

عمادی خاطرنشان کرد: در بعضی رشته محل‌های دانشگاهی متقاضی همیشه زیاد است و از آنجا که ظرفیت هم از یک حدی فراتر نمی‌رود، ناگزیر باید یک آزمون دومی غیر از سوابق تحصیلی ملاک انتخاب و گزینش باشد و آن آزمون و معیار چیزی است که به آن می گوییم صنعت کنکور.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: کنکور کار فراگیری است که همه با یک استرس سنگین در آن شرکت می‌کنند و در این بین اگر زمینه‌ای فراهم شود که این استرس سنگین برداشته بشود، بهتر است، یا اینکه به دانشگاه‌ها گفته شود؛ مثل قدیم خودشان برای پذیرش دانشجو کنکور بگیرند. در هر حال، کنکور تبعات بسیار سخت و سنگینی بر فضای روانی و اجتماعی داوطلبان دارد، البته بسیاری از رشته‌های دانشگاهی هم وجود دارد که نیازی به کنکور ندارد، در حال حاضر خیلی رشته‌های خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد که متقاضی می‌تواند به گزینش برود و بعد هم پذیرش شود.

عمادی با اعلام اینکه برای بعضی رشته محل‌های دانشگاهیِ پرطرفدار مثل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی یا بعضی رشته‌ها در یک سری دانشگاههای خاص متقاضیان بسیاری دارند، بیان کرد: به غیر از سوابق تحصیلی به چیز دیگری نیز برای تفکیک و تمایز و انتخاب نفرات نیاز داریم؛ بطور مثال همیشه برای رشته‌های مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف متقاضی زیاد است، بنابراین دانشگاه شریف نمی‌تواند؛ بگوید من کنکور را حذف می‌کنم و شما با مدرک تحصیلی و کارنامه و نمرات دبیرستان بیایید و وارد شوید؛ در آن صورت کلی دانش‌آموخته متقاضی از سراسر کشور می‌آیند که همه هم نمراتشان ۲۰ است. پس باید یک فیلتری برای متمایز کردن این افراد باشد.

وی در واکنش به اینکه کنکور سراسری پرهزینه و استرس‌زا است؛ لذا باید برچیده شود، گفت: این کنکور بر اساس قانون برداشته نمی‌شود؛ چرا که قانون سنجش وپذیرش دانشجو صراحتاً بیان می‌کند که به ۳ شیوه می‌توان دانشجو گرفت؛ یکی بر اساس بررسی سوابق تحصیلی، دومی سوابق تحصیلی به علاوه آزمون عمومیِ کنکور و سومی هم سوابق تحصیلی به علاوه آزمون عمومی به علاوه آزمون تخصصی. یعنی همین شکلی که الان وجود دارد. این ۳ روشی که در قانون سنجش و پذیرش است در واقع کنکور را به رسمیت شناخته است و بر مبنای آنها حداکثر برای ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی باید کنکور برگزار شود،. مگر اینکه بعدها در این قانون تبصره‌ای بیاید یا تغییر کند تا کنکور سراسری برداشته شده و برگزاری آزمون به خود دانشگاه‌ها سپرده شود

عمادی تاکید کرد: در مجموع آنچه می‌توانیم از منظر قانون بگوییم؛ این است که در هر صورت حداکثر ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی در سیطره کنکور باقی خواهد ماند.

(شهریور ۹۵) رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش: رقابت برای کرسی‌های دانشگاه‌های مهم باید به طیف پرانرژی و تیزهوش محدود شود.
یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا، عبدالرسول عمادی گفت: یکی دیگر از مشکلات ما تعدد مراجع قانونگذاری است. الآن در آموزش و پرورش سه مرجع قانونگذاری وجود دارد؛ مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش. حال انکه قانون را باید کم، کوتاه، آسان یاب و قابل اجرا کنیم ؛ بنابراین ما مشکلاتی در قانونگذاری و قانونگرایی داریم که باید روی آن کار کنید. دغدغه‌ی کنکور به عنوان یک معضل بزرگ و از دغدغه‌های اصلی در ایران است. امروز قرار است ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه از ظرفیت کنکور آزاد شود و این کار به زودی عملی خواهد شد. رقابت برای کرسی های دانشگاه های مهم باید به یک طیف پر انرژی و تیزهوش محدود شود و بقیه در سایر دانشگاه ها ثبت نام کنند و درس بخوانند.

.

(شهریور ۹۵) بخشی از مقاله‌ی «در کنکور تجربی ۹۵ چه گذشت» – مهندس جلال سلیمی

به نام خدا

چرا بعد از اعلام نتایج کنکور این همه بهت و حیرت در بین داوطلبان تجربی امسال دیده شد؟


از طرفی بی‌اثرماندن معدل‌های در حدّ ۲۰ امتحان‌های نهایی سوم دبیرستان در قبولی رشته‌های دکتری دوره‌های روزانه هم باعث تعجّب والدین و دانش‌آموزان بود، چرا که همه تصوّر می‌کردند معدل ۱۹.۹۰ یا ۲۰ بسیار کم‌یاب و نایاب است و همین موضوع را مدرک مهمی بر توانایی و استعداد عجیب فرزندشان تصوّر می‌کردند در حالی‌که آمارها نشان می دهد معدل های بالای ۱۹.۵ در کشور بسیار زیاد است و اتّفاقاً عدم موفّقیت همین داوطلبان در کنکور تجربی است که باعث می‌شود نگرانی و دلهره‌ی دانش‌آموزان و خانواده‌ها بیشتر شود.
مهم‌ترین دلیل این موضوع هم فاصله‌ی علمی بسیار زیاد بین پرسش‌های کنکور و امتحان‌های نهایی دبیرستان است که گاهی این تفاوت شبیه تفاوت مسابقه‌های ورزشی استانی با المپیک است که قیاس مع‌الفارق است!
در آخر هم برای برخی داوطلبان سؤال است که چه‌طور هم‌کلاسی‌های او توانسته‌اند ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ رتبه از آن‌ها بهتر شوند؟ مگر چقدر به لحاظ علمی قوی‌تر بوده‌اند؟ غافل از اینکه فشردگی فوق‌العاده جمعیت تجربی باعث شده بود امسال در یک فاصله حدود ۱۰۰۰۰ نمره کل(نمره تراز) نیم میلیون نفر به صف شوند؛ یعنی با هر ۱ نمره‌ی تراز در برخی بازه‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر رتبه تغییر کرده است.
برای اینکه درک بهتری از یک نمره‌ی تراز(که ۳۰ تا ۴۰ رتبه تغییر ایجاد کرده است) داشته باشید آن را معادل یک ریال در نظر بگیرید. یعنی درست‌زدنِ یک سؤال بیشتر در کنکور می‌تواند ۵۰ تا ۷۰ نمره تراز کل شما را ارتقا دهد. یعنی با یک سؤال کمتر داوطلب از همکلاسی خود گاهی به اندازه ۳۰۰ رتبه عقب افتاده است(البتّه به محدوده‌ی رتبه‌ی فرد هم مرتبط است). همین عامل سبب ایجاد فاصله‌های کیلومتری داوطلبان با هم در رتبه شده است در حالی که اختلاف علمیِ معنا‌داری وجود ندارد!
چه بسیارند دانش‌آموزانی با معدل خوب که کمی ساده‌انگارانه فکر می‌کردند به‌راحتی در رشته‌ی پزشکی قبول خواهند شد ولی با اعلام رتبه‌ها ناخواسته مجبور شدند دوباره این مسیر پُر‌تردّد را طی کنند و در کنکور ۹۶ شرکت نمایند؛ چرا که داوطلبان و دانش‌آموزان جدّی در تمام کشور با نهایت جدّیت و پشت‌کار و به‌صورت تمام‌وقت و با هر آنچه مؤثر است کلّ روزهای سال را در تکاپو بودند؛ در‌حالی‌که خیل بزرگی از دانش‌آموزان و داوطلبان با تصوّرات مثبت و مبهم خیـــــال می‌پروراندند و به سابقه‌ی خوب مدرسه و … دل خوش کرده بودند.
خانواده هایی که تصوّر قبولی فرزندشان را در پزشکی تهران داشتند و در موعد انتخاب رشته متوجّه شدند احتمال قبولی در رشته‌های مطلوب را حتّی در شهرهای مرزی کشور هم ندارند، این جدّیت در بین کنکوری‌ها را بسیار دیر متوجّه شدند.

وقتی تعداد بیست‌ها بسیار زیاد باشد، غیر از معدل ۲۰ هر معدلی به ضررتان است حتی ۱۹/۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹

(۱۴شهریور۹۵) عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش:
تعیین میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ تا پایان شهریور / وضعیت نامطلوب نمرات مدارس غیردولتی

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا: رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وضعیت نمرات مدارس غیردولتی در برخی مناطق خوب است، در عین حال گفت: اما معمولا در تمام مناطق کشور مدارس آخر جدول هم مدارس غیردولتی هستند و نتایج مطلوبی کسب نمی‌کنند.

نتایج امتحانات را در سه سال اخیر مورد بررسی قرار داده‌ایم و مشخص شد وضعیت مدارس غیردولتی مطلوب نیست. مدارس غیردولتی در برخی مناطق در بالای جدول میانگین نمرات هستند و وضعیت نمراتشان خوب است که البته تعدادشان اندک است. اما معمولا در تمام مناطق کشور مدارس آخر جدول هم مدارس غیردولتی هستند. به این معنا که در مقابل مدارس غیردولتی با کیفیت خوب، بسیاری مدارس غیردولتی ما نتایج مطلوبی کسب نمی‌کنند و از مدارس عادی هم پایین تر هستند که باید به آن توجه شود. درباره احتساب سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری ۹۶ ، میزان تاثیر نمرات دانش آموزان در کنکور سراسری سال ۹۵، برای سوم متوسطه ۲۵ درصد و برای پیش دانشگاهی ۵ درصد بود، در واقع شاهد تاثیر مثبت ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور بودیم. برای سال آینده هنوز تصمیم گیری نشده اما به احتمال زیاد باز هم تاثیر سوابق سال سوم و پیش دانشگاهی را خواهیم داشت. تصمیم گیری در این باره تا پایان شهریور ماه انجام و اعلام می‌شود.

.

majles001

ارتباط  بدون واسطه با مسئولان از طریق سایت ایرنا:

http://www.irna.ir/fa/page/222/

اطلاعات تماس اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو

(در صورت وجود)
۱- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)
دکتر محمد فرهادی

ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://medicine.tums.ac.ir/default.aspx?p=3101&refresh=1

سایت وزارتخانه: http://www.msrt.ir/fa/pages/Home.aspx

سایت شخصی: http://www.hhashemi.com/

سایت وزارتخانه: http://behdasht.gov.ir/
اینستاگرام: dr.hasan.hashemi

۲- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر حسن قاضی زاده هاشمی
ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://ui.ac.ir/default_.aspx?page_=contact&order=list&lang=1&sub=0&tempname=newmain&PageIdF=9&PageId=12897

سایت دانشگاه: http://ui.ac.ir/
تلفن اصفهان:
تلفن ریاست

۳۷۹۳۲۰۰۳ و ۳۷۹۳۲۰۰۴

تلفکس

۳۶۶۸۷۳۹۶

۳- رئیس دانشگاه اصفهان / یکی از دو نفر از رؤسای دانشگاه های دولتی به انتخاب دو وزارت
دکتر هوشنگ طالبی حبیب آبادی

تهران ، خیابان حافظ، شماره ۴۲۴ ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)، دانشکده مهندسی پلیمر

– ۱۵۸۷۵۴۴۱۳  صندوق پستی

کدپستی  ۱۵۹۱۶۳۴۳۱۱

۴- ؟؟؟ یکی از دو نفر از رؤسای دانشگاه های دولتی  (در دیدگاهها با ذکر منبع بگویید چه کسی است؟!)

۵- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر حمید میرزاده

ایمیل:   mirzadeh@aut.ac.ir

ارتباط از راه سایت شخصی: http://91.98.103.90/secure/Dashboard.jspa

ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://iau.ac.ir/fa/contactus

سایت شخصی:  http://hmirzadeh.com/

سایت دانشگاه: http://iau.ac.ir/

تلفن: ۴۴۸۶۱۷۹۹
۶- رئیس دانشگاه پیام نور
دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی

سایت دانشگاه: http://www.pnu.ac.ir/Portal/Home/
شماره تلفن دفتر ریاست: ۰۲۱۲۳۳۲۲۳۳۳ / فاکس: ۲۲۴۴۰۰۴۳
۷- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)
دکتر ابراهیم خدایی

سازمان سنجش:

تلفن های مستقیم روابط عمومی- تهران : ۴۲۱۶۳ – (۰۲۱)

مرکز تلفن ساختمان تهران : ۳ الی ۸۸۹۲۳۹۵۰ – (۰۲۱)

تماس حضوری

واحد ارتباطات مردمی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان استاد نجات الهی (ویلا)، کوچه شهید امانی، واحد ارتباطات مردمی
ایمیل: khodaie@ut.ac.ir

سایت سازمان: http://sanjesh.org/

۸- یکی از دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر
محمود صادقی

ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/
کانال: https://telegram.me/drmsadeqi
۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸
اینستاگرام: sadeghima

۹- یکی از دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر
سیدجواد ساداتی‌نژاد
استان اصفهان/ حوزه‌ی کاشان و آران بیدگل
نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸
سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/
کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: @Piamha

https://telegram.me/Piamha

سامانه پیامکی:

۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳
اینستاگرام:  jsadatinejad

اطلاعات تماس اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی:

۱
احد
آزادیخواه
همدان
ملایر

کانال تلگرام https://telegram.me/azadikhah_1395
سایت: http://ahad-azadikhah.ir/
روزهای کاری دفتر: شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴

آدرس دفتر: ملایر، خیابان همدان، نرسیده به فروشگاه فرهنگیان، مجتمع صالحین واحد ۴

تلفن دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۳۰

فکس دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۴۰
۲-
قاسم
احمدی لاشکی
مازندران
نوشهر، چالوس و کلاردشت
اینستاگرام :  ghasemahmadi.ir

۰۹۱۱۱۹۵۴۳۷۸

؟؟؟۰۹۱۱۱۹۵۴۳۸۸

سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۵۶۸

سایت http://ghasemahmadi.ir

ایمیل info@ghasemahmadi.ir

پیامگذاری در سایت:

http://ghasemahmadi.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7.html
۰۱۱۵۲۲۱۱۶۸۲-۳

مازندران – چالوس – خیابان ۱۷ شهریور – جنب هتل کوروش – کوچه وصال

۳-
اسفندیار
اختیاری کسنویه یزد
اقلیت دینی
زرتشتیان

۰۹۱۳۱۵۱۵۳۰۷

تلفن: ۳۳۵۵۶۱۷۸ ۰۲۱ (۹۸+)

دور نگار: ۳۹۹۳۲۳۹۰ ۰۲۱ (۹۸+)

پیام نگار: ۰۹۳۵۵۴۶۶۴۱۵

ایمیل  eekhtiyari@yazd.ac.ir
سایت: http://www.eekhtiyari.ir/persian/index.php

– میدان بهارستان – مجلس شورای اسلامی – دفتر دیدار با نمایندگان – طبقه ششم
۴-
فریده
اولاد قباد
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  oladghobad
کانال رسمی https://telegram.me/farideholadghobad

ارتباط با ادمین کانال :

https://telegram.me/shokouhmand

https://telegram.me/Maziar_Hasanpour
سایت:  http://www.oladghobad.com/

۵-
محمد
بیرانوندی
لرستان
خرم آباد و دوره

۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴
کانال https://telegram.me/drbeiranvandi

سایت: http://mohamadbeiranvand.ir/

ارتباط از طریق سایت: http://samaneh.mohamadbeiranvand.ir/
۶-
کارن
خانلری
اقلیت دینی
مسیحیان ارمنی شمال ایران

۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

ایمیل: kar.khanlari@iauctb.ac.ir

۷-
محمد مهدی
زاهدی
کرمان
کرمان و راور

۰۹۱۲۸۱۰۳۸۰۶

۸-
سید جواد
ساداتی نژاد
اصفهان
کاشان و آران بیدگل
اینستاگرام: jsadatinejad

سامانه پیامکی: ۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳
کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: https://telegram.me/Piamha

سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/
?نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸

۹-
فاطمه
سعیدی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  fatemehsaeidi_ir

۱۰- 
علیرضا
سلیمی (محلات)
مرکزی
محلات و دلیجان

اینستاگرام:  alirezasalimii

۰۹۱۸۸۶۶۳۴۶۰
کانال https://telegram.me/alirezasalimii
ارتباط از راه وبلاگ:  http://majlesnews.blog.ir/page/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86

وبلاگ: http://majlesnews.blog.ir/

۱۱-
محمود
صادقی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس
اینستاگرام:  sadeghima

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸
کانال: https://telegram.me/drmsadeqi
ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/
۱۲-
محمد رضا
عارف
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  aref_ir

تلفن دفتر : ۶۶۵۷۴۸۸۳

صندوق پستی : ۱۴۳۶۹۹۵۱۱۶
کانال https://telegram.me/AREF_media
ایمیل: info@draref.ir

ارتباط از راه سایت: http://draref.ir/fa/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7

سایت: http://draref.ir/
آدرس ستاد مرکزی:

خیابان انقلاب خیابان جمال زاده شمالی خیابان نصرت غربی کوچه جزایری پلاک ۱

تلفن : ۶۶۵۷۴۸۸۳
۱۳
سید محمد باقر
عبادی
خراسان جنوبی
بیرجند، درمیان و خوسف

۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

۳۰۰۰۵۶۱۲۰۰۰۰۰۹ پیامک

کانال   https://telegram.me/mbebadi

ادمین  کانال  https://telegram.me/mbebadi_admin
ایمیل: info@MB-Ebadi.ir

ارتباط از راه سایت: http://mb-ebadi.ir/?page_id=212

سایت: http://mb-ebadi.ir/
۱۴-
اسداله
عباسی
گیلان
رودسر و املش

پیامک ۱۰۰۰۳۴۵۲

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۲۳
کانال https://telegram.me/drabbasichannel
ارتباط از راه سایت: http://dr-abbasi.com/index.php/2016-03-10-11-02-57.html

سایت: http://dr-abbasi.com/
۱۵-
محمد جواد
فتحی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

سایت: http://dr-fathi.ir/
ستاد ۱: تهران، خیابان ایران‌شهر جنوبی، جنب مسجد جلیلی، انتهای کوچه‌ی قره‌گوزلو

ستاد ۲: تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از میدان ونک، نبش کوچه‌ی فوزی (هفتم)، پلاک ۲۵۵۸

تلفن: ۸۸۸۸۳۷۸۴

۱۶-
فرهاد
فلاحتی
خراسان جنوبی
قائنات و زیرکوه
ارتباط از راه سایت: http://farhadfelahati.ir/?p=928

سایت: http://farhadfelahati.ir/

۱۷-
محمد
قمی
تهران
پاکدشت
اینستاگرام:  ghomi__mohammad

۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

۱۸-
داود
محمدی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس
اینستاگرام:  davood.mohammadi
کمیسیون آموزش
کانال  https://telegram.me/davoodmohammadi_ir
ارتباط از راه سایت:

http://davoodmohammadi.com/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87/

سایت: http://www.davoodmohammadi.net/
آدرس دفتر قزوین: قزوین خیابان شهدا( سپه) کوچه شهید باریک بین،جنب مسجد شیخ الاسلام ۰۲۸_۳۳۲۴۸۶۰۰_۳

۱۹-
سید حمایت
میرزاده
اردبیل
گرمی

 ۲۰-
محمود
نگهبان سلامی
خراسان رضوی
خواف و رشتخوار

۰۹۱۵۳۲۸۴۱۴۴
کانال https://telegram.me/mnegahban
ایمیل:info@m-negahban.ir

ارتباط از راه سایت: http://m-negahban.ir/?do=feedback

سایت: http://m-negahban.ir/
تلفن تماس وفاکس:۵۴۲۲۶۶۶۱-۰۵۱

آدرس:خواف-خیابان حافظ ابرو-جنب بانک رفاه کارگران-طبقه اول
.

اطلاعات تماس بقیه‌ی نمایندگان مجلس:

 

اطلاعات تماس نمایندگان مجلس دهم:

ردیف نام نام خانوادگی استان حوزه‌های انتخابیه اینستاگرام تلفن   و غیره
۱ احد آزادیخواه همدان ملایر    کمیسیون آموزش کانال تلگرام https://telegram.me/azadikhah_1395

سایت: http://ahad-azadikhah.ir/

 

روزهای کاری دفتر: شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴

 

آدرس دفتر: ملایر، خیابان همدان، نرسیده به فروشگاه فرهنگیان، مجتمع صالحین واحد ۴

 

تلفن دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۳۰

 

فکس دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۴۰

 

۲ محمد آشوری تازیانی هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر    ۰۹۱۷۷۶۱۴۵۷۴      
۳ معصومه آقا پور علیشاهی آذربایجان شرقی شبستر          
۴ ژرژیک ابرامیان اقلیت دینی مسیحیان ارمنی جنوب ایران          
۵ علیرضا ابراهیمی (رامیان و آزاد شهر) گلستان رامیان و آزاد شهر          
۶ علی ابراهیمی (شازند) مرکزی شازند          
۷ سید محمد جواد ابطحی اصفهان خمینی شهر     کمیسیون آموزش      
۸ ابوالفضل ابوترابی اصفهان نجف آباد، تیران و کرون     info@abotoraby.ir    
۹ فریدون احمدی زنجان زنجان و طارم    ۰۹۱۲۶۰۷۴۵۸۶       
۱۰ قاسم احمدی لاشکی مازندران نوشهر، چالوس و کلاردشت  ghasemahmadi.ir 

کمیسیون آموزش

۰۹۱۱۱۹۵۴۳۷۸

؟؟؟۰۹۱۱۱۹۵۴۳۸۸

سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۵۶۸

 

سایت http://ghasemahmadi.ir

ایمیل info@ghasemahmadi.ir

پیامگذاری در سایت:

http://ghasemahmadi.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7.html

 

۰۱۱۵۲۲۱۱۶۸۲-۳

مازندران – چالوس – خیابان ۱۷ شهریور – جنب هتل کوروش – کوچه وصال

۱۱ اسفندیار اختیاری کسنویه یزد اقلیت دینی زرتشتیان  

 کمیسیون آموزش

۰۹۱۳۱۵۱۵۳۰۷

تلفن: ۳۳۵۵۶۱۷۸ ۰۲۱ (۹۸+)

دور نگار: ۳۹۹۳۲۳۹۰ ۰۲۱ (۹۸+)

پیام نگار: ۰۹۳۵۵۴۶۶۴۱۵

 

ایمیل  eekhtiyari@yazd.ac.ir 
سایت: http://www.eekhtiyari.ir/persian/index.php

 

 

– میدان بهارستان – مجلس شورای اسلامی – دفتر دیدار با نمایندگان – طبقه ششم
۱۲ سید علی ادیانی مازندران قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی          
۱۳ علی اردشیر لاریجانی قم قم

larijani_ir

ali_larijanii

 ۰۹۱۲۱۴۸۳۰۰۶      
۱۴ علی اسدی کرم کرمان شهر بابک          
۱۵ علی اسماعیلی (نور) مازندران نور و محمود آباد    ۰۹۱۱۱۲۱۵۶۸۲      
۱۶ داریوش اسمعیلی (سروستان) فارس سروستان، خرامه و کوار          
۱۷ ضیاء اله اعزازی ملکی آذربایجان شرقی بناب          
۱۸ محمد مهدی افتخاری گیلان فومن و شفت          
۱۹ سید حسین افضلی (اقلید) فارس اقلید          
۲۰ نظر افضلی (نهبندان) خراسان جنوبی نهبندان و سربیشه          
۲۱ علی اکبری (بجنورد) خراسان شمالی بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان    ۰۹۱۵۱۸۶۸۴۸۷      
۲۲ علی اکبری (شیراز) فارس شیراز    ۹۱۲۳۸۷۴۱۴۳      
۲۳ عزیز اکبریان البرز کرج، اشتهارد و فردیس          
۲۴ سکینه الماسی بوشهر کنگان، دیر، جم و عسلویه    ۰۹۱۲۲۲۷۳۶۴۰      
۲۵ قلی اله قلی زاده آذربایجان شرقی کلیبر، خدا آفرین و بخش هوراند          
۲۶ احمد امیر آبادی فراهانی قم قم amirabadifarahaniahmad

 ۰۹۱۲۲۵۱۵۵۲۱

۰۹۱۲۲۵۱۶۶۱۸

     
۲۷ محمد رضا امیر حسنخانی خراسان جنوبی فردوس، سرایان، طبس و بشرویه          
۲۸ حسین امیری خامکانی کرمان زرند و کوهبنان     h_amirik@yahoo.com    
۲۹ سلام امینی (ایلام) ایلام ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و شیروان          
۳۰ سیده حمزه امینی (هشترود) آذربایجان شرقی هشترود و چاراویماق          
۳۱ محمد نعیم امینی فرد سیستان و بلوچستان ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخشهای بنت، فنوج، آشار، لاشار و آهوران  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۴۳۵۷۹۹۳

     
۳۲ احمد انارکی محمدی کرمان رفسنجان و انار          
۳۳ رضا انصاری فارس داراب و زرین دشت    ۰۹۱۲۱۴۶۷۰۳۶      
۳۴ فریده اولاد قباد تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

oladghobad

 

 کمیسیون آموزش

کانال رسمی ارتباط با ادمین کانال : @shokouhmand @Maziar_Hasanpour

https://telegram.me/farideholadghobad

سایت:  http://www.oladghobad.com/

 

 
۳۵ عبدالغفور ایران نژاد سیستان و بلوچستان چابهار، نیکشهر، کنارک و قصر قند          
۳۶ مهرداد بائوج لاهوتی گیلان لنگرود

 

mehrdadlahooti

 ۹۱۱۱۱۳۲۴۱۱۹      
۳۷ روح اله بابایی صالح قزوین بوئین زهرا و آوج    ۰۹۱۲۲۴۸۱۲۵۱۱      
۳۸ محمد رضا بادامچی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۳۹ سعید باستانی خراسان رضوی تربت حیدریه، مه ولات و زاوه    ۰۹۱۲۱۰۵۵۱۸۲      
۴۰ یوناتن بت کلیا اقلیت دینی مسیحیان آشوری و کلدانی          
۴۱ علی بختیار اصفهان گلپایگان و خوانسار          
۴۲ علی ورز بختیاری یزد بافت، رابر و ارزوئیه          
۴۳ صدیف بدری اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۴۴ شهروز برزگر کلشانی آذربایجان غربی سلماس          
۴۵ علاء الدین بروجردی لرستان بروجرد    ۰۹۱۲۱۳۶۰۲۱۸      
۴۶ محمد مهدی برومندی فارس مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان    ۰۹۱۷۱۲۸۶۸۴۲      
۴۷ حمید بنائی خراسان رضوی گناباد و بجستان          
۴۸ بهروز بنیادی خراسان رضوی کاشمر، خلیل آباد و بردسکن  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۵۵۳۱۵۷۵۵

     
۴۹ سید هادی بهادری آذربایجان غربی ارومیه          
۵۰ حسن بهرام نیا همدان نهاوند    ۰۹۱۸۱۱۱۴۱۹۲      
۵۱ محمود بهمنی البرز ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان          
۵۲ شهاب الدین بی مقدار آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۵۳ محمد بیرانوندی لرستان خرم آباد و دوره  

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴

کانال https://telegram.me/drbeiranvandi

 

سایت: http://mohamadbeiranvand.ir/

ارتباط از طریق سایت: http://samaneh.mohamadbeiranvand.ir/

 

 
۵۴ احمد بیگدلی زنجان خدابنده    ۰۹۱۲۵۰۴۶۴۰۴      
۵۵ محسن بیگلری کردستان سقز و بانه     info@biglari53.ir    
۵۶ عباس پاپی زاده بالنگان خوزستان دزفول abbas.dez        
۵۷ بهرام پارسایی فارس شیراز    ۰۹۱۷۱۱۳۵۴۰۴      
۵۸ مسعود پزشکیان آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو drpezeshkian.ir

 ۰۹۱۴۴۰۵۱۷۸۶

۰۹۱۴۴۰۵۱۷۸۹

؟؟؟

     
۵۹ نصراله پژمانفر خراسان رضوی مشهد و کلات pejmanfar.ir        
۶۰ محمد رضا پور ابراهیمی داروانی کرمان کرمان و راور    ۰۹۱۲۴۹۰۶۷۹۵      
۶۱ عباسعلی پور بافرانی اصفهان نایین، خور و بیابانک  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۸۰۳۱۵۶۸

     
۶۲ شکور پور حسین شقلان اردبیل پارس آباد و بیله سوار          
۶۳ محمد علی پور مختار همدان بهار و کبودر آهنگ          
۶۴ محمد رضا تابش یزد اردکان          
۶۵ ناهید تاج الدین اصفهان اصفهان          
۶۶ غلامرضا تاج گردون کهکیلویه و بویر احمد گچساران و باشت tajgardoon        
۶۷ فرهاد تجری کرمانشاه قصر شیرین، سر پل ذهاب و گیلانغرب    ۰۹۱۸۱۳۴۷۹۹۵      
۶۸ نور محمد تربتی نژاد گلستان گرگان و آق قلا          
۶۹ اکبر ترکی اصفهان فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میان دشت  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۳۱۷۹۷۴۳

     
۷۰ سید قاسم جاسمی کرمانشاه کرمانشاه          
۷۱ جمشید جعفر پور فارس لارستان، خنج و گراش    ۰۹۱۲۳۲۷۶۹۰۶      
۷۲ غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی گیلان رشت    ۰۹۱۱۱۳۹۷۴۵۱      
۷۳ کاظم جلالی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس Kazemjalali_ir  ۰۹۱۲۱۴۸۱۴۶۶      
۷۴ سهیلا جلودارزاده تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۷۵ منوچهر جمالی سوسفی گیلان رودبار  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۱۱۳۴۷۳۴۱

     
۷۶ محمد جواد جمالی نوبندگانی فارس فسا          
۷۷ هاجر چنارانی خراسان رضوی نیشابور و فیروزه          
۷۸ عبداله حاتمیان خراسان رضوی درگز    ۰۹۱۵۳۸۱۲۰۹۰      
۷۹ حمید رضا حاجی بابایی همدان همدان و فامنین    ۰۹۱۲۱۵۰۹۰۹۴      
۸۰ حسینعلی حاجی دلیگانی اصفهان شاهین شهر، میمه و برخوار    

Haji.1357@yahoo.com

Hafa313@yahoo.com

   
۸۱ ابوالفضل حسن بیکی سمنان دامغان          
۸۲ شهباز حسن پور بیگلری کرمان سیرجان    ۰۹۱۳۱۴۵۷۲۴۸      
۸۳ محمد حسن نژاد آذربایجان شرقی مرند و جلفا    ۰۹۱۲۲۴۷۰۲۵۱      
۸۴ فریدون حسنوند خوزستان اندیمشک          
۸۵ محمد صادق حسنی جوریانی گیلان رشت          
۸۶ عبدالکریم حسین زاده (نقده) آذربایجان غربی نقده و اشنویه          
۸۷ محمد حسین حسین زاده بحرینی خراسان رضوی مشهد و کلات    ۰۹۱۵۱۰۳۵۱۱۴      
۸۸ محمد حسینی (تفرش) مرکزی تفرش، آشتیان و فراهان          
۸۹ سیده فاطمه حسینی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۲۹۷۴۹۹۱      
۹۰ سید حسن حسینی (شاهرود) سمنان شاهرود، میامی و بسطام          
۹۱ سید جواد حسینی کیا کرمانشاه سنقر          
۹۲ روح اله حضرت پور طلاتپه آذربایجان غربی ارومیه          
۹۳ الیاس حضرتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۲۵۳۳۳۲      
۹۴ احمد حمزه کرمان کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۵۵۴۴۰۲۱

     
۹۵ غلامرضا حیدری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۹۶ سید مرتضی خاتمی زنجان ماه نشان، ایجرود، دهستانهای بوغداکندی و قلتوق  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۵۱۷۱۶۳

     
۹۷ سید علاء الدین خادم فارس سپیدان          
۹۸ هدایت اله خادمی خوزستان ایذه و باغملک    ۰۹۱۲۹۴۳۵۵۸۹      
۹۹ محمد خالدی سردشتی چهارمحال بختیاری لردگان          
۱۰۰ بشیر خالقی اردبیل خلخال و کوثر  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۴۳۱۵۷۳۸۱

     
۱۰۱ کارن خانلری اقلیت دینی مسیحیان ارمنی شمال ایران  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

ایمیل: kar.khanlari@iauctb.ac.ir

 

 
۱۰۲ امیر خجسته همدان همدان و فامنین khojasteh_ir        
۱۰۳ محمد خدا بخشی لرستان الیگودرز          
۱۰۴ سلمان خدادادی آذربایجان شرقی ملکان          
۱۰۵ عبدالحمید خدری بوشهر بوشهر، گناوه و دیلم    ۰۹۱۷۱۴۰۵۵۸۴      
۱۰۶ حسن خسته بند گیلان بندر انزلی          
۱۰۷ رسول خضری آذربایجان غربی پیرانشهر و سردشت          
۱۰۸ ولی داداشی گیلان آستارا          
۱۰۹ محمد دامادی مازندران ساری و میاندورود

mohammad_damadi

 

       
۱۱۰ یوسف داودی آذربایجان شرقی سراب          
۱۱۱ محمد باسط درازهی سیستان و بلوچستان سراوان، سیب، سوران و مهرستان    کمیسیون آموزش      
۱۱۲ سید کاظم دلخوش اباتری گیلان صومعه سرا          
۱۱۳ کمال دهقانی فیروز آبادی یزد تفت و میبد          
۱۱۴ محمد دهقانی نقندر خراسان رضوی چناران و بینالود drmdehghan  

mdr_dehghan@yahoo.com

 

   
۱۱۵ حبیب اله دهمرده سیستان و بلوچستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون          
۱۱۶ فاطمه ذوالقدر (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۱۷ سید مصطفی ذوالقدر(میناب) هرمزگان میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد          
۱۱۸ مجتبی ذوالنوری قم قم          
۱۱۹ خدیجه ربیعی فرادنبه چهارمحال بختیاری بروجن          
۱۲۰ فرج اله رجبی فارس شیراز    ۰۹۱۷۱۱۲۹۳۳۸      
۱۲۱ علیرضا رحیمی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۲۲ جلیل رحیمی جهان آبادی خراسان رضوی تربت جام، تایباد و باخرز    ۰۹۱۵۳۲۸۱۰۹۱      
۱۲۳ علی رستمیان سبزه خانی لرستان دلفان و سلسله          
۱۲۴ حسین رضا زاده فارس کازرون    ۰۹۱۷۷۴۱۱۶۰۴      
۱۲۵ محمد ابراهیم رضائی (خمین) مرکزی خمین          
۱۲۶ مسعود رضایی (شیراز) فارس شیراز    ۰۹۱۷۳۱۳۵۶۹۴      
۱۲۷ محمد رضا رضایی کوچی فارس جهرم          
۱۲۸ عبداله رضیان مازندران قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی          
۱۲۹ اکبر رنجبر زاده همدان اسدآباد  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۸۸۱۲۰۳۸۷

     
۱۳۰ رحیم زارع فارس آباده، بوانات و خرم بید  

 ۰۹۱۲۱۰۲۷۷۲۴

٠٩١٧١٠٠٠٠٢٧

     
۱۳۱ غلام محمد زارعی کهکیلویه و بویر احمد بویر احمد و دنا          
۱۳۲ محمد مهدی زاهدی کرمان کرمان و راور  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۸۱۰۳۸۰۶

     
۱۳۳ سیده حمیده زرآبادی قزوین قزوین، آبیک و البرز    ۰۹۱۲۱۸۲۵۶۰۹      
۱۳۴ سید جواد ساداتی نژاد اصفهان کاشان و آران بیدگل

 jsadatinejad

 

 کمیسیون آموزش

سامانه پیامکی:

۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳

کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: @Piamha

 

سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/

 

?نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸

۱۳۵ علی ساری خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون          
۱۳۶ قاسم ساعدی خوزستان دشت آزادگان و هویزه          
۱۳۷ زهرا ساعی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۳۸ احمد سالک کاشانی اصفهان اصفهان ahmadsalek        
۱۳۹ عبداله سامری خوزستان خرمشهر    ۰۹۱۶۶۳۳۷۶۳۹      
۱۴۰ رمضانعلی سبحانی فر خراسان رضوی سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن    ۰۹۱۲۱۵۰۹۶۱۲      
۱۴۱ ابوالفضل سروش تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۵۰۰۶۰۲۹

     
۱۴۲ محمد باقر سعادت بوشهر دشتستان    ۰۹۱۷۳۷۳۱۰۴۱؟؟؟      
۱۴۳ محمد اسماعیل سعیدی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۴۴ فاطمه سعیدی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

fatemehsaeidi_ir

 کمیسیون آموزش      
۱۴۵ زهرا سعیدی (مبارکه) اصفهان مبارکه          
۱۴۶ پروانه سلحشوری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۴۷ حسن سلیمانی کرمانشاه کنگاور، صحنه و هرسین    ۰۹۱۹۹۲۹۶۵۶۲      
۱۴۸ اصغر سلیمی (سمیرم) اصفهان سمیرم          
۱۴۹ علیرضا سلیمی (محلات) مرکزی محلات و دلیجان

 

alirezasalimii

 

کمیسیون آموزش

۰۹۱۸۸۶۶۳۴۶۰

     
۱۵۰ طیبه سیاوشی شاه عنایتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۵۱ علی محمد شاعری مازندران بهشهر، نکا و گلوگاه          
۱۵۲ غلامرضا شرفی خوزستان آبادان          
۱۵۳ شمس اله شریعت نژاد مازندران تنکابن، رامسر و عباس آباد    ۰۹۱۱۱۹۱۲۱۹۹      
۱۵۴ عین اله شریف پور آذربایجان غربی ماکو، چالدران، پلدشت و شوط          
۱۵۵ محمود شکری گیلان طوالش، رضوانشهر و ماسال          
۱۵۶ هادی شوشتری خراسان رضوی قوچان و فاروج          
۱۵۷ سید کمال الدین شهریاری (دشتی و تنگستان) بوشهر دشتی و تنگستان          
۱۵۸ حسینعلی شهریاری (زاهدان) سیستان و بلوچستان زاهدان  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۱۲۵۹۰۲

     
۱۵۹ مهدی شیخ تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۶۰ رضا شیران خراسانی خراسان رضوی مشهد و کلات          
۱۶۱ یعقوب شیویاری آذربایجان شرقی میانه  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۴۳۲۳۰۳۸۲

     
۱۶۲ محمود صادقی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  sadeghima

 کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸

 

ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/

کانال: https://telegram.me/drmsadeqi  
۱۶۳ محمد رضا صباغیان بافقی یزد مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد          
۱۶۴ مرتضی صفاری نطنزی اصفهان نطنز و بخش قمصر          
۱۶۵ احمد صفری کرمانشاه کرمانشاه    ۰۹۱۸۸۳۱۹۶۸۵      
۱۶۶ بهمن طاهر خانی قزوین تاکستان    ۰۹۱۲۱۸۱۲۰۲۷      
۱۶۷ سید صادق طباطبایی نژاد اصفهان اردستان          
۱۶۸ قرجه طیار گلستان گنبد کاووس          
۱۶۹ علی عسگر ظاهری عبده وند خوزستان مسجد سلیمان، لالی، هتکل و اندیکا          
۱۷۰ حیدر علی عابدی اصفهان اصفهان  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۱۰۲۲۹۳۶

     
۱۷۱ محمد رضا عارف تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

aref_ir

کمیسیون آموزش

 ۰۲۱۶۶۵۷۴۸۸۳

     
۱۷۲ سید محمد باقر عبادی خراسان جنوبی بیرجند، درمیان و خوسف  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

     
۱۷۳ اسداله عباسی گیلان رودسر و املش  

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۲۲۱۸۵۸۲۳

     
۱۷۴ محمد قسیم عثمانی آذربایجان غربی بوکان    ۰۹۱۲۱۲۳۹۱۹۹      
۱۷۵ محمد عزیزی (ابهر و خرمدره) زنجان ابهر، خرمدره و سلطانیه    ٠٩١٢٢٩٨٩٨٧٢      
۱۷۶ عبدالرضا عزیزی (شیروان) خراسان شمالی شیروان          
۱۷۷ سید احسن علوی (سنندج) کردستان سنندج، دیواندره و کامیاران    ۰۹۱۲۲۰۳۲۸۸۱      
۱۷۸ سید محسن علوی (لامرد) فارس لامرد و مهر          
۱۷۹ محسن علی جانی زمانی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۱۶۴۷۵۶

     
۱۸۰ احمد علی رضا بیگی ورزقان تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۸۱ رضا علی زاده آذربایجان شرقی ورزقان          
۱۸۲ محمد جواد فتحی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    کمیسیون آموزش      
۱۸۳ سید مهدی فرشادان کردستان سنندج، دیواندره و کامیاران          
۱۸۴ فردین فرمند آذربایجان شرقی میانه          
۱۸۵ محمد حسین فرهنگی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو    

dr.farhangi@yahoo.com

daftarfa@yahoo.com

   
۱۸۶ حشمت اله فلاحت پیشه کرمانشاه اسلام آباد غرب و دالاهو    ۰۹۱۲۱۴۷۳۱۴۸      
۱۸۷ فرهاد فلاحتی خراسان جنوبی قائنات و زیرکوه    کمیسیون آموزش      
۱۸۸ حمید رضا فولادگر اصفهان اصفهان     info@fooladgar.ir    
۱۸۹ محمد فیضی زنگیر اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۱۹۰ نادر قاضی پور آذربایجان غربی ارومیه          
۱۹۱ سید احسان قاضی زاده هاشمی (فریمان) خراسان رضوی فریمان، سرخس، بخشهای احمد آباد و رضویه          
۱۹۲ سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی (مشهد) خراسان رضوی مشهد و کلات  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۵۵۱۱۶۶۸۲

     
۱۹۳ محمد حسین قربانی (آستانه اشرفیه) گیلان آستانه اشرفیه  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۱۱۸۱۰۲۷

     
۱۹۴ علی قربانی (بجنورد) خراسان شمالی بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان    ۰۹۱۵۱۸۷۰۳۰۵      
۱۹۵ اسداله قره خانی الوستانی گلستان علی آباد          
۱۹۶ محمد قمی تهران پاکدشت  ghomi__mohammad

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

     
۱۹۷ هادی قوامی خراسان شمالی اسفراین          
۱۹۸ غلامرضا کاتب سمنان گرمسار و آرادان    ۰۹۱۲۲۵۹۲۶۸۵      
۱۹۹ شادمهر کاظم زاده ایلام دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره          
۲۰۰ جواد کاظم نسب خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون          
۲۰۱ سید حمید رضا کاظمی (پلدختر) لرستان پلدختر    ۰۹۱۲۱۹۰۶۱۰۲      
۲۰۲ محمد کاظمی (ملایر) همدان ملایر          
۲۰۳ علی کاظمی بابا حیدری (اردل و فارسان) چهارمحال بختیاری اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد    ۰۹۱۳۱۸۳۴۰۸۵      
۲۰۴ سید تقی کبیری آذربایجان غربی خوی و چایپاره          
۲۰۵ علی کرد سیستان و بلوچستان خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین          
۲۰۶ کورش کرم پور حقیقی فارس فیروز آباد، فراشبند، قیر و کارزین          
۲۰۷ علی اکبر کریمی (اراک) مرکزی اراک، کمیجان و خنداب          
۲۰۸ رضا کریمی (اردبیل) اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۲۰۹ حمداله کریمی (بیجار) کردستان بیجار          
۲۱۰ جواد کریمی قدوسی خراسان رضوی مشهد و کلات          
۲۱۱ حبیب اله کشت زر خوزستان بهبهان و آغاجاری          
۲۱۲ عامر کعبی خوزستان آبادان          
۲۱۳ یحیی کمالی پور کرمان جیرفت و عنبرآباد    ۰۹۱۳۱۴۸۱۲۱۳      
۲۱۴ مصطفی کواکبیان تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 ۰۹۱۲۱۲۶۳۷۹۴۷

؟؟؟

     
۲۱۵ جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی گیلان رشت  

۰۹۱۲۳۷۳۲۱۵

۰۹۱۱۶۱۶۲۶۱۳

     
۲۱۶ شهرام کوسه غراوی گلستان مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش          
۲۱۷ محمد جواد کولیوند البرز کرج، اشتهارد و فردیس          
۲۱۸ محسن کوهکن ریزی اصفهان لنجان          
۲۱۹ مجید کیان پور لرستان درود و ازنا    ۰۹۱۲۴۱۴۳۷۲۹      
۲۲۰ احمد علی کیخا سیستان و بلوچستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون          
۲۲۱ حمید گرمابی خراسان رضوی نیشابور و فیروزه          
۲۲۲ علی گلمرادی خوزستان بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولگی    ۰۹۱۶۱۵۰۷۰۴۰      
۲۲۳ عباس گودرزی (بروجرد) لرستان بروجرد    ۰۹۱۶۶۶۵۱۳۳۹      
۲۲۴ مسعود گودرزی (ممسنی) فارس ممسنی و رستم    ٠٩١٢٢٩٧٣۵٩٨      
۲۲۵ سهراب گیلانی خوزستان شوشتر و گتوند          
۲۲۶ حسن لطفی همدان رزن          
۲۲۷ احمد مازنی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۲۸ پروانه مافی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۲۹ جهانبخش محبی نیا آذربایجان غربی میاندوآب، شاهین دژ و تکاب          
۲۳۰ علیرضا محجوب تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۳۱ داود محمدی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    کمیسیون آموزش      
۲۳۲ داود محمدی (قزوین) قزوین قزوین، آبیک و البرز    ٠٩١٢٢٨١١۵٠٧      
۲۳۳ اقبال محمدیان خوزستان رامهرمز و رامشیر          
۲۳۴ جلال محمود زاده آذربایجان غربی مهاباد          
۲۳۵ سمیه محمودی اصفهان شهرضا و دهاقان          
۲۳۶ محمد محمودی شاه نشین تهران شهریار، قدس و ملارد    ۰۹۱۲۱۶۹۴۷۱۵      
۲۳۷ جلیل مختار خوزستان آبادان          
۲۳۸ احمد مرادی (بندر عباس) هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر          
۲۳۹ علی محمد مرادی (قروه) کردستان قروه و دهگلان          
۲۴۰ منصور مرادی (مریوان) کردستان مریوان و سروآباد    ۰۹۱۸۸۷۲۴۱۳۷      
۲۴۱ سیامک مره صدق اقلیت دینی کلیمیان  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۲۱۰۹۹۱۰۸

     
۲۴۲ اصغر مسعودی فارس نی ریز و استهبان          
۲۴۳ عبدالرضا مصری کرمانشاه کرمانشاه          
۲۴۴ علی مطهری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس alimotahari_ir

 ۰۹۱۲۱۰۰۷۷۸۳

۰۹۱۲۱۱۹۶۲۷۱

     
۲۴۵ محمد مهدی مفتح همدان تویسرکان          
۲۴۶ سید مهدی مقدسی مرکزی اراک، کمیجان و خنداب    ۰۹۱۲۳۳۷۲۹۶۰      
۲۴۷ حسین مقصودی خراسان رضوی سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن    ۰۹۱۵۱۷۱۱۸۲۷      
۲۴۸ الهیار ملکشاهی لرستان کوهدشت و رومشکان    ۰۹۱۲۱۵۹۱۵۶۸      
۲۴۹ محمد رضا ملکشاهی راد لرستان خرم آباد و دوره    ۰۹۱۶۶۹۸۳۵۳۷      
۲۵۰ ولی ملکی اردبیل مشکین شهر          
۲۵۱ محمد رضا منصوری مرکزی ساوه و زرندیه    ۰۹۱۲۸۵۵۵۹۶۹       
۲۵۲ سید فرید موسوی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۵۳ سید ابوالفضل موسوی بیوکی یزد یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک          
۲۵۴ سید ناصر موسوی لارگانی اصفهان فلاورجان nmousavi_ir   info@nmousavi.com    
۲۵۵ جلال میرزائی ایلام ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و شیروان          
۲۵۶ سید حمایت میرزاده اردبیل گرمی    کمیسیون آموزش      
۲۵۷ قاسم میرزایی نیکو تهران دماوند و فیروزکوه    ۰۹۱۲۱۲۶۴۹۴۹      
۲۵۸ شهاب نادری کرمانشاه پاوه، جوانرود، ثلاث باباخانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران    ۰۹۱۸۸۸۸۴۲۴۰      
۲۵۹ مجید ناصری نژاد خوزستان شادگان          
۲۶۰ ولی اله نانوا کناری مازندران بابلسر و فریدون کنار          
۲۶۱ محمد رضا نجفی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۶۲ علی نجفی خوشرودی مازندران بابل          
۲۶۳ بهروز نعمتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۰۸۲۷۱۳      
۲۶۴ سید حسین نقوی حسینی تهران ورامین، پیشوا و قرچک    ۰۹۱۲۴۷۵۹۰۶۵      
۲۶۵ محمود نگهبان سلامی خراسان رضوی خواف و رشتخوار  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۵۳۲۸۴۱۴۴

     
۲۶۶ علی نوبخت حقیقی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۸۵۳۲۵۱

۰۹۱۲۱۸۵۳۱۵۲

؟؟؟

     
۲۶۷ رامین نور قلی پور گلستان کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان          
۲۶۸ حسن نوروزی تهران رباط کریم و بهارستان    ۰۹۱۲۶۷۰۶۱۳۰      
۲۶۹ سید راضی نوری خوزستان شوش          
۲۷۰ اردشیر نوریان چهارمحال بختیاری شهرکرد، بن و سامان    ۰۹۱۲۶۴۷۸۲۹۰      
۲۷۱ حسین نیاز آذری مازندران بابل    ۰۹۱۲۱۱۳۳۶۱۹      
۲۷۲ حبیب اله نیکزادی پناه کرمان بم، ریگان، فهرج و نرماشیر          
۲۷۳ ذبیح نیکفر لیالستانی گیلان لاهیجان و سیاهکل          
۲۷۴ محمد وحدتی هلان آذربایجان شرقی بستان آباد          
۲۷۵ علی وقفچی زنجان زنجان و طارم          
۲۷۶ محمد علی وکیلی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۰۵۳۳۶۲      
۲۷۷ عبدالرضا هاشم زائی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۷۸ همایون هاشمی آذربایجان غربی میاندوآب، شاهین دژ و تکاب  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۸۸۹۶۹۰۰

     
۲۷۹ عدل هاشمی پور کهکیلویه و بویر احمد کهکیلویه، بهمئی، چرام و لنده          
۲۸۰ حسین هاشمی تختی نژاد هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر          
۲۸۱ نبی هزار جریبی گلستان گرگان و آق قلا          
۲۸۲ احمد همتی سمنان سمنان، مهدیشهر و سرخه  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۲۱۳۱۷۹۸۳

     
۲۸۳ علیم یار محمدی سیستان و بلوچستان زاهدان          
۲۸۴ علی اصغر یوسف نژاد مازندران ساری و میاندورود    ۰۹۱۱۳۵۲۴۲۶۰      
۲۸۵ همایون یوسفی خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۶۳۳۵۶۲۲۷

     
۲۸۶ عزت اله یوسفیان ملا مازندران آمل          

نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی:

پیرو درخواست‌های پیاپی داوطلبان جهت کمک ما برای ارتباط با مسئولان، اطلاعات  بالا ارائه شد و به مرور کامل‌تر خواهد شد:

(اطلاعات تارنمای مجلس هنوز به‌روز نشده پس شکیبا باشید)

منبع: تارنمای مجلس شورای اسلامی / سایت‌ها و وبلاگ های اینترنتی مربوط به مجلس

.

.

(تیر ۱۳۹۵) قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرد.

این قانون در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۸/۲/۱۳۹۵ به تایید شورای نگهبان رسیده است.

متن این قانون به شرح زیر است:

قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

ماده واحده

۱ـ بند (الف) ماده (۱) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۰/۶/۱۳۹۲ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف ـ سابقه تحصیلی: نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

۲ ـ بند (ت) ماده (۳) قانون (وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش)، به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ت ـ اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش.

تبصره ۱ـ تاثیر سوابق تحصیلی برای سال ۱۳۹۵ به صورت مثبت اعمال می‌شود و سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال می‌گردد.

تبصره ۲ ـ این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجراء است.

.

مقاله‌ی آقای یونس حمه صادقی 

بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه کنکور

کلیک نمایید!

  بخش‌هایی از مقاله‌ی بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه‌ی کنکور (نوشته‌ی یونس حمّه صادقی) : […]  هیچ کارنامه‌ای را در سال‌های ۹۲ و قبل از آن نخواهید دید که تراز بالاتر از ۱۱۰۰۰ کسب کرده باشد و دارای علامت ستاره به نشانه مثبت بودن تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه‌ی آزمون باشد، حتی با معدل۲۰. این یعنی اینکه در تمام این سال‌ها تراز سوابق تحصیلی کسی که تمام نمراتش ۲۰ بوده است از ۱۱۰۰۰ کمتر بوده است؛ حال آنکه رتبه‌های زیر ۵۰۰ در این سال‌ها ترازی بالاتر از ۱۱۰۰۰ داشته‌اند. […] اگر ترازِ کسب‌شده در آزمونِ سراسری بالاتر از ۱۱۰۰۰ باشد ( رتبه‌ی زیر ۷۰۰ کشوری)، حتّی اگر معدّلتان ۲۰ هم باشد، تأثیر مثبت نخواهد داشت. سند این ادّعا دو چیز است [که در مقاله‌ی اصلی می‌توانید بخوانید]. [به طور خلاصه تراز معدل بالایی مثل ۲۰ (به دلیل تعداد بالای ۲۰ گرفتگان)از تراز کنکور رتبه های زیر ۵۰۰ کمتر خواهد بود و میانگین وزنی این دو پایین تر از تراز کنکور به تنهایی است و این باعث زیانِ معدل بالاهایی که کنکورشان را خیلی خوب داده اند نسبت به حالتی که فقط کنکور موثر است می شود. ] […] دو داوطلب را در نظر بگیرید؛ یکی با معدّل ۱۳ که با توجّه به سال اخذ دیپلم (قبل از ۸۴) و یا به‌دلیل نوع مدرک تحصیلی (فنی و حرفه‌ای یا …) سوابق تحصیلی برایش تأثیر داده‌نمی‌شود و تنها، تراز کسب‌شده در آزمون سراسری ملاک قرار‌داده‌می‌شود و داوطلبِ دیگر با معدل ۱۹ که سوابق تحصیلی برایش اِعمال می‌گردد. […] اگر این دو داوطلب هر دو در آزمون سراسری بدونِ اِعمال سوابق تحصیلی تراز ۱۱۲۰۰ کسب کنند ( حدود رتبه‌ی ۵۰۰ کشوری)، در کارنامه‌ی داوطلب اوّل همان تراز ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و در کارنامه‌ی داوطلب دوّم […]۹۶۰۰ […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) می‌شود.] […] اگر معدل به‌صورتِ مثبت اِعمال شود، برای هر دو داوطلب همان ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و اگر به صورتِ قطعی اِعمال گردد، برای داوطلب دوم تراز ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) ثبت می‌گردد. [یعنی در صورتی که معدل تاثیر داشته باشد کسی که معدلش حتی ۲۰ است نسبت به کسانی که معدل تاثیری در کنکورشان ندارد (دیپلم قبل از ۸۴یا نوع مدرک تحصیلی خاص مثل فنی و حرفه‌ای یا …) ضرر می‌کند و تراز و  رتبه‌اش در صورت برابری در آزمون کنکور بدترخواهد شد!)] در همین مثال فرض کنید برای داوطلب اوّل ( دارای معدل ۱۳)  هم سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی در نظر گرفته شود: اگر تراز سوابق تحصیلی را برای او ۴۰۰۰ در نظر بگیریم،  […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۹۴۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰۰ کشور) می‌شود.] […] در هر دو مثال ایرادهای تأثیر معدل به‌چشم‌می‌خورد، خودتان مقایسه کنید. درمثال اوّل با تأثیر قطعیِ معدل، هرچند داوطلب دوّم معدل خوبی هم دارد، امّا ترازش حدود ۴۰۰ و رتبه‌اش حدود ۳۰۰ نفر جابه‌جا می‌شود و در مقایسه با کسی که معدلش ۱۳ است و سوابق تحصیلی‌اش تأثیر داده نمی‌شود متضرّر می‌گردد. در مثال دوم امّا این تأثیر فاجعه است! یعنی رتبه‌ی ۵۰۰ داوطلب را به ۸۰۰۰ تبدیل می‌کند. […] آقای رستگار رحمانی رتبه۱ رشته علوم تجربی و رتبه۱ رشته زبان در سال ۱۳۸۸  معدلشان ۱۳ بود!!! و بدانید اگر در سال ۸۸ تأثیر معدل به صورت قطعی اعمال می‌شد، اگر تراز آزمون سراسری ایشان را ۱۴۰۰۰ در نظر بگیریم و تراز سوابق تحصیلی‌اش را ۴۰۰۰ […][میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش۱۱۵۰۰ ( حدود رتبه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کشور) می‌شد.] […] عادلانه یا نا‌عادلانه‌بودن این اتفاق با شما … !!! کاملِ این مقاله را می‌توانید در لینک زیر مطالعه و دانلود بفرمایید: http://www.daryaftpub.com/tasir-moaddel-sadeghi/

با سپاس از توجهتان و به امید برقراری عدالت آموزشی /توفیق رفیق راهتان

نشر دریافت

[یگان تارنمای نشر دریافت]

.

دیدگاه شما: مصطفی سبزواری     تیر۹۵  استان خوزستان، شهر دزفول

سلام نشر دریافتی های عزیز خسته نباشید. می‌خواستم درباره‌ی تاثیر معدل یه نکته رو با شما در میان بگذارم. الآن سهم سال سوم ۲۵درصد مثبت اعلام شده برای کنکور۹۵و ممکنه۹۶قطعی بشه یا مثبت. خوب یه‌کم که دقّت کنیم می‌بینم که قطعی که بشه ۲۵درصد نمره‌ی کل کنکور میشه معدل سال سوم تنها از طریق معدل در حالی که در در کنکورحداقل در ۲۵درصد از سؤالات هر درس رو شامل بشه مجموعاً با تآثیر معدل میشه سال سوم ۵۰درصد سهم داره ۲۵ درصد معدل ۲۵درصد (حداقل در نظر گرفتم ولی گاهی شما از ما بهتر می‌دونید که بیشتره) سؤالات مجموعاً در کنکور. آیا این صحیح هست از نظر ازمون گرفتن به نظر شما؟!!! آیا این کوتاهی در حق دو پایه‌ی پیش و دوم نیست؟! آیا ایراد از پایه‌هاست یا مطالبشون که آموزش و پرورش ما نمی‌تونه اون‌هارو هم نهایی برگزار کنه؟! خواهش می‌کنم جواب بدید تشکر ازمهرتان.

پاسخ مدیر: درود آقای سبزواری جداً آفرین بر خرد و تیزبینی شما

ای کاش مسؤلین امر هم از این نعمت‌های خدادادی بیشتر بهره می‌بردند. این نکته را برای اولین بار است که می‌شنویم و جداً بی‌عدالتی آشکاری است و مایه‌ی تأسف و تأسف و تأسف.  پیگیری جدی خواهد شد.

(۲۶ خرداد) اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در در دوره دهم مشخص شدند.

یگان خبر نشر دریافت:به گزارش تسنیم، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز متقاضیان این کمیسیون با مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس مشخص شدند.

اسامی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به‌ شرح زیر است:

اسدالله عباسی، محمدرضا عارف،محمد قمی، محمود نگهبان سلامی، سید محمد جواد ابطحی، فاطمه سعیدی، میرحمایت میرزاده، فرهاد فلاحتی، جبار کوچکی‌نژاد، محمد باسط دُرازهی، فریده اولاد قباد، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، قاسم احمدی‌لاشکی، سید جواد ساداتی‌نژاد، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، محمود صادقی، کارن خانلری، داوود محمدی، محمدمهدی زاهدی، سید محمد باقر عبادی، محمد دوران‌وندی‌، اسفندیار اختیاری، محمدجواد فتحی.

.

هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دوره دهم- سال اول

رئیس: علی لاریجانی نماینده قم

نایب رئیس اولمسعود پزشکیان نماینده آذربایجان شرقی

نایب رئیس دوم: علی مطهری نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس

ناظرانمحمد آشوری تازیانی نماینده هرمزگان، بهروز نعمتی نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس و محمد قسیم عثمانی نماینده کردستان.

دبیران: غلامرضا کاتب نماینده سمنان، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده خراسان رضوی، اکبر رنجبرزاده نماینده همدان،‌ علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مازندران، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم و محمد علی وکیلی نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس.

.

مقاله ‌ی راه حلّی واقع بینانه برای کنکور – دکتر هامون سبطی – ۱۳۹۳

کلیک نمایید

(نشر دریافت)

.

تخصص پزشکی و تأثیر معدل در آن

اشتراک گذاری

دسته بندی شده در : , ,

برچسب ها: , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۹۰ دیدگاه

 • الهه says:

  سلام.می خواستم بدونم تاثیر سوابق تحصیلی بر اساس معدله یا نمره ی هر درس مثلا من معدلم۱۳.۷۰ است ولی نمره درس زبان ۱۸.۵.برا کنکور زبان کدوم رو درنظر می گیرن ؟سوال دیگم رشته فرانسه روزانه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی با این معدل می گیره؟

 • مبینا says:

  سلام.میشه کمکم کنید من رشتم انسانیه دوس دارم تربیت معلم قبول شم.الانم وقت کمه برا خوندن زیادمطالعه نکردم.میخوام بدونم تربیت معلم جزو کدوم زیرشاخست الویت مطالعه درسیه من کدوم درساست و کدوم درسارو کلا بزارم کنار ک ارزش مطالعه و وقتش نیست لطفا کمکم کنیدددد.?

 • مینا says:

  سلام خسته نباشین
  من معدلم ۱۷ و نیم هستش سال ۹۲ دیپلم گرفتم
  الان انصراف دادم و میخوام واسه ۹۷ شرکت کنم
  به نظرتون تاثیر معدل در کنکور ۹۷ مثبته؟؟؟
  اخه پارسال هم که توی مقالتون فرمودین که گفتن معلوم نیس و بعدش تاثیرو مثبت اعلام کردن
  خواهش میکنم یه راهنمایی کنین چون خیلی استرس دارم به حدی که مانع درس خوندنم شده

 • حمیدرضا says:

  سلام .
  خسته نباشید ..
  من میخوام برای ۹۷ اقدام کنم به درس خوندن.
  به نظر شما چقدر احتمال داره ۹۷ مثبت بشه و تغییری نسبت به ۹۶ نباشه؟؟؟
  لطفا اهنماییم کنید .ممنون

 • رادین صفری says:

  سلام
  ببخشید سوالم رو اینجا میپرسم ادمین محترم ولی خیلی ذهنم رو مشغول کرده
  سوالم اینه که دانش اموزی که سال ۹۷ اولین کنکورش هست و سال ۹۸ کنکور بر پایه ی کتابهای جدید طرح میشه تکلیفش چیه ؟؟؟
  آیا فقط همون سال ۹۷ فرصت کنکور دادن با کتابهای قدیم رو داره یا باید کتابهای درسی نظام جدید رو بخونه برای کنکور ۹۸ ؟؟
  ممنونم ،، تو رو خدا جواب بدید ،، اصلا معلوم نیست چه اتفاقی قراره بیفته و این چند ساله مخصوصا برای ما واقعا درس و دانشگاه و اینده شده کابوس ….
  آیا واقعا این عدالته که این همه تغییر و بی برنامگی در حق دانش اموز بشه ؟؟؟ خدارو خوش میاد ایا واقعا
  لطفا یه تاپیک جدید بزنید برای این موضوع … خیلی سپاسگزارم

  • nEGaR says:

   سوال جالبیه … هر روز یه رنگی میگیره به خودش این بحث کنکور و آموزش
   آیا واقعا قراره همینطوری که دوست خوبمون میگن بشه ؟؟؟؟ چه شود!!

 • امیرحسین روناسی says:

  باسلام
  برای زیرگروه یک تجربی که ضریب زمین شناسی در کنکور صفر است آیا نمره این درس در امتحان نهایی در قبولی رشته های این زیر کروه تاثیرگذار خواهد‌بود یا نه؟

  • روابط عمومي نشر دريافت says:

   سلام
   نمره کسب شده در درس زمین شناسی امتحانات نهایی، در زیرگروه یک ضریب صفر دارد و در تراز و رتبه کسب شده در این زیرگروه و قبولی در رشته های مربوط به آن تاثیری نخواهد داشت.

 • محمد says:

  با سلام و خسته نباشید…ایا معدل کتبی رو واسه کنکور ۹۶ مثل کنکور ۹۵ برای بعضیا تاثیر میدن واسه بعضیا نمیدن؟یا امسال برنامه ریزی شده است برای همه تاثیر میدن تاثیر مثبت البته…
  یه سول دیگه من بعضی درسای تخصصی ۲۰ گرفتم کتبی اگه درصد کنکورم جالب نباشه میتونم امیداوار باشم که بهتره شه؟اگه امید هست چند درصد .

 • پریا says:

  خیلی بده تمام زندگی ادم تو یه صبح تا ظهر رقم بخوره..اینکه تاثیر معدلو مثبت کردن که اصلا هم به جایی برنمیخوره حق تمام اون دانش اموزا های سخت کوشی که حداقل ۲ سال زحمت کشیدن برای امتحان نهایی خوندن ضایع میشه ..فرض کنین که یه دختر خانم در روز کنکور دچار اتفاقی بشه که نباید بشه ….در این صورت زندگیش نابود بشه؟؟؟

 • وحید says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم انتشارات و عرض تشکر از این همه مجاهدت در راستای کمک به دانش آموزانی که به هر علتی در آزمون نهایی نتیجه نگرفته اند!
  آقای دکتر سبطی بنده از شما یک سوال دارم آیا شما وقتی داشتید تلاش میکردید که تاثیر معدل را از کنکور سراسری بردارید به فکر بچه های شهرستان که به دور از هر گونه کلاس کنکور و امکانات در ایام امتحانات مثل خ… درس میخواندند تا حداقل این ۲۵ درصد ناقابل را تا حدی کسب کنند بودید؟؟؟؟!!!! حق امثال من چه میشود؟؟؟؟!!!!
  خسته نباشید دکتر سبطی!!!!

 • کلا باید کنکور حذف بشه، فقط معدل باشه که تعیین کنه کی کجا قبول میشه

 • محمدامین says:

  سلام، وقت بخیر
  ۱. تاثیر مثبت رو میشه بهتر و ساده تر توضیح بدین ؟
  ۲. برداشت من درست هست که با تاثیر مثبت، عملا در رقابت رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی و… بخصوص دانشگاه های تاپ، سوابق تحصیلی تاثیری در نتیجه داوطلب نداره؟

  سپاس بیکران

  • روابط عمومي نشر دريافت says:

   سلام
   تاثیر مثبت داستانش از این قراره:
   شما در آزمون کنکور سراسری درصدهایی کسب میکنید و این درصدها تبدیل به تراز میشه
   نمرات سوابق تحصیلیتونم به صورت تراز در میاد
   میان یه تراز جدید (تاثیر همزمان سوابق تحصیلی و نتیجه آزمون کنکور) براتون بدست میارن که حاصل جمع ۷۵ درصد تراز کنکور و ۲۵ درصد تراز سوابق تحصیلیتون هست.
   حالا دو حالت پیش میاد:
   اگه این تراز جدید از ترازی که در کنکور سراسری کسب کردین بیشتر شد، نشون دهنده اینه که سوابق تحصیلیتون تاثیر مثبت داشته. پس تراز جدید رو برای شما اعلام میکنند و بر اساس اون به شما یه رتبه اعلام میکنند
   اگه تراز جدید از ترازی که در کنکور سراسری کسب کردین کمتر بشه، نشون دهنده اینه که سوابق تحصیلیتون تاثیر منفی داشته. ولی چون قرار هست فقط تاثیر مثبت اعمال بشه، همون تراز کنکور سراسری را برایتان اعلام میکنند و بر اساس اون به شما یک رتبه اعلام میکنند.
   این میشه که میگن تاثیر بصورت مثبت اعمال میشه. حالا اگه مثل سال ۹۳ و ۹۴ تاثیر بصورت قطعی اعمال میشد، در هر صورت (چه مثبت و چه منفی) تراز جدیدی که با تاثیر سوابق تحصیلی بدست اوده را برایتان در نظر میگیرند
   “یونس حمه صادقی؛ مشاور نشر دریافت”

   • محمدامین says:

    من این قسمتش رو متوجه نمیشم:
    درست هست که در صورت تاثیر مثبت بودن، اگر سوابق تحصیلی تاثیر منفی داشته باشه بیخیالش میشن و تاثیر نمیدن توو نتیجه. اما وقتی برای بعضی ها تاثیر مثبت داشته باشه خب باعث میشه رتبشون بهتر شه دیگه! مگه این معنیش نیست که تاثیر منفی روو رتبه ی من میذاره؟!

    • به این نمیگن تاثیر منفی. تاثیر منفی یه تعریفی داره که در توضیحات این صفحه آمده. ولی حرفتون درسته و به طور نسبی این اتفاق میفته. ولی در کل ضرر تاثیر مثبت زیاد نیست ولی تاثیر قطعی (منفی) ایراد های فراوانی دارد که در مقالات ذکر شده.

 • امیر پایکاری says:

  نکته ای جالب میخواستم به طور نا شناس و پنهانی به مردم عزیز بگویم میدانید که چه وقت یک اختلاس صورت میگیرد تقصیرکارو گناه از خود طرف اختلاس شده میباشد نیاز نیست که از قدرت مطلق خداوند برایتان باز گو کنم خداوند چون شمایی را که به طرز اصولی امروزی هزینه نمیکنید خیلی دوستتان دارد و این اختلاسها را برای اموال شما به وجود می آورد مثلا انسانها پولهایشان را در جهتی هزینه میکنند که برایشان مرگ خود و نوامیسشان را به ارمغان می آورد من به طور کلی توضیح کاملتر میدهم اگر اختلاس انجام شده که ضررش به بودجه هر ملتی که وارد شود اگر به ملت اختلاس شده اندکی از پول را بدهید میفهمید که هزینه را در جهت نابودی همه استفاده خواهند کرد ولی شخصی که اختلاس میکند و حکمش در این دوره و زمانه اعدام مطلق میباشد چون در آخر زمان که می آید حیات دنیا برای هر کسی اینقدر باید تکرار شود که خود شخص مربوطه به این نتیجه برسد که تکرار انتخابیش در دنیا صحیح نیست و آیتمی که به اختلاس کنندگان در جامعه قدرت میدهد این است که افرادی بسیار حرفه ای و درستکار در نزدیکیهای شخص آسیب مالی دیده زندگی میکند که توان پیمودن راهی از حیات دنیا در وجودش میباشد ولی بودجه پرداخت آب و برق و گاز و تلفن و موبایل و اینترنت در بودجه روزانه برایش موجود نیست نیست نیست ولی شخص توانایی که بودجه را ندارد با همین امکانات میتواند راه اقتدارش را بپیماید راه اساسی حل کلیه اختلاسها را به دولتهای محترم جهان میگویم فقط باید با هزینه های رایگان کتابهای درسی را در اختیار جوانانی که مسکن شخصی ندارند مسکن شخصی ندارند با امکانات خوابگاه برایشان محیا کنید برای اینکه در آخر زمان راهی که هر روز تکرار میشود و آسیبب به هیچ کس وارد نمیشود علم است یعنی حتی یک آرایشگر باید فن کار خود را در حد معقولانه به دیگران یاد دهد و خداوند متعال این گونه با او معامله میکند که اطراف مسکن زندگیش را ساخت و ساز میکند و قیمت آنجا بالا میرود و این طرز زندگی کردن را باید با صبر طولانی مدت بپیماید مثال میزنم از سال ۱۳۸۱ تا الآن که من به جلو رفتم تازه الآن که سال ۱۳۹۵ میباشد پول مسکنم حلال شد و مشکلات دنیوی من تازه حل شده است و بدانید هر مکانی که حضور داشتید و با داشته های دنیویتان متشنج میباشید در همان مکان شخصی حضور دارد که به ثروت علمی و معنوی شما نیازمند است انتقال دهید انتقال دهید و خود را به آرامش روند زندگی برسانید در کشور ایران امکانات اولیه در آسایشگاههای که درست شده برای تحصیل علم کافی است فقط خواهشمندم امکانات تغذیه در حد مالی زندانهای ایران در آسایشگاهها مهیا شود و امکانات اینترنت هم مهیا شود و این گونه دولتهایی که به هر دلیل از ایران احساس خطر میکنند احساس خطرشان را به آرامش تبدیل خواهد شد خواهد شد در مقاطع مختلف علمی شروع به فعالیت کنند و از طرف دیگر فقط فقط فقط کارگران ایرانی ایرانی ایرانی را حقوق و مزایا را به طرز چشمگیری افزایش دهند و از طرف دیگر برای کشور افغانستان و پایتختش کابل سه عدد سه عدد سه عدد ( سه مکان ) بیمارستان با تمام امکانات مثل بیمارستان میلاد تهران واقع در غرب تهران ساخته شود و به طور کامل مزایای کارگران افغان گرامی در همان حد نگه دارند که امکان زندگی معیشتی با حداقل امکانات هم میسر باشد میسر باشد میسر باشد و از طرف دیگر دولت جمهوری اسلامی ایران از کشور ایتالیا کشور ایتالیا نیروهای متخصص و مجرب را دعوت به همکاری در زمینه های مختلف کاری با حداکثر حقوق و مزایای موجود برای فرد مذکور دعوت کند و علت اینکه گفتم از ایتالیا نیرو گرفته شود این است که خداوند متعال در کشور ایتالیا معجزه بزرگی را به وجود آورده و آن وجود یک درخت دو طبقه میباشد که این درخت به گونه ای به وجود آمده که در پایین درخت گیلاس است و در بالای درخت گیلاس درخت توت رشد کرده و این دو درخت کاملا از یک ریشه آب از زمین میگیرد و خداوند همیشه معجزاتی میکند که نیاز باشد یعنی مردم کشور ایتالیا فقیر شده اند و اما از ایمان و دانایی و ذکاوت و هوش سرشاری برخوردارند و مطمئن مطمئن مطمئن مطمئن مطمئن باشید که ثروت لازمه کلیه ملت ایران که خاموش شدن آتش جنگ با بعضی از دولتهای خارجی است خاموش میشود خاموش میشود اگر جنگ مستقیم با اجرای تمام آیتمهای بالا با ایران صورت گرفت امیر پایکاری را در جلوی عموم اعدام کنید ( اینجانب :امیر پایکاری ) ثروت دیگر تمام ثروت علمی جهان که نیاز باشد و همچنین مالی و معنوی هر کدام در حد نیاز به همه ملت ایران از طرف خداوند نازل خواهد شد با تشکر

 • علي says:

  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر باز. نشر دریافت بابت کمک به کنکوری ها

  به نظر شما تاثیر معدل در سال ٩٧چگونه است؟شانس تاثیر مثبت بیشتره یا تاثیر قطعی؟

 • علی ظ says:

  با سلام و عرض خسته نباشید .ضمن تشکر از مدیریت نشر دریافت برای همراهی و همدلی با کنکوری ها که الحق در این چند سال کم نگذاشتند.
  سوالی از خدمت حضور عزیزان داشتم .بنده دانشجو هستم قرار است در سال ۹۷ کنکور شرکت کنم . اما بسیار اشفته و پریشانم .قرار است از اسفند استارت کار را بزنم اما چه کنم که این قضیه تاثیر معدل امانم را بریده است ! پیرم کرد ! من معدل خوبی ندارم اگر انصراف دهم و در سال ۹۷ تاثیر قطعی شود به یقین بدبخت می شوم! دیگر نه راه پس دارم نه راه پیش!
  این چه سیستم اموزشی است که هر سال دست کنکوری ها رو تو پوست گردو می گذارد و چند ماهی استرس و فشار وارد می کند تازه اقایان دست اخر در اواسط دی یادشان میفتد قانون تصویب کنند!
  چرا یک بار قضیه را یکسره نمی کنند !
  من الا ن چه خاکی بر سرم بریزم انصراف بدهم می ترسم تاثیر قطعی شود و بدخت شوم انصراف ندهم می ترسم تاثیر مثبت شود و شانسم را از دست بدهم .

  خواهشا اگر شانسی برای تاثیر مثبت معدل در سال ۹۷ و جود دارد ما را هم مطلع کنید

 • علی says:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من فارغ التحصیل هستم و با دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی تجربی در کنکور تجربی ۹۶ شرکت کردم!
  من میخوام فیزیک و زیست رو که ۱۹ شدم رو امتحان بدم تا ۲۰ بشه. چون با تاثیر مثبت فقط نمره ۲۰ فایده داره. خواستم بدونم در ترمیم معدل خرداد ۹۶شرکت کنم به کنکور امسال میرسه یا بی فایده هست؟!
  و دیگه اینکه در ثبت نام کنکور معدل پیش دانشگاهیم رو حدودی و پایین تر از اونی که بود زدم، چون هیچ مدرکی نداشتم و معدل رو فراموش کردم. آیا این موضوع مهمه و به مشکلی بر میخورم؟!
  ممنون

 • حسین says:

  سلام. من فارغ التحصیل رشته تغذیه ام دانشگاه کرمانشاه هر کاری کردم که بزارن کنکور بدم چون از ابتدا میخواستم شروع کنم گفتن راه نداره مگه بری سربازی بعد از اون.بعد من با هزار سختی و مشکلات سربازیمو رفتمو الان خدمتم داره تموم میشه حالا شنیدم کنکورو دارن حذف میکنن. باورم نمیشه اون همه سختی که تو مرز اردبیل کشیدم تا بتونم بعدش کنکور بدم بی فایده بوده. خواهش میکنم یکی جواب منو بده. کنکور سال ۹۷ حذف شده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من معدلم انقدی نیس که بتونم باهاش پزشکی قبول بشم. اصلا سال ۸۷ حرف از این شرط معدل نبود

 • mohamad says:

  سلام ببخشید یه سوال دارم.بنده در دی ماه ۹۵ ترمیم معدل شرکت کردم الان برای دریافت کد سوابق تحصیلی نمرات قبلی رو وارد کردن.یعنی نمرات جدید رو وارد نمیکنن؟من الان کد سوابق تحصیلی بگیرم یا فعلا صبر کنم شاید وارد کنن؟ممنون

 • حمید متین says:

  سلام تکلیف پشت کنکوری های۹۷چیه؟ یعنی ما دانش آموزا فقط یکبار حق شرکت در کنکور رو با کتابای خودمون داریم وبا عوض شدن نظام آموزشی باید برا کنکور۹۸با کتابای جدید امتحان بدیم؟ آیا این انصافه! آقای دکتر بعضی از مشاوران کنکوری میگن شما فقط سال ۹۷ رو فرصت دارین آیا این موضوع صحت داره؟ تکلیف این قضیه کی مشخص میشه؟ ا

 • مهدی says:

  سلام تاثیر معدل برا ۹۷به چه شکله ؟کی این موضوع مشخص میشه؟

 • علی777777 says:

  با سلام و آرزوی بهترین ها میشه به مثبت بودن معدل در کنکور۹۷ هم خوشبین بود?بنده برای کنکور۹۷ از دانشگاه انصراف دادم…به این پاسخ نیاز مبرم دارم

 • yas says:

  سلام دریافت تاثیر نود و هفت چی میشه

 • رضا says:

  سلام…خسته نباشید.
  چه ۲۵%سوم و چه ۵% پیش دانشگاهی
  و چه سهمیه در جانبازی باید حذف بشه
  همه باید یکسان باشن…
  مثل این می مونه که یه مسابقه گذاشتن که یه سریا نقشه رو داشته باشن و راهای بن بست و پر پیچو بدونن و کسانی هم که نقشه رو نداشتن می افتن توی چاله یا به بن بست میخورن یا زخمی میشن یا گرفتار میشن…

 • 12141618 says:

  خخخخخخخ.
  اخوی اگه حرف از عدالت میزنی بذار بهت بگم که عدالت چیه…
  با اینکه شیش ماه بعد از کامنتت دارم کامنت میذارم اما اگه یه نفرم بخونه بازم حله….
  عدالت یعنی اینکه توی جایی که معلماش اونجارو با طویله اشتباه میگیرن درس نخونی….
  عدالت یعنی اینکه سر هر تقی به توقی خوردن معلمت اعتصاب نکنه.
  عدالت یعنی اینکه قبل از اینکه توی مجلس میخوان یه چیزی تصویب کنن دانش اموز رو ازش کامل با خبر کنن .شاید یه بنده خدایی دسترسی به اینترنت نداشته باشه….
  عدالت یعنی اینکه معلمی با کیفیت مدرسه نمونه دولتی واسه بچه های عادی هم همونجور درس بده که توی نمونه میداد….
  عدالت یعنی اینکه تقلب نکرده ۱۲ بگیری….
  عدالت یعنی اینکه مشاور مدرست بیاد و از قانون شرط معدل واست ححرف بزنه تا همه فکر و ذکرت کنکور نشه…
  عدالت یعنی اینکه معلمت ادم حسابی باشه نه […] .دور از جون معلمای خوب که زیادن…..
  عدالت یعنی اینکه جلو چشمت تقلب به دانش اموز نرسونن و چشمت به نیم نمره یبمونه.
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ. عدالت زوایای پنهان زیادی داره
  این عدالت اگه واسه همه برقرار بشه مطمئن باش توی ایران هیچ معدل غیر بیستی پیدا نمیشه حتی با سخت ترین امتحان نهایی

 • 12141618 says:

  سلام نشر دریافت عزیز….
  تو رو خدا جواب سوالمو بدید.
  من بعد از چند سال از اول پاییز شروع کردم کنکوری بخونم و توی ترمیم معدل هم شرکت کردم اما از بد روزگار نتونستم توی امتحاناتم شرکت کنم. به خاطر یکسری مشکلات ….خیلی کلافه ام که غیبت کردم …..
  به نظرتون دیگه باید با رویام که پزشکی باشه خداحافظی کنم با معدل کتبی زیر ۱۰ یا قانون تاثیر مثبت این اجازه رو بهم میده که بتونم خودمو بالا بکشم؟؟؟؟؟

 • rigel says:

  سلام،و تشکر ویژه بخاطر تلاشهای شما در جهت اعمال تاثیر مثبت در کنکور
  اما یه سوال من امسال رتبه خوبی کسب نکردم و تصمیم دارم بعد از اتمام سربازی مجدد در کنکور شرکت کنم،به نظر شما برای سالهای اینده وضعیت چطور است؟آیا من که دارای ثوابق تحصیلی سوم ۲۵٪ و پیش۵٪ هستم،در اینده تاثیر برایم مثبت است؟

 • r.z says:

  سام،
  اول یه تشکر ویژه از نشر دریافت و اقای سبطی بابت پیگریایی که داشتن
  دوم اینکه الان واسه تایید تاثیر مثبت معدل باید تو مجلس رای گیری انجام بشه؟

 • afsh4455 says:

  با عرض سلام خدمت شما
  با سپاس از آقای حجازی و سبطی
  نتیجه قطعی تاثیر معدل در کنکور ۹۶ چه شد؟
  چه زمانی نتیجه قطعی مشخص می شود؟

 • send says:

  نبایستی تحت تاثیر تصمیمات آدم لج بازی مثل آقای زاهدی قرار بگیریم متاسفانه ایشون با یک دنده بودن و بدون برسی دقیق تر هنوزم پای یک حرف ایستادن.خب سازمان سنجش هم اعلام کرد که بیش از ۸۵ درصد داوطلبان با تاثیر مثبت موافقند با این حال نباید تصمیمات یک فرد آینده ی ما رو تباه کنه

 • samira says:

  بچه ها خوااااهششش میکنم به تاثیر مثبت هم راضی نشین این طوری فقط و فقط کسایی که بیست شدن به نفعشون میشه بقیه یه ذره هم کمتر شده باشن کلی عقب میفتن. چرا این موضوع به اطلاع مسوولین نمیرسه که در صورت تاثیر مثبت نودونه درصد داوطلب ها بازم به ضررشون میشه؟
  تازه تاریخ امتحان نهایی پیش و سوم با هم هست و نمیشه دوتارو ترمیم داد من خودم یکیو ۱۹.۵ شدم اما اگه مثبت شه فقط بیست به دردم میخوره چون تو یه ساعت برگزار میشه پیش و سوم نمیشه جفتشو امتحان بدم.

 • no name says:

  سلام لطفا هرکسی که این پیام رو میخونه نظر بده ممنون میشم،سوال من اینه که با معدل ۱۳ و این نمرات میشه پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول شد و یا شهرهای دیگه در صورت تاثیر مثبت و درصدهای حدود ۷۰ در کنکور سراسری
  دین و زندگی:۱۴/۲۵
  زبان فارسی:۱۶/۵۰
  ادبیات:۱۲/۵۰
  عربی:۱۵/۵۰
  زبان:۱۹/۷۵
  فیزیک:۱۲
  شیمی:۱۴
  ریاضی:۱۴/۷۵
  زیست:۶/۵۰
  زمین:۱۱/۲۵
  به نظرتون ترمیم امتحانات شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید چون مهلت ثبت نام داره تموم میشه،مرسی

 • اصغر says:

  سلام.ببخشید یه سوال دارم که اگه میشه زود جواب بدین خیلی مهمه برام و نگرانم.اگه تو پیش دانشگاهی یه امتحان نهایی رو تو خرداد۹۵ نتونم قبول شم و تو شهریور۹۵ نمره خوبی کسب کنم،تو کنکور سال بعد یعنی ۹۶ ( نه کنکور۹۵)نمره شهریور تو نتیجه کنکور تاثیر داره یا نمره خرداد؟؟؟

 • کنکوری says:

  احتمالا دو هفته دیگه ثبتنام ترمیم شروع بشه و هنوز تکلیف معدل رو مشخص نکردن!!!!ایا برای برگزاری جلسه باید منتظر وزیر جدید باشند دریافت جان؟؟

 • محمد says:

  حالا حالا معلوم نمیشه تاثیر مثبته یا قطعی هستش
  واقعا به جای این کار درس بخونین وتلاش کنین

 • بی نام says:

  سلام.دوستانی که تهران تشریف دارین ازتون خواهش میکنم یه چند ساعت وقت بذارین بیرد سازمان سنجش حضوری باهاشون حرف بزنید تا دیر نشده.خواهش میکنم.خودتون که میدونید تاثیر معدل به نفع معدل نوزده ها هم نیست.اگه تاثیر قطعی بشه همون بد بخت میشم.

 • امیرعلی says:

  اگه میخواستن درصد کاهش افراد یارانه بگیرو مشخص کنن فردا صبح ساعت ۶ اعلام میشد 😐

 • لطفي says:

  تاثیر مثبت هم نوشتین به ضرر دانش اموزان که معدلشان بیس نشده هست؟برای کسانی که درصد های خوبی زده باشند مثلا رتبه در بازه ی زیر هزار بازم به ضررشان هست؟خواهش میکنم جواب بدید اینطور که باشد معدل بایستی به کلی برداشته بشه.چقدر با بی عدالتی زندگی کنیم.تقلب های انبوه سر جلسه ی امتحان نهایی چه زود فراموش شدند
  کجاست عدالت در کشور ما ؟؟؟؟؟؟

 • ميترا says:

  سلام … من دیپلم نظام قدیم دارم و امسال در کنکور سراسرمیخوام شذکت کنم .. حالا با توجه به اینکه برای من تاثیر معدل صفره و فقط تراز کنکور ملاکه و برای نظام جدیدی ها علاوه بر کنکور تاثیر مثبت معدل نیز در رتبه موثره و کسانی که در این رنج رتبه ان اکثرا دارای معدل بالایی هستند .. ایا این صفر بودن تاثیر معدل برای ما و تاثیر فقط مثبت معدل برای نظام جدیدی ها در تعیین رتبه ما تاثیر بدی نداره؟ ایا باعث بد شدن رتبه نظام قدیمی ها نمیشه؟
  سوال مممنم همینه لطفا راهنمایی کنید

 • لطفي says:

  چرا هنوز اعلام نمیکنند که قراره چه تصمیمی بگیرند؟؟
  نابود شدیم به جای درس خوندن ترس از تاثیر قطعی معدل تمام افکارمان رو به هم ریخته.من نمیتونم بخاطر معدلم تلاش کنم
  دانشجوی رشته ی علوم ازمایشگاهی ورودی سال ۹۲ بودم انصراف دادم ولی معدلم کم هست.چندین مرحله شکست رو به هیچ وجه قبول ندارم اگر به اختیار خودم اشتباه میکردم میزدم کنار
  بایستی تاثیر معدل مثبت باقی بماند.

 • سينا says:

  همه جا که نگا میکنیم نوشته خدایا تاثیر مثبت بشه.من نمیدانم با تاثیر معدل قرار بود که استرس را کم کنند ولی استرس دیگری به جان بیش از نود درصد داوطلبان افتاده و شب و روزشان را تباه کرده.اگر واقعا هدفشان از بین بردن استرس باشد با تاثیر معدل امکانش وجود نداره
  تلاش کنید مثبت باقی بماند این همه دلایل نمیدانم چرا مسعولان ما رو قانع نمیکنه

 • منصور says:

  سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم ایا برای ترمیم معدل برای کنکور ۹۶ فقط باید دی ماه امتحان داد یا خرداد هم میشه ؟ چون میخوام صبر کنم ببینم تکلیف چی میشه قطعی هستش یا مثبت .ب

 • ali says:

  با عرض سلام خدمت مدیر محترم و کاربران سایت. ی سوال داشتم خواهشا جواب بدید نگید تو قسمت مربوطه مطرح کنید اونجا هم مطرح کردم ولی خبری نشد.تو دفترچه ی انتخاب رشته زده حداقل معدل برای رشته ی پزشکی بورسیه ی نیروی انتظامی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش۱۶ و من معدلم ۱۷.۴۶ بود و انتخابش کردم ولی حالا که میخوام برم برا گزینش سازمان سنجش تو قسمت شرایط بورسیه ها زده حداقل معدل برای پزشکی ن انتظامی در دانشگاه ع پ ارتش ۱۸.حالا ما باید چیکار کنیم چرا معدل در دفترچه و سایت فرق دارن تو رو خدا جواب بدید همین جا.- رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و کاردانی فوریتهای پزشکی (کدهای ۲۱۶۵۸، ۲۱۶۶۶ ،۲۱۶۵۶ و۲۱۷۳۱) بورسیه نیروی انتظامی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ معرفی‌شدگان‌ ‌رشته‌‌های تحصیلی فوق‌الذکر اعلام‌ گردیده‌، لازم‌ است‌ برای ثبت‌نام اولیه، انجام معاینات اولیه پزشکی، مصاحبه، آزمون آمادگی جسمانی و … مطابق جدول ذیل به هسته گزینش و استخدام نیروی انتظامی در محل سکونت داوطلب (مرکز استان) در سایت اینترنتی ‌به ‌نشانی http://www.police.ir مراجعه نمایند.
  مدارک لازم : ۱- عکس ۴×۳ تمام رخ با زمینه سفید ۶ قطعه (عکس‌ رایانه‌ای و اسکن شده نباشد). ۲- اصل شناسنامه و کارت ملی و روگرفت از تمام صفحات. ۳- اصل مدرک تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه روگرفت مربوطه. ۴- پرینت کارنامه آزمون سراسری. ۵-اصل و کپی از مدرک نظام وظیفه (گواهی اشتغال به خدمت سربازی ،کارت پایان خدمت، کارت معافیت غیر پزشکی، دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت و یا ارائه گواهی معافیت تحصیلی نظام وظیفه). ۶- البسه و کفش ورزشی برای انجام آزمون آمادگی جسمانی.
  تذکر مهم: ۱-داوطلبانی که دارای معافیت پزشکی می‌باشند شرایط ثبت‌نام را ندارند. ۲- داوطلبان فارغ‌التحصیل مقاطع کاردانی و بالاتر مجاز به ثبت‌نام نمی‌باشند. ۳- حداقل قد برای داوطلبان ۱۷۰ سانتی متر می‌باشند. ۴- داشتن مدرک تحصیلی پایان متوسطه یا پیش‌دانشگاهی با حداقل معدل ۱۸ برای داوطلبان بورسیه پزشکی و دندانپزشکی و ۱۶ برای بورسیه پرستاری و کاردانی فوریت‌های پزشکی الزامی است. ۵- هسته گزینش استانها درقبال داوطلبانیکه برابرزمان تعیین شده مراجعه ننمایندمسولیتی نخواهد داشت.
  برنامه زمان‌بندی مراجعه داوطلبان رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و کاردانی فوریتهای پزشکی (کدهای ۲۱۶۵۸، ۲۱۶۶۶ ،۲۱۶۵۶ و۲۱۷۳۱) بورسیه نیروی انتظامی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

 • شبنم says:

  چرا کسی اینجا پاسخگو نیست ؟ یعنی ما داریم اینجا وقتمون رو تلف میکنیم هی کامنت جدید میذاریم ولی کسی جواب نمیده
  تورو خدا تاثیر مثبت بشه

 • الناز says:

  خسته شدیم دیگه بریدمم
  تاثیرو مثبت کنین توروخدااااااااااااااا

 • مریم says:

  خدایا تاثیر مثبت بشه 🙁 |آمین

 • مریم says:

  کی اینجا نظراتمون رو میخونه که ما داریم کامنت میذاریم؟ واقعا تاثیری هم داره؟
  تاثیر معدل مثبت باید باشه وگرنه همه اعتراض خواهند کرد

 • الهه says:

  میخواین مثل پارسال یه هفنه قبل کنکور اعلام کنین تاثیر معدلو ؟ تورو خدا زود تکلیف مارو روشن کنین دیگه چرا ما همیشه باید کل وجودمون استرس باشه؟
  تاثیر معدل بهترین تصمیمه

 • لاله says:

  تو رو خدااااا ناثیر مثبت بشه وگرنه همه بدبخت میشیم تورو خدا همه ی تلاشتون رو بکنین

 • سعید says:

  من موندم حرف اینا برای حذف کنکور اینه که جامعه تحت تاثیر استرس کنکور قرار میگیره و ما باید اینرو مرتفعش کنیم و اثر کنکور رو حداقل کنیم. به نظر شما بهتر نیست اصل مسئله که رفع استرس رو حل کنیم مثلا میگن زمان کنکور کمه و باید کنکوری خونده باشی و این زمان کم استرس میده خوب زمان رو طولانی کنید یعنی دومرحله شه این که بهتر از اینه که هزارهزار دانش آموز رو با هزار امید آرزو که بعضیاشون مثل من میخوان گذشتشون رو جبران کنن با تصمیمات غلطتون بیچاره کنید و بگید بحمد الله با برداشتن کنکور هزینه ها برای جامعه کم شد بابا خود خدا که عین عدالته فرصت توبه به بندهاش میده. ثانیا اینجوری که به این مسئله اختلاف سطح بین دانشگاه ها بیشتر دامن میزنید. ثالثا ما که هیچ وقت ندیدیم عدالت با زمان تغییر کنه تا دیروز تاثیر مثبت عدالت بود حالا بشه ظلم.کاش این بچه سوسولا توی شرایط مدرسهای ما درس میخوندن تا فکر نکن انیشتنن تا ببینم در اون صورت همون جایی که الان هستن میبودن یا نه. اگر قراره تاثیر قطعی شه پس این شکاف عظیم بین مدارس و این عدم توزیع عدالت آموزشی و امکانت روهم دخیل کنن چرا از این چیزی نمی گنن

 • محمد says:

  سلام ایا دانشگاه بینالملل نیز مثل سراسری محرومیت داره

 • سعید says:

  سلام گفتید از تقلبا بگیم. علاوه بر اون تقلبهایی که سر جلسه میشه و بقول گفتنی سفره ای که بازه برای اهلش من موردی رو سراغ دارم که وقتی امتحان تموم شد و سوالها رو بردن توی دفتر مدرسه ما گذاشتن سرایدار مدرسه کلید دفتر رو به بچه ها میداد و اونا باخیال راحت میرفتن سروقت برگها و موقعی که من و شما خواب بودیم درحال امتحان دادن منتها به سبک اپن بوک بودن و بعدشم خیلی راحت چند روز استراحت میکردن واسه امتحان بعدی خواب نمونن.اینا به زور میخوانن خودشون رو پاک جلوه بدن من حتی سر جلسه کنکور دیدم که مراقب که از معلمهای خوب فیزیک شهر ماست ۹ تا سوال فیزیم رو به یکی از بچها گفت و یارو الان مهندس برق از دانشگاه اصفهان و مارو هم اصلا تهویل نمی گیره. من خودمم پاک نیستم میگم و خیلی از درسامون رو با بچها تقسیم میکردیم مثلا درسای ریاضی رو من می خوندم و دیگران استفاده می کردن و بعد درسای عمومی رو دوستان زحمت میکشیدن و ماهم استفاده میکردیم.گرچه زمون ما یه بار سوالا لو رفت ولی ما همیشه آماده بودیم تحت هر شرایطی تقلب رو انجام بدیم.
  گذشت اون زمان و الان مث سگ پشیمونم این نمرها حرومن و اگر بخوان قاطی مدرکای آیندمون هم بشن واویلا میشه

 • سمیرا says:

  من از خوندن مطالب سایت متوجه شدم که حتی تاثیر مثبت هم به ضرر کسایی میشه که بیست نشدن!!!
  میشه تو رو خدا بهم بگین درست فهمیدم یا نه؟
  اگه درست فهمیدم چرا همه دارن میگن مثبت شه اون طوری که باز به ضرر خیلیا میشه که زیر ۲۰ شدن!!!!!

 • محمد says:

  اگر تاثیر قطعی شه شاهد زیاد شدن مافیا در فروش سوالات خواهیم شد و تقلبات بیش از حد
  برادر بنده میخواد بره آلمان پزشکی بخونه ازش معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خواستن معدلش ۱۵ بود و قبولش کردن وجدانا حرف راست دارم میزنم البته زبان و نتیجه کنکور رو هم میخوان حتما ولی تو ایران با معدل ۱۴-۱۵ فرد کلا از رقابت حذف میشه
  آقا خواهشا تاثیر معدل رو مثبت کنین دریافت بگو چیکار کنیم ما؟؟؟؟ البته بچه ها هم بخاطر وجود ترمیم یکم بیکار شدن ولی نباید بزاریم تاثیر قطعی شه چون عدالت نیست و سیل عظیمی نا امید خواهند شد

 • faeze says:

  ببخشید احتمال اینکه مثبت شه چقد هست؟!!!!
  🙁

 • سجاد says:

  تو رو خدا نگذارید دوستان تاثیر قطعی بشه الان داشتم کارنامه ها رو میدیدم حتی با معدل ۱۴ ۱۵ هم کسی بود دندانپزشکی قبول شده بود.دور از عدالته این فرصت از ما گرفته بشه در زمان ما هیچ تغییراتی هیچ عدالتی در آموزش پرورش نبود
  من نمی فهمم فرق بین ما و کنکوریای ۹۵ در چیست

 • سجاد says:

  دوازده سال مدرسه رفتن را برای یک سال سوم دبیرستان باختیم.امیدی نیست هر کاری میکنند بکنند دیگه مهم نیست خدا نیامرزدشان

 • سجاد says:

  رعیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در رویا به سر می برند واقعا این همه بی نظمی آموزش و پرورش را نمی بینند این همه معلم هایی که انگار تحصیل نکردن.تقلب سر جلسه ی امتحان نهایی از حد و مرز گذشته با این حساب حرف از تحول میزنند.حالا این همه تغییراتی که گفتن همین سال ۹۶ انجام میدهند خب ما که از این ارزش یابی گذشتیم و دیگر راه جبرانی نداریم پس برای ۹۶ تاثیر مثبت باقی بماند تا گرفتار خیال بافی های مسعولان نشویم

 • عارف says:

  بچه ها دست رو دست نذارید به نماینده ها اس ام اس بزنید .بعدا پشیمون میشید ها

 • محمد says:

  سلام ایایا پردیس هم محرومیت داره

 • علی says:

  نشر دریافتی های عزیز شما میدانید نهایتا تا کی اعلام میشه؟میدونم زمان دقیقی نمیشه گفت امیران ما که دقیق بودن یک در میان قطعی مثبت اعمال نمیشد.خواهش میکنم یک بازه ای را بگید تا خیال ما راحت تر بشه

 • Mostafa says:

  دیگه کی قراره اعلام بشه ؟اگر قطعی بود من نمیخوندم فکری به حال سرنوشتم میکردم که بیهوده تباه شدم واقعا چقدر اینا نفهمند یکی پشت کنکوره سال های قبل امتحان داده یکی خرداد یکی شهریور یکی دی با درجه سختی های متفاوت با امتحانات متفاوت سنجیده شدن دور از عدالته.تاثیر قطعی به همین دلیل به نظر من ظلم بزرگی هست.خواهش میکنم نگذارید تاثیر قطعی بشه.تاثیر معدل بالاخره برداشته خواهد شد هیچ منطقی خاصی نداره.

 • Mostafa says:

  اگر تاثیر قطعی معدل عدالتی داشت سال گذشته دیوان عدالت اداری رای به ابطالش نمیداد امیدوارم برای همیشه تاثیر معدل مثبت باشد

 • علی says:

  تا کی داد بزنیم تاثیر قطعی عادلانه نیست دیگر خسته شدم هیچ امیدی برای زندگی هم ندارم.در امتحانات ترمیم معدل ۹۵ شرکت کردم مثبت که اعلام کردند دیگر نرفتم چون کنکور نزدیک بود و نمی توانستم تشریحی بخونم.فرصت ترمیم را از دست دادم بخاطر تصمیمات نسنجیده ی مسعولان من گرفتار شدم.کنکور قرار نیست حذف بشه پس چه لزومی دارد تاثیر معدل قطعی بشه با مثبت بودن همه ی دانش آموزان امیدوار خواهند بود.دوستان نگذارید تاثیر معدل قطعی بشه.

 • مینایی says:

  خوشا به حال کسایی که سال ۹۵ نجات یافتن یکی از دوستان من با معدل ۱۳رتبه ی هفتصد منطقه ی ۳ را اورد.خدا به ما رحم کنه تاثیر معدل مثبت باقی بماند

 • الهه says:

  تاثیر مثبت عادلانه ترین کاره

 • الهه says:

  تو رو خدا تاثیر مثبت بشه خواهشا تمام تلاشتئن رو بکنین
  اینجوری هیچکس ضرر نمیکنه
  واقعا همه وجودم استرسه چرا باید اینکارو با ما بکنن؟
  تورو خدا مثبت بشه

 • اصغر says:

  از نشر دریافت کلا ممنونیم واقعا این زحمت هاتون اصلا از یادمون نمیره.بازم مرسی دمت گرم

 • امیر says:

  دریاقت من معدلم ۱۳ هستش و بر اساس جریاناتی ترمیم معدل هم ندارم اگر تاثیر قطعی شه واقعا چیکار کنم؟ تمام آیندم از بین میره

 • حانیه says:

  سلام آقای سبطی آخرش چی شد؟؟من خیییییلی نگرانم!دیگه کم کم دارم سکته میکنم.من معدل کتبی سومم۱۸/۳۰هست خیلی بده؟؟یعنی نمیتونم به زیر۵۰۰۰منطقه ۲امیدوار باشم؟؟واااای خدا مارو نجات بده

 • اصغر says:

  سلام میشه بگید احتمال مثبت شدن چقدره که ما با خیال راحت به درسامون برسیم؟؟؟خیلی نگرانیم همه….

 • پیمان says:

  سلام و عرض ادب محضرزحمت کشان و دلسوزان واقعی جامعه ی کنکوری …همگان واقف هستیم عدالت اجتماعی و رفاهی درهیچ جامعه ی به طور صددرصد وجود ندارد و همواره شاهد مزایایی پول و ثروت افرادی در زمینه های گوناگون زندگیشان بوده و هستیم. متاسفانه برخلاف شعاریهای همیشگی بخشی از مسئولان همچنان اصرار بر غلبه ی اثرات فاصله ی طبقاتی و تفاوتهای فاحش آموزش در کشور دارند.سوای همه ی آلام و دردهای بخش عظیمی از داوطلبان کنکور درچند سال اخیر این بحث تاثیر ناعادلانه ی معدل قطعی اندوهی بر خیل عظیم اندوههایشان افزوده..بسی جای تامل و خرد دارد در سرزمینی که اسلامی است قوانین و دستورات صریح پروردگارمان نادیده گرفته میشود! مگر غیرازاین است خدایمان راه توبه را باز گذاشته است؟چرا باید با بی خردی باعث وبانی نابودی صدها هزار انسان شویم؟ چرا باید درحالی که خدا راه توبه را نبسته است ما آن را ببندیم؟ در پیشگاه خدا چه جوابی خواهید داشت؟ ؟امید است مسولین وافراد مرتبط در این راستا حداقل برای یکبار هم که شده به آیات قران توجه نمایند وتفکری عمیق و عادلانه در طبعات منفی تصمیم به قطعی بودن تاثیرمعدل داشته باشند و بانی امری نشوند که من نوعی به این باور برسم که دیگر در این عصر حتی توبه هم پذیرفتنی نیست….مثبت بودن تاثیر امری کاملا عادلانه و منصفانه و براساس آموزه های دینی ما میباشد.با سپاس از نشر دریافت عزیز

 • عرفان says:

  سلام چرا مدیر سایت جواب نمیده ترا خدا بگید چقدر احتمال داره تاثیر معدل مثبت باشه باتوجه به این که ترمیم معدل هست لطفا جواب بدین

 • دنیا says:

  سلام و خسته نباشید…میخواستم بگم طرح تاثیر معدل خیلی ناعادلانه هست..اخه به شذت تقلب میشه و اینکه ممکنه شخصی به دلیل هرمشکلی نتونه معدل ۲۰ یا۱۹ داشته باشه..و اینکه بخواد ترمیم معدل انجام بده واقعا دیگه سخته..نمیدونیم واسه کنکور بخونیم یا امتحان نهایی..اقای رستگار رحمانی با معدل ۱۰ رتبه۱ کنکور شدن!!!!بنظرم درحق خیلیا ظلم میشه..لطفا معدل رو بی تاثیر کنید

 • مهدی says:

  سلام امتحانات نهایی اصلا عادلانه نیست چون هیچ نظارتی روش وجود نداره ما امسال دیدیم که حتی مراقبین امتحانات به بعضی از بچه های از قبل تعیین شده یا شناخته شده تقلب می رسوندن یا جاشونو عوض میکردن

 • بی نام says:

  سلام.دوستانی که تهران هستین بریدحضوری سازمان سنجش اعتاض کنید که زود تر تکلیف همون روشن کنن.

 • فرزانه حسینی says:

  سلام
  پس بالاخره کی تکلیف تاثیر معدل معلوم میشه؟
  تاثیر قطعی معدل احمقانه ترین کار دنیاست…
  خنگ ترین همکلاسی ما معدلش نزدیک ۲۰ شده…هوش و استعدادش به اندازه یه تک سلولی هم نیست خودش میگه از تابستون دوم تا خرداد سوم تمام وقتشو گذاشته درسای نهایی سومو حفظ کرده فقط همین…یه دونه تست کنکور نمیتونه بزنه…جالبه بدونین معدل اول و دوم دبیرستانش زیر ۱۴ شده…نه چیزی بلده و نه قدرت تحلیل و استدلال…میگه فقط نشسته کتابای درسی و جزوه های بنی هاشم و منتشران حفظ کرده…حالا این آدم ترازش تو قلم چی ۴۲۰۰ شده از من که معدلم ۱۳ ولی ترازم ۶۹۰۰ شده جلوتر میفته…واقعا مسخرست…تازه تو خود امتحان نهایی همتون شاهدین که چقدرم تقلب میشه…

  • علی says:

   ملاک خلاقیت در کشور ما حفظ کردن طوطی وار مطالب کتاب هست.عین متن کتاب بدون به کارگیری خلاقیت و استدلال و هوش اگر قرار باشه که عین متن کتاب درسی را ننویسی نمره نمیگیری.

 • محمدرضا says:

  سلام به نشر دریافتیای عزیز و ممنون بابت زحماتشون 🙂
  یه سوال داشتم : آگه تاثیر قطعی باشه ،من که دانشجو هستم آیا میتونم ترمیم معدل شرکت کنم؟ یا این فقط برای دانش آموزا و پشت کنکوری هایی که دانشگاه نرفتن ممکنه؟
  لطفا جواب بدین خیلی مهمه .
  از مدارس شهرمون پرسیدیم اونا گفتن ما دانشجوها نمیتونیم.

  • محمد says:

   سلام عزیزم
   منم مشکل تو رو دارم توی شهر ماهم قبول نمیکنن ولی توی بعضی از شهرها میزارن دانشجوهای پسر که از معافیت تحصیلی استفاده میکنن ترمیم کنند.
   به هر میتونی زنگ بزنی تهران اموزش متوسطه بپرسی و از نظام وظیفه ی شهرتونم بپرسی در کل اگه اصرار کنی میشه

   • محمدرضا says:

    مرسی عزیزم ، مدیر مدرسه برگشته گفته چون معافیت تحصیلی از طرف دانشگاه داری نمیشه! خدایی این خیلی قانون نادرستیه، ترمیم معدلو گذاشتن که همه ترمیم کنن دیگه ! نه که یه عده از کنکوریا رو شامل بشه و بقیه رو نشه!
    داداش دمت گرم ، لطف کردی

    • محمد says:

     خواهش میکنم .وظیفم بود
     آره واقعا همه باید بتونن ترمیم کنن
     الان توی خیلی از شهرها پسرها ی که مثل من وشما هستن تونستن ترمیم کنن ولی مارو نمیزارن
     بابت این معدل من سردرگمم اگه خدای نکرده قطعی شه چیکار
     کنیم واقعا!!!
     من معدلم۱۵هستش نمیدونم برم سربازی بیام ترمیم کنم یا….
     ان شالله هممون موفق میشیم.

     • محمدرضا says:

      اگه قطعی بشه که حتما باید بریم ترمیم منم معدلم مثل توئه ! ولی امسال و سال دیگه کلکشو بکن ،برو دانشگاه وگرنه از سال ۹۸ کنکور طبق کتابای جدیدیه که داره تالیف میشه و مباحث جدید اذیتمون میکنه! ایشالله قبولیم ، ب امید خدا

 • عرفان says:

  سلام چقدر احتمال داره تاثیر معدل مثبت باشه

 • عرفان says:

  سلام بنظر شما تا ککی تکلیف مشخص میشه

 • بی نام says:

  مثل اینکه امسال هم با اعصاب و روان ما میخوان بازی کنن تا بعد از عید.این اقایون به اصطلاح دکتر.مرفه های بی درد …

 • شروین says:

  سلام و شورا کی اعلام میکنه که تاثیر هست یا نه؟

 • مجتبی says:

  باسلام درباره ی تاثیر قطعی معدل میخاستم بگم که حتی اون هایی که معدل۲۰دارن بازم ضرر میکنن دلیل این موضوع این است که ممکنه عده ای با دیپلم قبل از ۸۴ یا دیپلم رشته ای غیر از رشته ی خودش (که تعداد این گونه افراد اصلا کم نیست)در کنکور شرکت کند که تاثیر افراد مختلف از ۰تا۲۵را شامل میشود یک مثال برای شما میزنم مثلا فردی با دیپلم تجربی و معدل ۲۰با فردی با دیپلم ریاضی و معدل۲۰هردو در کنکور تجربی شرکت کرده اند و نمره تراز کنکور این دو با هم برابر شده است ولی با اعمال معدل به طور قطع اون که دیپلم ریاضی دارد تراز بهتری کسب خواهد کرد دلیل این موضوع این است که یکی ۱۸درصد معدل اثر دارد ودیگری ۲۵ درصد من از مسئولان خواهشمندم تاثیر در کنکور به صورت مثبت باشد تا در حق افراد ظلمی نشود با تشکر از پیگیری های دریافت عزیز

 • حسین says:

  سلام.میشه با نمرات زیست۱۳ شیمی۱۳.۵ ریاضی۱۶.۵ فیزیک۱۷ زمین۱۴ دینی ۱۲.۵ ادبیات۱۵.۵ زبان فارسی۱۵ عربی۱۷ زبان انگلیسی۱۵.۵ رتبه ۳۰۰۰ یا ۲۰۰۰ منطقه ۳ آورد؟؟؟خیلی تلاشم خوبه ولی این معدل کلافه ام کرده.اگه زیست و شیمی رو تو ترمیم شرکت کنم وضعیتم خوب میشه؟؟و میتونم رتبه. دو سه هزار منطقه۳ بیارم؟؟لطفا جواب بدید این چندمین باره دارم دارم ازتون سوال میکنم….

 • امیر says:

  سلام بچه ها ما یه گروه تلگرامی داریم که در جهت مخالفت با تاثیر قطعی فعالیت میکنیم اگه بیاین عضو شین توش میتونین به ما کمک کنین
  لینکش
  https://goo.gl/3Wj7yk

 • محمد says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران عزیز. تو رو خدا به این سوالم جواب بدین. عاجزانه درخواست میکنم ازتون. دارم نمره های کتبی سال سومم رو مینویسم فقط لطف کنین بهم بگین ترمیم معدل لازمه یا نه؟ هدفم هم پزشکیه فقط. میانگین تراز کانونم ۷۰۰۰ ادبیات۲۰ زبان فارسی۱۸ عربی۱۹ زبان ۱۸ ریاضی ۱۹.۷۵ فیزیک۱۸.۷۵ شیمی ۱۸.۵ زیست۱۸.۲۵ دینی۲۰

 • بهروز says:

  سلام
  ببخشید از شما یه سوال داشتم نشر دریافت
  من سال تحصیلی ٩٣-٩۴ کنکور داشتم (و اون زمان هم هنوز فقط٢۵درصد سال سوم تاثیر داشت و پیش دانشگاهی تاثیر نداشت تو کنکور و خرداد٩۴از پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شدم و اگر یادتون باشه سال٩۴کنکور یه ماه اومد عقب و من تو زمان امتحانات پیش دانشگاهی داشتم جمع بندی میکردم برای کنکور و مثلا شبی که فرداش فیزیک داشتم همش دینی و عربی خوندم برای همین نمراتم کم شدن،حالا من میخوام کنکور ٩۶ شرکت کنم،اگر خدای نکرده تاثیر قطعی شد من میتونم نمرات نهایی پیش دانشگاهی رو هم مثل سوم ترمیم کنم یا نه؟کلا چه راهی برای حل این موضوع دارم؟تشکر

 • سروش says:

  من اول از تمام کارمندای نشر دریافت به خصوص دکتر سبطی تشکر میکنم و از همنیجا ئست ایشون و تمام کسانی که دارن وقت و تلاششون رو صرف عدالت میکنن میبوسم
  خواستم بدونم به نظر شما(سایت و مدیران دریافت)که از پشت صحنه اطلاع دارید ، در شورای سنجش و پذیرش بیشر موافق تاثیر مثبت هستن یا قطعی؟ و چند درصد هست احتمال تاثیر مثبت
  ممنون

 • امیر says:

  سلام تصمیم نهایی رو در مورد معدل کی میگیرن ؟
  بالاخره چی شد ؟

 • محمود says:

  ادمین جان خبری نیست ؟
  توروخدا یه چیزی بگو
  چرا انقد لفتش میدن اخه

 • علی says:

  من یک جا شنیدم میخوان تاثیر و مثبت کنند

 • امیر سین دلفی says:

  مدیرکل مدارس غیردولتی آموزش‌وپرورش گفت:‌ افرادی که رتبه نمرات مدارس غیردولتی را اعلام می‌کنند، چرا رتبه مدارس دولتی و هنرستان‌های کاردانش را اعلام نمی‌کنند؟

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجتبی زینی‌وند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:‌ استفاده از مشارکت مردم در آموزش و پرورش در قالب مدارس غیردولتی در اسناد بالادستی مورد تاکید قرار گرفته است و با وجود کم مهری، مدارس غیردولتی کارنامه موفقی داشته‌اند.وی افزود: نمرات کمی دانش آموزان در امتحانات نهایی یکی از مواردی است که مورد سنجش قرار می‌گیرد.به عنوان مثال بر خلاف موارد مطرح شده ۱۰ رتبه اول امتحانات نهایی مدارس منطقه ۳ تهران مربوط به مدارس غیردولتی است همچنین ۶۳ درصد رتبه‌های اول مربوط به مدارس غیردولتی است در حالیکه گاهی بیان می‌شود کارنامه مدارس غیردولتی موفق نبوده اما اینگونه نیست.مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ بیش از ۴۰درصد دانش‌آموزان دارای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سراسری دانش‌آموزان مدارس غیردولتی هستند. میانگین نمرات مدارس غیردولتی نسبت به کل مدارس کشور قابل قبول است و در تهران رتبه یک تا هفت مختص مدارس غیردولتی است.زینی‌وند افزود: افرادی که رتبه نمرات مدارس غیردولتی را اعلام می‌کنند، چرا رتبه مدارس دولتی و هنرستان‌های کاردانش را اعلام نمی‌کنند؟ در خصوص پایین‌ترین رتبه‌های مدارس در کشور نیز باید گفت وضعیت مدارس غیردولتی نسبت به سایر مدارس مناسبت‌تر است و رتبه‌های پایین مدارس غیردولتی کمتر از ۹ درصد است.مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اجرای برنامه سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی برگزار می‌شود و پس از سه سال کارت صلاحیت تدریس حرفه‌ای برای دبیران مدارس غیردولتی صادر می‌شود.زوی مطرح کرد: الگوی شهریه بر اساس ۱۱ فرایند و ۱۳ شاخص تدوین شده و مبنای الگو، هزینه تمام شده مدارس است. اکثر مؤسسان مدارس غیردولتی از اجرای الگوی شهریه رضایت دارند و کمیته‌های نظارت ما به صورت مستمر اجرای مؤلفه‌ها را مورد توجه دارند.

 • حسین says:

  سلام.نشر دریافت تو رو خدا در حق ما کوتاهی نکنید.تاثیر مثبت سوابق تحصیلی عادلانه ترین کاره.لطفا همه دعا کنید مثبت شه.یا علی

 • محمد says:

  خستم بقزان دیگه خستم از …
  درنیابد حال پخته هیچ خام. پس سخن کوتاه باید والسلام

 • محمد says:

  معلم شیمی چهارمونم اومده یهش میگفتم فرمول نیتروگلسیرین چیه میگفت اونا لازم نیس یعنی بلد نبود بگه
  هیجی بلد نبود هیچچچچچچییییییییییییییی
  اقا من بچه فقیرم میفهمید ندارم برم سیرتا پیاز و معلم خصوصی بگیرم من که الان با این معلمای داغون معدلم ۱۵ شده چیکار کنم. چرا باید ضرر کنم .
  شغل که نیست تو مملکت باید بری کارگری و بنایی
  چرا حق مارو میخورن . من خودم چندتا درس اعتراض دادم تو نهایی نمرم بالاتر رفت اگه اون […] که داره تصحیح میکنه کارش درست و بدون ایراده بی خود میکنه با اعتراض نمره عوض میشه این نمره تو کنکور تاثیر داره […]

  • بی نام says:

   سلام داش محمود.این حرف های تو درد دل خیلی هاست.منم بعد از کنکور رفتم دوماه کارگری کردم واسه روزی ۴۵تومن،کمر واسم نمونده.هر سال تابستون این کارم،امیدمون به یه کنکور بود که اینم داره میپره.نمیدونم ما چه گناهی کردیم از بچگی که این جور گرفتار شدیم .تو سن بیست سالگیم اما اگه قیافه ام رو ببینی یه ادم چهل ساله رو میبینی!!داغون داغونیم کلا!هه هه.من فقط امیدم این صحفه نشر دریافته.خدا خودت کمک کن

 • محمد says:

  این همه کله گنده و ادم های با نفوذ هیچ […] نتونستن واسه این معدل کوفتی بکنن دیگه بعد این مدت اعصاب واسم نمونده. اصلا بنظر من بگن فقط معدل ۲۰ میتونه تو کنکور ثبت نام کنه.
  ی عده […] رو فرستادیم تو مجلس بقران هیچ کدومشون نمیدونن اصلا تراز چیه خوردنیه پوشیدنیه!
  مجلسی که قانون بذارن و خلافشو اجرا کنن رو باید گل گرفت
  […] معلم شیمی سومم … هیچی بهمون یاد نداد […] من الان باید خودمو […بکشم] بتونم رشته ای قبول شم که حداقل توش واسه نون شبم گدایی نکنم

 • بی نام says:

  سلام.تورو خدا پیگیر باشین نزارین تاثیر قطعی بشه.ما دستمون به جایی نمیرسه.من سال قبل ترمیم ثبت نام کرده بودم اما چون مثبت شد تاثیر معدل ،نرفتم سر جلسه.رتبه کنکورم شد پنج هزار.الان میخوام برای بار سوم کنکور بدم.ترمیم هم نمیزارن دوباره امتحان بدم!معدلم ۱۶:۲۵ ،حداقل پیکیری کنین زودتر وضیعت معدل امسال رو زودتر مشخص کنن،بخدا استرس دارم،نمیتونم درست درس بخونم.اگه معدل قطعی بشه دیگه هیچ شانسی به پزشکی قبول شدن ندارم.تورو خدا کمکون کنید

 • یه کنکوری says:

  تشخیص مثبت یا قطعی تاثیر معدل این هفته هم تو دستور کار جلسات علنی مجلس نیست!!مثل اینکه باید تا هفته دیگه صبر کنیم…دوستان میتونیم از این فرصت استفاده کنیم و بیشتر با نماینده ها در ارتباط باشیم. و از مضرات تاثیر قطعی با خبر شون کنیم.من ک تمام تلاشمو میکنم تا بعضی از نماینده ها رو متقاعد کنم ,حتی اگر قطعی شد یادم باشه به زعم خودم تمام تلاشمو برای اجرای عادلانه کنکور انجام دادم.یا علی.

 • محمد says:

  سلام‌.من دانش آموز منطقه ۳ هستم و توی کامنت های بالا دیدم که در جواب یکی گفته بودید برای رتبه های زیر ۳۰۰۰ اگه تاثیر معدل مثبت باشه نیازی نیست که برای ترمیم ثبت نام کنید و معدل برای زیر این رتبه فاقد تاثیره . خب میخواستم بدونم منظورتون از زیر ۳۰۰۰ رتبه ی کشوری بود یا منطقه ای و اینکه من که منطقه ۳ هستم از چه رتبه ای به پایین تر دیگه برام معدل تاثیری نداره اگه مثبت بشه.و سوال آخر اینکه شما با چه ضریب دقتی میگید این اعداد رو مثلا همین قضیه ۳۰۰۰ چون میخوام برنامه ریزی کنم که توی دی ترمیم شرکت کنم یا نه و اصلا دوست ندارم تاثیر معدل حتی ۱ نفر هم جابجا کنه رتبمو و من هدفم زیر ۱۰۰۰ منطقه ۳ هست به این نکته توجه کنید که اصلا نمیخوام که رتبم یکی دوتا هم جابجا بشه بخاطر معدلم. معدلم ۱۷.۶۷ . توروخدا جوابمو بدین

 • میلاد says:

  سلام.تو رو خدا مثبت کنین بره پی کارش. تو رو خدا مردیم از استرس چرا انقدر استرس و فشار میدین به داوطلبا به خدا حق ما نیست که با یه معدل متوسط از غافله عقب بمونیم.کسانی که پارسال تاثیر رو مثبت کردند تو رو خدا امسال هم همینکارو کنند

 • محمود says:

  دریافت جون !!!!اینا که فک کنم تا عید هم نتونن تصمیم بگیرن یه سوالی میپرسم خواهشا جواب بده به نظر شما و با نفوذی که دارین نظر اعظای شورا بیشتر مثبته یا قطعی ؟
  به نظرم اگه حقیقتشو بگین ما از همین الان تکلیفمون روشن شه خیلی بهتر باشه ..فقط خواهشم این هست که خیلی رک نظر خودتون رو بدید .دیگه کار از این حرفا گذشته
  ممنون از شما انشااله همیشه موفق باشید

 • آقا محمد says:

  عاغا ما که معدلمون ۱۸.۵ واسه کنکور ۹۶ باید بریم بمییریم اگه بخوایم دندانپزشکی قبول بشیم؟با تشکر ادمین لطفا جواب بدن

 • حمید says:

  من شخصا از یک منبع خیییلی موثق زنگ زدم پرسیدم دیروز گفتن جلسه تشکیل نشده اما همه اعضا بر ۳۰ درصد قطعی موافقت دارن احتمالا تا ۱۵ مهر اعلام میکنن

  • کنکوری says:

   مطمئن هستید شما؟؟؟؟؟با این همه پیگیریو تماسو پیامو…استرس ک هیچ,اخرش قطعی!!!!!!!بخدا نامردیه.اخه ما باید به کی بگیم؟؟نشر دریافت تورو خدا تو ی کاری کن.

  • مینایی says:

   خدا به ما رحم کنه ما که گرفتار تغییرات شدید مسعولان در دو سه سال قبل شدیم الان هر بلایی سرمان بیاد عذاب چندانی نخواهد داشت.دانش آموز دو درس در خرداد میخونه دو درسشو شهریور دو درس برای دی میزاره باقی بمانه با خیال راحت دیگه میدونه سرنوشت ساز هست زمان ما هم نمره ی قبولی ملاک بود.تاثیر معدل در کنکور کلا اشتباه هست به هیچ وجه هم نبایستی قطعی بشه

  • مینایی says:

   به نظر من به اون اسونیا نشد که تاثیر معدل برای کنکور ۹۵ مثبت اعمال شد برای قطعی شدن بایستی یک جنجال دوباره برپا بشه چون هر سال نمیشه که یک قانون جدیدی اعمال کرد،خود آقای لاریجانی هم صرفا برای یک سال را رد کردندگفتند منافات داره اگر تاثیر مثبت خوبه پس برای همه ی سال ها باشه و هیچ وقت هم که قرار نیست کنکور حذف بشه.از نشر دریافت خواهش میکنم شما که آگاهی دارید چقدر احتمال میدهید تاثیر قطعی بشه؟اینکه شورا تصمیم بگیره ،مجلس به آن رای میده؟

  • محمود says:

   شما که اول میای فحش میدی بعدم میای جو میدی

 • مینایی says:

  آقای عمادی گفته بودند تاثیر معدل تا پایان شهریور ماه اعلام میشه پس چی شد؟همیشه همینطور هستند با زمان مشکل دارند خدا کنه تاثیر مثبت باشه گرفتار تصمیمات یک عده مسعولانی که عجله دارند کنکور حذف بشه در حالی حذفش غیر ممکنه نشویم

 • امید says:

  کنکور فرصتی دوباره هست و با تاثیر معدل جز نا امیدی و استرس در این دو سه سال چیز دیگری حاصل نشده.ا ین همه ایرادات معدل چرا نادیده گرفته میشه چرا تاثیر مثبت هم اعمال شد چرا به کلی معدل برداشته نشد؟سوالات خرداد و شهریور دی با هم در یک سطح برگزار میشوند؟چطور با آزمون های متفاوت ما دانش آموزان سنجیده میشیم کنکور برای همه یکسان برگزار میشه.امیدوارم تاثیر معدل یک روزی برداشته بشه

 • مبین says:

  خواهش میکنم شکایتی از آموزش و پرورش بکنید بخاطر اینکه مطمعن امتحان نهایی سال ۹۵ را برگزار نکرده تا تاثیر قطعی آن را در سال ۹۶ شاهد نباشیم.خیلی استرس دارم درس نمیتونم بخونم اگر تاثیر قطعی بشه زحماتم از بین میره بدبخت میشم.باور کنید موندم اگر قطعی بشه و من ترک تحصیل کنم چگونه باقی عمرمو زندگی میکنم.با این طرح مسخره ی معدل استرس ما رو چند برابر کردند. از یک طرف هم فرصت جبران ندارم در امتحانات خرداد ترمیم معدل شرکت کردم به یک باره گفتند تاثیر مثبت اعمال میشه و بخاطر این در امتحان حضور نیافتم الان فرصت ترمیم رو هم بخاطر تصمیمات نا معلوم مسعولان از دست دادم.خواهش میکنم تلاش کنید تاثیر مثبت باشه.کنکور رو میشه چند بار شرکت کرد ولی طرح جبرانی رو نه

 • Mehdi says:

  معدل پایین ها نخوانده اند این را همه قبول داریم ولی نبایستی فرصتی داشته باشند تا جبران کنند؟؟کنکور بهترین راه برای جبران بود هر چند سال هم می گذشت دوباره بدون وابستگی به گذشته در کنکور شرکت میکردی و هر که تلاش می کرد به موفقیت میرسید ولی با تاثیر معدل کسی نمی تونه جبران کنه هیچ امیدی نخواهد داشت.بعدشم امتحانات نهایی کجای سال ۹۰ معیاری برای تفکیک دانش آموزان از هم بود من دیپلم سال ۹۰برایم معدل ارزشی نداشت اون زمان.اکر تاثیر معدل اعمال بشه بایستی برای دیپلمه های سال ۹۲ به قبل اعمال نشود نمیدانم چرا بایستی برای من دیپلم سال ۹۰ تاثیر معدل قطعی اعمال بشه این که عدالت نیست من اون زمان رپ سپری کردم نمیشه که برگشت به گذشته و جبران کرد

 • حمید says:

  […] شما (نشر دریافت) و اون […] که با دروغ فقط یه مشت احمق رو سر کار گذاشتین […] […]تون

  • شیراز68 says:

   احمق شمایی که میای اینجا و به هزاران مخاطب توهین میکنی جناب
   از چی میسوزی و میای اینجا نظر احمقانه و توهین امیز میزاری من نمیدونم

  • جواد says:

   پست آخرشون یه سفسطه ی مسخرست.
   میگه کسی که معدلش ۲۰ هست اگه معدل واسش تاثیر بذاره رتبه اش بدتر میشه. این حرف تنها در صورتی درسته که فقط برای همون یک داوطلب تاثیر بذاره در صورتی که اگر تاثیر قطعی بشه برای همه ی دیپلمه های ۸۴ به بعد تاثیر میگذاره و این یعنی ۹۹.۹۹ درصد داوطلبین.
   معدل عموما تراز کل را پایین میاورد ولی ملاک انتخاب دانشجو تراز نیست بلکه رتبه است که تعیین کنندست و در آخر هر کی معدلش در حدود رتبه اش یا بهتر باشه سود میکنه.
   نویسنده ی پست آخر از تراز و نمره کل تقریبا هیچی نمیدونه.

   • r.z says:

    دوست باهوشم!
    اولا تراز و رتبه با هم رابطه ی مستقیم دارن یعنی باتوجه به تراز حدود رتبه هم معلوم میشه،
    اگه کل معدل های بیست رو مثلا ۱۷ هزار نفر در نظر بگیریم و درصورت اشتباه زدن تستا حتی به صورت معدود اما بیشتر از بقیه ی معد بیستا شما هم اخرین نفر از بین ۱۷۰۰۰ هزار نفر به نوعی خواهید یود و حالا باید خدا خدا کنین که کسایی که معدل ۱۹ یا ۱۸ دارن نیان ترمیم معدل نکنن تا این امار ۱۷ هزار تایی معدلای بیست بیشتر نشه و باز هم شما عقب نیفتین
    امیدوارم یکم بیشتر عقلانیت رو در پیش بگیرین

   • آقا جواد عزیز شما این عدد ۹۹.۹۹ را از کجا استخراج کردید؟ در این یکی دو سال با هجوم دیپلمه های ریاضی به سمت کنکور تجربی روبه رو هستیم و همچنین افراد دانش آموخته ای که قبل از سال ۸۴ دیپلم گرفته اند و قصد پزشک شدن دارند نیز روز به روز افزایش می یابند. وقتی رقابت بر سر یکی دو هزار رتبه اول است این آمار ۹۹.۹۹ درصد شما جدا ذهن افراد نامطلع را از واقعیت جاری، منحرف میکند گرچه مطءنم قصدی در کار نبوده است.

   • حسین says:

    دوست عزیز شما فک کردی بقیه نمی فهمن و فقط شما می فهمی
    ببین کلی بررسی صورت گرفته
    الکی که نیست
    وقت کردی سری هم به لینک زیر بزن به دردت می خوره
    http://daryaft-pub.com/tasir-moaddel-sadeghi/

  • چرا یک بحث منطقی و متکی بر داده های آماری و ریاضی را به صحنه ناسزاگویی تبدیل میکنید. این جا همه قصد دارند بهترین راهی را که منجر به کمترین تضییع حق عموم دانش آموزان میشود پیداکنند و از آن دفاع کنند. لطفا خویشتندار باشید.

 • مهدی says:

  میشه بپرسم به شما چی میرسه که انقد سنگ معدل پائین هارو به سینه میزنید ؟ اخه متاباتون هم ارزش خریدن نداره همش سطحش زیر ۰ هست
  کاش سواد داشتین تا بحث میکردیم

  • r. says:

   بله شما راس میگی دوست عزیز!
   لابد تا معدلتو دیدی فک کردی سواد داری!!
   هه
   حالا خوبه[…] سمتی ندادن بهت که سنگ محک ارزش داشتن کتاب خریدن یا نخریدن شدی

  • مهدی says:

   با پارتی وتقلب رو جلسه معدل بالا […] تو ازمون تشریحی تقلب بسیار اسون وگسترده هست،منی که اینقد خوندم معدلم۱۸.۶۸شده ولی یکی با تقلب۱۹میشه ،پس فقط باید کنکور عدالتو اجرا کنه با این که اونم مشکلاتی داره ولی نه به خد این امتحان نهایی که سوالاتش روز قبل تو اینترنت پخش میشه

 • جواد says:

  سلام
  در مورد پست آخرتون باید بگم ناآگاهی نویسنده در ضمینه کنکور و ترازبندی آن را نشان میدهد.
  اگر معدل تاثیر قطعی داشته باشد، برای دیپلمه های ۸۴ به بعد خواهد داشت و این یعنی ۹۹.۹۹ درصد داوطلبان. حال اگر فردی رتبه ی آزمونش ۵۰۰ و معدلش ۲۰ باشد قطعا رتبه ی آزمون با تاثیر معدلش از رتبه ی آزمون بدون تاثیر معدل آن بهتر خواهد بود چرا که اگر معدل تاثیر بگذارد برای همه میگذارد و تراز همه ی افراد را پایین می آورد ولی تراز کسی که معدل بالاتری دارد کمتر پایین می آید، در نتیجه نسبت به سایر داوطلبان وضعیت بهتری خواهد داشت.
  خواهشمندم اصلاح کنید و برای رسیدن به هدفی منطقی صحبت کرده و سفسطه نکنید.
  امیدوارم این پست را بالای پست خودتان نمایش بدهید و یا حداقل پست را اصلاح کرده و از دانش آموزان عذرخواهی کنید.

 • مهدی عبداله زاده says:

  سلام شما که طرفدار تاثیر مثبت یا عدم تاثیر معدل هستید آیا به نظر شما این عادلانه است که دانش آموزی که وقت و انرژی اش را صرف کسب معدل ۲۰ در امتحان نهایی کرده و در کنکور مثلا رتبه ۴۰۰ را کسب کرده با کسی که تا سال سوم بیخیال بوده و معدل ۱۶ را کسب کرده اما در کنکور با صرف هزینه های میلیونی همان رتبه را به دست آورده برابر باشد؟

  • سلام. دوست عزیز انگار با دقت مطالب را نخوانده اید. بحث ما اصلا نمره ی ۱۶ نیست که شانسی برای قبولی در رشته های برتر چندان ندارد. (که این خود نوعی بی عدالتی ست). بحث این است که سازمان سنجش حتی بسیاری معدل بیست ها و ۱۹ ها را هم تاثیر نداده امسال، چون اگر می داد رتبه شان بدتر می‌شد. ولی اگر قانون تاثیر قطعی تصویب شود، رتبه های برتر هم ضرر می کنند چون وقتی شرکت کننده زیاد باشد تعداد معدل بیست‌ها زیاد است و تعداد کسب کنندگان تراز معدل بیست از تراز یک رتبه‌ی خوب بیشتر است و جمع این دو ، رتبه را بدتر می کند.

 • Mehdi says:

  از آقای سبطی خواهش میکنم مثل سال گذشته با مسعولان صحبت کنند جز ایشون ما هیچ امیدی نداریم،خیلی زیاد باور داریم که آقای سبطی با بحث کردن با مسعولان تصمیم گیرنده مانع تاثیر قطعی معدل شوند.با تلاش شما سال گذشته این فرصت برای دانش آموزان فراهم شد و خیلی ها موفق شدند.عاجزانه خواهش میکنم از آقای سبطی مانع تاثیر قطعی باشند.

 • Mehdi says:

  اگر قرار باشه که تاثیر قطعی بشه پس یک بار بگویند کسانی که معدل بیست ندارند قید کنکور رو بزنند اینجوری یک سال تلاش بی خوابی ها صبح زود پا شدنا و…واقعا بعد اینکه این همه تلاش کنی نتیجه نگیری بدبخت میشی.تو رو خدا نگذارید تاثیر قطعی بشه هیچ منطقی نمی بینم جز اینکه یک عده دانش آموز رو از رقابت حذف کنه و براشون امیدی باقی نزاره،اگرم قطعی تصمیم گرفتند این قابل قبول نیست این همه ایرادات رو نمیشه که نادیده گرفت

 • محمد says:

  چرا معدلو حذف نمیکنن راحت شیم! بابا چرا انقدر به بچه ها استرس وارد میکنید؟!!! دلتون خوشه میخواید مثلا با تاثیر معدل استرس کنکورو کم کنید؟ آدم یاد جنگ عراق میوفته که آمریکا حمله کرد برای اینکه مردم عراقو نجات بده از صدام! بابا اومدید ابروشو درست کنید دارید کورش میکنید! ول کنید بابا!

 • NjR4T says:

  پس دیگه به داوطلبا بگید : هرکی معدلش ۲۰ نشده مستقیم بره دنبال کار آزاد و قید کنکور و درس خوندن رو بزنه
  _______________________________________
  والله بدترین ظلم رو دارن در حق سرمایه های این کشور میکنن

 • ارمان says:

  سلام ببخشید من میخوام ترمیم شرکت کنم دی ماه
  میخواستم ببینم واسه زیست و شیمی بایدکتاب چه سالی رو بخونم چاپ امسال یا چاپ سال گذشته
  منظورم اینه که باید واسه دی ماه همون کتابی رو بخونم که خردادی و شهریوری های امسال خوندن؟

 • علیرضا says:

  من یک نفر هم ندیدم زرنگ و باهوش نباشه و از کنکور قبول بشه ولی دیدم دانش آموزی که خلاقیت زیادی نداشت بیست شده،نمرات آموزش و پرورش چهار پنج سال پیش اهمیت فقط برای قبولی و وارد شدن به سال بعد و سطح بالاتر رو داشت نه اینکه سنجشی برای دانش آموزان باشه این واقعا بی عدالتی هستش من دیپلم سال ۹۱ الان داوطلب برای کنکور ۹۶ هستم.میخواستم بدونم آیا واقعا این عدالته که نمرات من تاثیر قطعی بزاره،من که آگاهی کافی نداشتم از آینده،بهانه نیست واقعا در اون موقع کسی آگاهی نداشت حتی قانون سنجش و پذیرش دانشجو یک سال بعد آن تصویب شد.حالا من چیکار کنم اگر تاثیر قطعی بشه که من نابود میشم.

 • علیرضا says:

  سلام خسته نباشید.خیلی ترس دارم در تمام اخبار جدیدی که هست احساس میکنم قراره که تاثیر سوابق قطعی بشه.اگر سوابق تحصیلی قطعی بشه من با معدل کم دیگه ترک تحصیل میکنم بیهوده تلاش کردن اهمیتی نداره واقعا هم همینطوره جبران کردن با درصد بالا هم روز کنکور از خیالات پوچ هست. نمیشه از یک حد فراتر رفت.خواهش میکنم دوستان اعتراض کنید زنگ بزنید نگذارید نمرات سال سوم سرنوشت ما رو عوض کنه.

 • حامد says:

  سلام اقای سبطی به نظر خود شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 • چشم به راه عدالت says:

  با سلام خدمت تمام دانش اموزان عزیز و نشردریافت…
  من دانش اموز رشته ی تجربی در یکی از شهرستان های کوچک ایران هستم… متاسفانه درمورد بعضی از معدل ها همانطور که همه خبر دارند ک تقلب هایی صورت گرفته.. باید بگم که من خودم ب شخصه شاهد بودم ک علاوه بر داشتن سوالات امتحانی؛ گفتن پاسخ سوالات امتحان های نهایی توسط مراقبین به دانش اموزان سفارش شده وجود داشت.
  با این وجود معدلین ۱۹ هم با تاثیر مستقیم معدل ضرر خواهند کرد زیرا افراد بسیاری با تقلب معدلشان ۲۰ شده است..
  از همینجا خواهش میکنم کلا سایه ی تاثیر معدل را از کنکور بردارند تا هم استرس از کنکور برداشته شود هم عدالت رعایت شود.

 • عارف says:

  سلام.بچه ها همگی به نماینده ها پیام بدید یا زنگ بزنید .با دست روی دست گذاشتن مشکل حل نمیشه خودمان باید دست به کار شویم

 • محمد says:

  ی چیز جالب من چهارم و سوم امتحان نهایی دادم هربار بعد از اعتراض ۱ نمرم زیاد شده مثلا زیست داده بودن ۱۹ بعد اعتراض دادن ۲۰ یا این چنین چیز هایی
  این مصحح ها عشقی تصحیح میکنن جالب اینه با این وضعیت تاثیر در کنکور کمر ادمو میشکنه
  ببینید ۲۵ درصد کنکورمون دست کیا افتاده […]

 • محمد says:

  با سلام خدمت استاد خوبم که بین این همه انتشارات و افراد پول دوست که اصلا به فکر تاثیر معدل در کنکور نیستند تنها شما استاد سبطی بدون چشم داشتی دست به روشن سازی این مشکل زده اید
  استاد بنده کنکوری ۹۵ بودم ولی بخاطر همین تاثیر معدل نتونستم به پزشکی برسم. ببینید استاد بنده ادم بی لیاقتی نیستم الان طوری شده هرکس معدلش کمه فکر میکنید درس نخون بوده در صورتی که بنده سرطان خون داشتم و به سختی تمام و از دست دادن تمام زندگیم خودم و پدر مادرم تونستم معدل سومم ۱۵ بشم .استاد برای خودم متاسفم که به افرادی بی لیاقت رای دادم تا در مجلس نتونن ی قانون غلط رو تشخیص بدن.دیگه چقدر سختی استرس خسته شدیم
  فرزندان افراد حاضر در مجلس در بهترین مدارس درس میخوانند و برای دانشگاه هم بورسیه باد اورده میگیرند معلوم است این چنین افرادی به فکر ما نیستند .
  استاد شما تلاش هرچه تمامتان را بکنید هرچند قدرت و نفوذ و مغز های خوابیده ی عده ای هرگز بیدار نخواهد شد .ممنونم

 • شیما says:

  سلام من میخام برم شکابت کنم لطفا به من بگید دقیقا چکار کنم من پشت کنکوری بودم از همین معدل ضربه خوردم بدبخت شدم بهمن دارم میرم دانشگاه ولی میخام ۹۷ کنکور بدم…..میخام برم شکایت کنم کلا تاثیر معدل حذف شه به من ایمیل بدین مدیر سایت و منو راهنمایی کنین که متن شکایت نامم چی بنویسم…راهنمایی و کمک از شما شکایت و دادگاه با من..منتظرم

 • مهدی says:

  دریافت جان توروخدا پیگیر باشید
  چرا ۹۵ مثبت باشه بعد امسالخدای ناکرده قطعی بشه؟
  الان دکتر سبطی نفوذ بیشتری در وزارت دارن با انتصاب جدیدشون
  توروخدا بگید تکلیف چیه
  جوا بدید لطفا
  استرس داریم

 • Zahra says:

  خسته نباشید با اطلاع رسانی های دقیقتون
  تاثیر سوابق تحصیلی چرا اعلام نمیشه من خودم به شخصا منتظر تاثیر مثبت معدل هستم اگر تاثیر ناعادلانه ی قطعی اعمال بشه در خارج از این مملکت تصمیم گرفتم ادامه تحصیل بدم.در یکی از پیام خاتون که تحت تاثیر قرار گرفتم نوشته بودید در سال ۹۳ خیلی ها به فکر دیپلم مجدد بودند مگر این آسیب معدل نیست؟اسیب کنکور استرس بود حالا فرض کنیم که با سوابق تحصیلی از بین رفته ولی این همه گرایش ها فرار و گریز ها نا امیدی ها افسردگی ها حسرت خوردنا خود سرزنش کردن ها یک بار فرصت طلبیدنا …۹۰ درصد دانش آموزان با تاثیر معدل نابود میشن

 • تینا says:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم این طرح جدید سنوات تحصیلی که دانشجوها دارن براش اعتراض میکنن و گفته سنوات مجاز برا دوره دکترا ۹ ترم هست و بعد اون باید شهریه پرداخت کنن یعنی اگه پزشکی دانشگاه ملی قبول بشیم باید از ترم ۹ به بعد شهریه بدیم؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین

 • حامد says:

  با سلام آقای سبطی شهریور تمام شد أین تأثیر معدل کی معلوم خواهد شد ؟ ممنون میشم پاسخ دهید

 • داریوش says:

  سلام من معدلم بسیار پایینه ولی خودمو برای پزشکی دارم آماده میکنم.می خواستم بگم چه تاثیر معدل قطعی چه مثبت باشه این کار و لطف شما و احساس مسئولیت شما هیچ وقت از یاد ما نمیره.بهترین هارو براتون آرزو میکنم.

 • be kas says:

  سلام.تو رو خدا آقای سبطی این سوالمو جواب بدین از بس سوال کردمو جواب ندادین.تاثیر معدل تو کنکور ۹۶ کی مشخص میشه؟؟یا مشخص شده من خبر ندارم؟؟دارم از استرس میمیرم اصلا نمیتونم درسا رو بخونم.خداکنه مثبت شه.

 • mamad says:

  سلام.تو رو خدا اگه کاری از دست کسی بر میاد انجام بده، از استرس مردیم .عاجزانه از مسئولین خواهش میکنم صدای ما رو بشنوند و تاثیرو مثبت کنند.اگه مثبت بشه واقعا در حق کسی ظلم نمیشه.خدا یا خودت رحمی کن.آقای سبطی امید همه ی ما هستی تو رو خدا کاری کنین مثبت بشه.یا علی.

 • امیر حسین says:

  با سلام و سپاس
  هنوز تکلیف تاثیر معدل مشخص نشده؟

 • علیرضا says:

  آموزش و پرورش بی نظم ترین اداره ای هست که ما دانش آموزان تا به الان واردش شدیم واقعا نمیدانم چرا نمراتی که توسط این سیستم داده میشه بایستی سرنوشت ما رو عوض کنه.انقد بینظمی وجود داره آنقدر آدمایی کم سوادی وجود دارند که مصحح برگه ها در حوزه های تصحیح هستند.هر کسی معلم باشه میفهمه من چی میگم.هیچ عدالتی در تاثیر مثبت معدل هم حتی وجود نداره.کنکور بهترین راه برای تفکیک دانش آموزان از هم دیگه هست

 • علیرضا says:

  یک سال تاثیر معدل مثبت میشه یک سال منفی نمیدانم چرا بایستی برای سرنوشت ما کسانی تصمیم بگیرند که هیچ نمی دانند چیکار دارند میکنند.نمیشه که هر سال یک قانون جدیدی بیان کرد.نشر دریافت چرا دیگه هیچ اخبار جدید یا واکنش جدیدی مث قبلنا انجام نمیدهیدً؟ما که امیدمان به شما بود

 • علیرضا says:

  تاثیر معدل قطعی شده؟؟؟؟؟

 • ابوالفضل says:

  سلام من معدل نهایی بکر کنکور نبودم معدل کتبی ام شد دوازده کنکور دادم تجربی منطقه ۳شدم سی و نه هزار
  بابام جانبازه الان سی وپنج درصد داره واسه کنکور ۹۶ دارم میخونم خواستم بدونم چون تاثیر جانبازی دارم و سربازی هم معاف شدم بنظر شما میتونم امسال یاحتی ساله دیگه پزشکی بیارم با این معدل بد اخه امسالم تاثیرنداشته معدلم پشتکارم زیاده ولی ازاین معدلم میترسم چیکارکنم بنظرتون؟؟؟

 • سحر says:

  سلام
  برای کسب رتبه های برتر ضمن تاثیر مثبت ایا نیاز به ترمیم معدل هست و اینکه چه حدود معدلی قابل قبول است؟

 • مصطفی says:

  خدا کنه نماینده ها با آگاهی کامل تصمیم بگیرند وگر نه وزیر بهداشت از کجا می دونه سر جلسه ی امتحان نهایی در سراسر کشور چه خبره،یا شایدم بدونه ولی منظورم اینه در خفا تصمیم میگیرند کسی برسی نمی کنه.ممنونم جواب دادید خیلی نگران بودم.خدا کنه تاثیر مثبت باشه.

 • عارف says:

  سلام.مگه در مجلس به رای گذاشته میشه یا فقط کمیسیون هعلامش میکنه?

 • آرمین says:

  سلام ، مگه قرار نبود تا آخر شهریور تکلیف معدل روشن شه ؟ هنوز خبری نشد ؟

 • کمال says:

  سلام.پس کی اعلام میکنن این تاثیر معدلو ؟؟؟؟!!!!!!!!

 • شهاب says:

  سلام و عرض ادب خدمت همه شما دریافتی ها
  من ترمیم معدل ثبت نام کرده بودم بهمراه یکی از دوستام که اون همیشه همیشه یا دیر میومد و یا نمیومد
  نتیجه نهایی ها اومدن ولی با کمال تعجب ایشون ۲۰ بودن
  خداوند شانس بده ما
  فقط میخوام بدونین این مدلیشم هست

  • محمد says:

   معدل یه ملاک کاملا نا عادلانه اس چون حتی اگه از تقلب موقع امتحان بگذریم آدمهای مختلف با روحیات مختلف کار تصحیح رو انجام میدن! هرچقدر هم که بگن نظارت بالاس باز هم خیلی جاها حق خوری میشه! جالبیش اینه میگن هر برگ ۳ بار تصحیح میشه! بابا نفر دوم و سوم تصحیح نمیکنن اصن! یه خط میکشن دور نمره مصحح اول فقط! کی حوصله تصحیح اون همه برگه داره آخه؟!! و انشاالله این دفه مثل کارایی که تو کشورمون با آزمون و خطا انجام میشه و یه عده ضرر می کنن تا یه عده که در راس امورن به این نتیجه برسن که کار اشتباهی کردن! نباشه! و معدلو کلا بیخیال شن! چون واسه حذف کنکور دارن بچه ها رو از چاله میندازن تو چاه با این کار…

 • سید مهدی موسوی says:

  سلام و خسته نباشید
  آقای سبطی چرا جدیدا هیچ واکنشی نشان نمیده؟بخاطر زحمات ایشون هست که ما امید وار به آینده و تحصیل هستیم.کاری از دست من دانش اموزی که در نقطه ی صفر مرزی زندگی میکنم بر نمی اید.خواهش میکنم نزارید تاثیر سوابق قطعی بشه

  • بی نام says:

   سلام.شما میگید با نماینده شهرمون در ارتباط باشیم،اخه عزیز من اون نماینده ای که شما داری میگی خودش با خرج یه پول قلنبه شده نماینده.مگه میدونه تاثیر معدله چیه اصلا.بلد نیست حرف بزنه کلا!!رفته واسه ..،!میخوای اسمش واست بنویسم بری بپرسی؟؟؟!!اول امیدمون به خدا بعد به شما.

 • احسان says:

  اگردوستان ما یه نگاه هم به کشورهای اروپایی می کردند مثل آلمان شاید میشد بگی که کالج رودر ایران با نام پیش دانشگاهی شناخت .من دقیق نمی دونم اما یک سال عمرتو توکالج میزاری بعدباکلی امتحان میگن فلان رشته رومی تونی بری وتواناییات برای فلان رشته بدرد نمی خوره.
  اینا هم مارومسخره کردنا به خدا.دانش اموزا چقدر واس قربانی تصمیمات عشقی مسولان باشنداخه>من طرف می شناختم به خاطر نا امیدی توکنکور رتبش شد پنج رقمی اخرشم رفت المان دندون پزشکی خوند خودشم راحت کرد.یعنی مسولین برای خود فرزندان مملکتشون ارزشی قایل نیستن؟
  تاثیرکنکور اونم کیلویی حتما تصمیم جالبی نیست وغیرحرفه اییه.میشدبهترین تصمیم روداشت اما تاثیرقطعی انم ناگهانی برای خیلیا ناراحت کننده بودوحتی هنوزم استرسشم هست که قطعیه یا مثبت.
  دو سه سال داوطلبان له شدن واسترسشو به جون خریدن برن تاثیر معدل رو بردارن اینجوری فقط وضع بدترمیشه

 • ع says:

  سلام.من دیپلمم رو سال ۸۲ گرفتم.تشرط معدل درکنکوراینجانب تاثیرگذاره؟

 • سید مهدی موسوی says:

  سلام
  به نظرتان تا الان تکلیف سوابق مشخص شده؟؟تا آخر شهریور بایستی اعلام میشد.یک فشاری را میکشم خدا کنه تصمیم درستی بگیرند با این همه تقلب نمیتونم باور کنم قطعی تاثیر بدهند.

 • اميرعلي says:

  با سلام من امیرعلی اسدالهی دهقی هستم معدلم ١٧هست من در کنکور سال ٩۴رتبه ای حدود ٨٠٠٠ داشتم ولی امسال توانستم به رتبه ۴٠١ برسم و یقین دارم که اگر استاد سبطی زحمت نمیکشیدن و تاثیر معدل را ازبین نمی بردن من رتبه حدود ١٧٠٠یا١٨٠٠بدست می آوردم و باز هم قبول نمیشدم
  من واقعا از وجود یک همچین استاد عزیزی در کشورم خوشحالم و امید وارم که آموزش و پرورش به طور صحیحی از وجودشون بهره ببرند.

  • کنکوری says:

   سلام دوست عزیز.تبریک میگم این موفقیتتون رو.انشالله ک همیشه سربلند باشید.میشه لطفا درصداتون رو بگید بی زحمت؟؟سپاس

 • حامد says:

  سلام إستاد سبطی من زنگ زدم به چند نماینده مجلس میگن مجلس تا مهر بسته است چه جوری تا پایان شهریور تصمیم گیری میشود ؟؟

 • محمد says:

  سلام …باید معدل تاثیر داشته باشه من خودم تواین شهر دور افتاده منطقه سه ای خیلی تلاش کردم تا معدلم ۱۹.۹۳ شد باید تاثیر بزاره…

  • محمد says:

   دوست عزیز طبیعتا با این نمره خوب انتظار داری یه دانشگاه خوب دولتی قبول شی؟! به چند هزار معدل بیستی که بهتر از شما هستن فکر نکردی؟ به نظرت وقتی اون چندهزار نفر قبل از شما قرار بگیرن شما شانسی داری؟ نخیر دوست من با تاثیر قطعی معدل، معدل ۲۰ فقط آدمو عقب نمیندازه! ولی هر معدلی غیر از ۲۰ حتی یک صدم کمتر میتونه تمام رویاهاتو به باد بده!
   به من بگو با رتبه ۷ یا ۸ هزار کجاها میتونی به رشته مورد علاقت برسی؟

  • سید مهدی موسوی says:

   همیشه برایم سوال بوده که چرا کسایی که معدل خوبی دارند مث من معدل ۱۰ استرس میکشند؟از کنکور می ترسند؟در یک امتحان حفظی نمره گرفتی دیگه ما حافظمون خوب نیست نمیتونیم مو به مو بدون درک عمق مطلب حفظ باشیم.زیادی از کنکور نترسید.تاثیر ناعادلانه ی سوابق تحصیلی نبایستی قطعی بشه هیچ منطقی درش نیست مثبت برای همه خوبه به ضرر هیچ کسی که لیاقتی داشته باشه نیست

 • سمیرا says:

  تو رو خدا جوابم رو بدید من هر روز میام به سایت سر میزنم به امید اینکه جوابمو داده باشید ولی حتی نظرم تایید هم نشده.میخواستم بدونم ۱۰۰ درصد ترمیم معدل در خرداد ۹۶ هم برگزار میشه؟و نمراتش رو برای کنکور ۹۶ اعمال میکنن؟خواهشا جوابمو بدید

 • عارف says:

  راسته فردا تکلیف معدل مشخص میشه؟

 • r.z says:

  نشر دریافت
  سلام؛
  شما چرا انقد تو پیگیری تاثیر معدل شل می جنبین؟!
  چرا دیگه مثل قبل پیکیر نیستین؟
  اقای سبطی چرا واکنش دیگه ای تو این زمینه نشون نمیدن؟

  • سلام. هم ما هم دکتر سبطی پیگیریم. به روز نشدن این صفحه به دلیل نبودن خبر در این زمینه دلیل بر عدم پیگیری و فعالیت ما نیست. در ضمن پیگیر اصلی باید داوطلبان باشند که راه های آن را پیشتر ذکر کردیم..

   • سید مهدی موسوی says:

    خسته نباشید عزیزان نشر دریافت،خیلی از این دانش آموزان به نظر من با مسعولانی تماس نگرفتن خواهش من از این دوستان این هست تماس بگیرید این روزا بیشتر نتیجه میده اعتراض کردن فقط ده روز مونده تا پایان شهریور شایدم الان تصمیم گرفتند،تا دیر نشده بجنبید تا انشا الله با امید درس بخوانیم.خواهش میکنم تماس بگیرید.از نشر دریافت تمنا میکنیم پیگیر باشید چون شما بیشتر حرفتان عملکردتان موثر واقع میشه میدونم هیچ مسعولیتی در این کار ندارید فقط به خاطر امید بخشی به ما هر کاری می توانید انجام بدید در قبالش ما فراموش نمی کنیم که بخاطر زحمات شما تاثیر ناعادلانه ی سوابق برداشته شد یا مثبت ماند.

 • علی says:

  این حرفی هست که با تمام وجود از ته دل میگم واقعا گرفتار تصمیم های جاهلانه مسعولانی شدیم که بدون برسی دقیق،بیچارمون کردند شب و روزم جاشون عوض شده بقران، وقتی زیادی دلتنگ میشم میام در این سایت پیغام هایی که گذاشته میشه و در جواب مدیر محترم میگویند احتمالا مثبت یا مث سال گذشته،تنها دلخوشی و ارامشم به اون احتمال مثبت هست که من آن احتمال رو به صورت حتمی به خودم باورش میدم.د ر این جاست وقتی آقای سبطی برای عدالت میجنگند شاید نمی دانند چقدر دانش آموزانی مث من امید به زندگی و تحصیل پیدا میکنیم.توکل بر خدا
  تشکر از همه ی نشر دریافتی های عزیز خسته نباشید

 • علی says:

  نمیدانم این پیام هایی که گذاشته میشه خود آقای سبطی میبینند یا نه؟؟؟خواهش میکنم بازم پیگیر باشید ما امیدمان به شماست،تا یکی دو هفته سرنوشت ما مشخص میشه خواهش میکنم کاری کنید نزارید تاثیر سوابق اعمال بشه،الان بهترین زمان برای اعتراض هست چون هنوز تصمیم گیری انجام نشده.دلایل کافی برای نا حق بودن تاثیر سوابق هست بهانه نیست واقعا ناعدالتی هست که به یک باره ما گرفتارش شدیم.متاسفانه مسعولان ما بدون برسی و روی یک کرسی در جای تاریکی در خفا تصمیم گیری میکنند آگاهی ندارند که با تاثیر قطعی چی میشه فقط شاید یکی دو عضوشان آگاهی کامل داشته باشند.پس به نظر اونا تاثیر سوابق منطقی میاد از آقای سبطی عاجزانه خواهش میکنم بازم پیگیر باشند ما اگر مثبت شد کل ژندگیمونو مدیون ایشان خواهیم بود

 • عارف says:

  سلام.من چن تا کتاب از سایت تون خریدم پول ازم کم شد و شماره پیگیری پرداخت و شماره یمرجع تراکنشم داد .ولی بعدش نوشت وارد حساب کاربری خود شوید ولی من حساب کاربری نداشتم .مشکلی نیست کتابا برام ارسال میشن؟؟

 • رسول says:

  سلام و خسته نباشید.در اصلاحیه ی تاثیر معدل باز هم قانون مثل قانون سال ۹۲ایراد داره:
  ۱.نوشته تعدادی از دروس متوسطه دوم و پیش دانشگاهی .حالا منظورشون معلوم نیست چیه؟یعنی تعدادی از متوسطه دوم و تعدادی از پیش دانشگاهی یا تعدادی از متوسطه دوم و کل پیش دانشگاهی
  ۲.کسانی ک میخواهد ۹۶ کنکور بدند دیپلم اونها نظام قدیم(یعنی بین سال های۸۴ تا ۹۵ گرفتند) نه دیپلم متوسطه دوم.چون اصلا هنوز کسی دیپلم متوسطه دوم نگرفته پس این قانون حداقل از سال۹۸قابل اجراست

 • مصطفی says:

  اعضاء کمیسیون آموزش مجلس:

  ۱- محمدرضا عارف – تهران ۰۹۱۲۱۴۸۱۵۲۸

  ۲- محمدمهدی زاهدی – کرمان ٠٩١٢٨١٠٣٨٠۶

  ۳- قاسم احمدی لاشکی – نوشهر ٠٩١١١٩۵۴٣٧٨

  ۴- جبار کوچکی‌نژاد – رشت ۰۹۱۱۶۱۶۲۶۱۳

  ۵- ضیاءالله اعزازی ملکی – بناب ۰۹۱۴۳۱۳۴۲۵۴

  ۶- حبیب‌الله ده مرده – زابل ۰۹۱۲۰۲۷۵۹۱۲

  ۷- سیدمحمد باقر عبادی – بیرجند ۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

  ۸- فریده اولاد قباد – تهران ۰۹۱۹۳۷۹۹۹۷۹

  ۹- فاطمه سعیدی – تهران ۰۹۱۹۵۳۷۲۹۵۴

  ۱۰- اسفندیار اختیاری – حوزه زرتشتیان ۰۹۱۲۱۵۱۵۳۰۷

  ۱۱- محمد باسط درازهی – سراوان ۰۹۱۵۱۹۹۳۴۲۷

  ۱۲- سیدجواد سادات‌نژاد – کاشان ۰۹۱۲۸۹۴۹۵۷۹

  ۱۳- محمود صادقی – تهران ۰۹۱۲۳۰۲۵۳۶۵

  ۱۴- داوود محمدی – قزوین ۰۹۱۲۲۸۱۱۵۰۷

  ۱۵- یوسف داوودی – سراب ۰۹۱۴۴۳۱۲۰۹۸

  ۱۶- کارن خانلری – ارامنه ۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

  ۱۷- محمد قمی – پاکدشت ۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

  ۱۸- احد آزادیخواه – ملایر ۰۹۱۸۱۱۱۵۳۸۱

  ۱۹- ذبیح اله نیک‌فر لیالستانی – لاهیجان ۰۹۱۱۱۴۱۱۳۴۵

  ۲۰- محمد بیرانوندی – خرم آباد ۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴

  ۲۱- علیرضا ابراهیمی – آزادشهر ۰۹۱۱۳۷۳۴۶۵۱

  ۲۲- پروانه سلحشوری – تهران ۰۹۱۲۶۴۰۸۰۵۰

 • مصطفی says:

  – محمدرضا عارف – تهران ۰۹۱۲۱۴۸۱۵۲۸

  ۲- محمدمهدی زاهدی – کرمان ٠٩١٢٨١٠٣٨٠۶

  ۳- قاسم احمدی لاشکی – نوشهر ٠٩١١١٩۵۴٣٧٨

  ۴- جبار کوچکی‌نژاد – رشت ۰۹۱۱۶۱۶۲۶۱۳

  ۵- ضیاءالله اعزازی ملکی – بناب ۰۹۱۴۳۱۳۴۲۵۴

  ۶- حبیب‌الله ده مرده – زابل ۰۹۱۲۰۲۷۵۹۱۲

  ۷- سیدمحمد باقر عبادی – بیرجند ۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

  ۸- فریده اولاد قباد – تهران ۰۹۱۹۳۷۹۹۹۷۹

  ۹- فاطمه سعیدی – تهران ۰۹۱۹۵۳۷۲۹۵۴

  ۱۰- اسفندیار اختیاری – حوزه زرتشتیان ۰۹۱۲۱۵۱۵۳۰۷

  ۱۱- محمد باسط درازهی – سراوان ۰۹۱۵۱۹۹۳۴۲۷

  ۱۲- سیدجواد سادات‌نژاد – کاشان ۰۹۱۲۸۹۴۹۵۷۹

  ۱۳- محمود صادقی – تهران ۰۹۱۲۳۰۲۵۳۶۵

  ۱۴- داوود محمدی – قزوین ۰۹۱۲۲۸۱۱۵۰۷

  ۱۵- یوسف داوودی – سراب ۰۹۱۴۴۳۱۲۰۹۸

  ۱۶- کارن خانلری – ارامنه ۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

  ۱۷- محمد قمی – پاکدشت ۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

  ۱۸- احد آزادیخواه – ملایر ۰۹۱۸۱۱۱۵۳۸۱

  ۱۹- ذبیح اله نیک‌فر لیالستانی – لاهیجان ۰۹۱۱۱۴۱۱۳۴۵

  ۲۰- محمد بیرانوندی – خرم آباد ۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴

  ۲۱- علیرضا ابراهیمی – آزادشهر ۰۹۱۱۳۷۳۴۶۵۱

  ۲۲- پروانه سلحشوری – تهران ۰۹۱۲۶۴۰۸۰۵۰

 • مصطفی says:

  شماره اعضای هیئت رئیسه مجلس دهم

  ۱- علی لاریجانی- رئیس مجلس – قم ۰۹۱۲۱۴۸۳۰۰۶

  ۲- مسعود پزشکیان – نایب رئیس اول – تبریز ۰۹۱۴۴۰۵۱۷۸۶

  ۳- علی مطهری نایب رئیس دوم – تهران ۰۹۱۲۱۱۹۶۲۷۱

  ۴- غلامرضا کاتب – دبیر هیئت رئیسه – گرمسار ۰۹۱۲۲۵۹۲۶۸۵

  ۵- امیرحسین قاضی‌زاده – دبیر هیئت رئیسه – مشهد ۰۹۱۵۵۱۱۶۶۸۲

  ۶- اکبر رنجبرزاده – دبیر هیئت رئیسه – اسدآباد ۰۹۱۸۸۱۲۰۳۸۷

  ۷- علی‎اصغر یوسف‌نژاد – دبیر هیئت رئیسه – ساری ۰۹۱۱۳۵۲۴۲۶۰

  ۸- احمد امیرآبادی فراهانی – دبیر هیئت رئیسه – قم ۰۹۱۲۲۵۱۵۵۲۱

  ۹- محمدعلی وکیلی – دبیر هیئت رئیسه – تهران ۰۹۱۲۱۰۵۳۳۶۲

  ۱۰- بهروز نعمتی – ناظر – تهران ۰۹۱۲۱۰۸۲۷۱۳

  ۱۱- محمد آشوری تازیانی – ناظر – بندرعباس ۰۹۱۷۷۶۱۴۵۷۴

  ۱۲- قسیم عثمانی – ناظر – بوکان ۰۹۱۲۱۲۳۹۱۹۹

 • امیر says:

  آقای سبطی واقعا ممنون که به فکر ما هستین خواهش میکنم نزارین واسه سال ۹۶ تاثیر قطعی شه بخدا زندگی واسمون نمونده آیندمون نابود میشه با تاثیر قطعی هرچی زحمت بکشیم نمیرسیم

 • علی says:

  برای آقای سبطی آرزوی سلامتی میکنم و ازشون بسیار ممنونم که تلاش میکنند تا من و امسال منی که نخوندیم ولی الان اشتیاق زیادی برای تحصیل داریم امیدی داشته باشیم.تا به الان خیلی کارای بزرگی انجام دادند و با یک تشکر اینا فراموش نمیشه.تلاش برای عدالت هیچ وقت فراموش نمیشه.اینکه تاثیر قطعی بشه ناعدالتی هست بهانه نیست واقعا هر کسی با روشنفکری نه به نفع خودش فکر کنه میفهمه تاثیر معدل ظلم بزرگیه

 • علیرضا says:

  اطلاعاتی که شما در اختیار دانش آموزان قرار میدهید خیلی ها رو آگاه تر کرده من یکی خودم مدت ها بود فکر این اشکالات خستم کرده بود دیگه تا جایی پیش رفت که سرمو با یک چیزی مشغول کنم تا به ایرادات فکر نکنم ناعدالتی هایی که با چشم خیلی هاشون رو دیدم.تشکر بسیار زیاد از آقای سبطی.فقط به این فکر میکنم که چرا امتحاناتی که خلاقیت خاصی هم ندارند بایستی ملاک بشه اصلا غیر منطقی هست.هر کسی الان بیاد تجزیه تحلیل کنه سوالات امتحان نهایی رو خندش میگیره،سوالات هر سال هست حالا اگر همه چیز به عدالت بود سوالات امتحان نهایی دور از عدالتذهیچ استانداردی نداره و هیچ وقت هم تحقیقی روش اتفاق نیفتاده

 • یه نفر says:

  آقایون پزشک ، خانومای محترم . بقیه تقلب کردن ، پول دادن، سوال خریدن، خوب. شما چرا این قدر خوب کار نکردید که دهنشونو ببندید. شما چرا در حد نمره ۲۰ کار نکردید تا معدلتون بیست شه و این قدر نیاین تو این سایت؟؟ چرا یک سال کامل رو ننشستین پای بنی هاشم و کتابای پرسمان و … ؟؟ اگه بقیه متقلبند شما نباش. بعضی ها هم شاید جون کندن تا ۲۰ شدن!! چرا حق اونا رو میخاید ضایع کنید؟ تاثیر قطعی شاید بی انصافیه ولی لغوش هم نامردی در حق درسخونای واقعیه!! آقایی که میگی دوستم سوالا رو داشت ۱۹.۷۶ شد تو مگه دیدی با چشم خودت؟؟؟

  • علی says:

   کسی که نمرش بیس هست و تلاش کرده بخاطر نمره ای که کسب کرده به نظر من هیچ حقی ازش ضایع نشده در یک امتحانی نمره ی بیست گرفته که کلا تشریحی بدون به کار گرفتن خلاقیت،در واقع استعداد واقعی رو تفکیک نمیکنه و هر کسی هم نمره ی پایینی آورده نخوانده وداین حقشه فرصتی داشته با شه،خیلی ها هر ساله بعد سه چهار سال میخواهند ادامه تحصیل بدهند و با تاثیر معدل از رقابت حذف میشوند.خود من دانشجوی آزمایشگاه بودم انصراف دادم و در کنکور ۹۶ شرکت خواهم کرد معدل خوبی ندارم سال ۹۱ دیپلم گرفتم آن زمان خبری از تاثیر قطعی نبود با اینکه سال ۹۲ که با تاثیر مثبت کنکور برگزار شد ولی ما اصلا نمی دانستیم تاثیر سوابق یعنی چی.در ترمیم معدل خرداد شرکت کردم ولی نتوانستم نمراتم را تغییر بدم سعی کردم ولی چند ساله فاصله دادم برام سخت بود متن دینی حفظ کنم یا متن عربی و ادبیات که در کنکور جایی ندارند حفظ باشم یا ازمایش طرح کنید فیزیک که سر جلسه فهمیدم چی هست.یک بار فرصت رو از روی نا آگاهی از دست دادم.با تاثیر مثبت میتونم برای هدفم بجنگم،امیدوارم که با تلاش آقای سبطی ما بتونیم برای تحصیل امیدی داشته باشیم.کنکور هر سال یک بار برگزار میشه هر کسی هر چند بار اشتباه کنه بازم حق شرکت در سال بعد رو داره ولی امتحانات نه و این ایراد بزرگی هست.دور از اینا من شاهد بودم و همه هم دیدند چگونه تقلب به گستردگی داره انجام میشه و این ناعدالتی هست.

  • محمد says:

   دوست عزیزم شما درس خوندی قبول واقعا اصلا به هیچ عنوان جای حرفی تو این موضوع نیست ولی یک نفری حالا به هر دلیلی نخونده نتونسته بخونه خامی کرده آیا باید تا آخر عمر از چیز ی که میخواد بمونه؟ این واقعا حقه؟ تقلب رو که همه دیدیم حالا جدای اصلا تقلب و این حرفا واقعا علت تاثیر قطعی چیست؟ حذف کنکور؟ خود جناب خدایی گفتن که کنکور تا ۷ سال آینده قابل حذف نیست بخصوص در رشته تجربی خب دلیل تاثیر قطعی چیست؟ اونم نمراتی که به ناحق بدست میاد…شما درس خوندین تاثیر اگر قطعی بشه شما با این معدلتون باز باید درصدای بالا در کنکور بزنین تا رتبه خوب بیارین ولی خدای نکره معدلتون پایین باشه هرچقدرم درصدای بالا بزنین باز زحماتتون هیچی نخواهد شد زحماتی که فرد برای جبران نهایی در کنکور بخواد بکشه چند برابر زحماتیه که شما برای نهایی در سوم کشیدین با توجه به سطح سوالات درضمن خود ترمیم هم وضعیت مطلوبی نداره عده خیلی زیادی هستن که اصلا نمراتشون در اموزش و پرورش هم نرفته چه برسه به سنجش کما اینکه خیلیا هستن هزینه کافی برای ثبت نام ندارن امیدوارم تاثیر مثبت بشه تا حق کسی ضایع نشه این قانون تاثیر حتی مثبتش واقعا قانون اشتباهیه این شیوه حذف کنکور اشتباهه بخدا

  • مهدی says:

   چ ربطی داره ؟ اگه معدلت ۲۰هم بشه وقتی تقلب شده نا عدالتیه ک تاثیر داشته باشه چون ی درصد احتمال بده تو کنکور درصدات کمتر از با همین متقلبا باشه اونوقت معنی تقلبو میفهمی .منصف باش.

  • حسین says:

   پایه سومو نمی دونم ولی من که پیش دانشگاهی بودم خودم با چشمای خودم برگه امتحان فیزیکو یه ربع قبل امتحان دست دوستم دیدم که اتفاقا اونم تو تلگرامش داشت.منم نمی دونم به چی قسم بخورم باورت شه ولی باور کن دیدم سوالارو داشت.

 • حامد says:

  سلام آقای سبطی واقعا ممنون که به فکر دانش اموزان هستید

 • سحر says:

  لطفا از طرف ما از آقای سبطی تشکر کنین
  واقعا از زحماتشون بابت قضیه تاثیر معدل ممنونیم و دعاشون میکینم
  کاش مسئولین هم انقدر به فکر ما بودن

 • حامد says:

  اقای سبطی حالا به نظر شما این تاثیر معدل چگونه خواهد بود ؟ ما که نه خواب داریم نه هیچی

 • اسماعیل says:

  ازمونی که تقلب در حد نود درصد نمره کل رو داره رو میخان تو کنکور تاثیر بدن
  خنده دار نیست!؟

 • امیر says:

  سلام خسته نباشید
  آقای عمادی امروز گفت تا آخر شهریور تاثیر معدل مشخص میشه تو رو خدا یه کاری بکنید مثبت بشه

 • علی اصغر says:

  درود
  نشر دریافت سلام امیدوارم سلامت و شاداب باشید.تکلیف تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به طور قطعی کی مشخص میشود؟سپاس.

 • محمدرضا says:

  دستتون درد نکنه نشر دریافتیای عزیز بویژه دکتر سبطی ! امید ما ۹۶ ها به شماست !

 • r.z says:

  سلام،
  نشر دریافت چرا دیگه پیگیری نمیکنین واسه معدل؟!
  دو روز دیگه جلسه شورا جلسه داره
  ما بچه ها هم درحال پیگیری هستیم

 • r.z says:

  سلام،
  نشر دریافت چرا منفعل شدی؟
  ۲ روز دیگه میخوان جلسه بذارن واسه تاثیر سوابق
  ما هم داریم پیگیری میکنیم

 • علی says:

  سلام ..لطفا تروخدا کاری کنید که تاثیر معدل واسه کنکور ۹۶ هم مثبت شه وگرنه تمام ارزوهای چندین و چند سالم نقش برآب میشه…حتی با وجود ترمیم معدل هم نباید معدل قطعی شه چون بازم یکی مث من بدبخت میشه چون اگر بنا به هر دلیلی دوباره توی ترمیم نمره ی خوبی نگیرم رویاهام بر باد میره…من مثل خیلی ها نیستم که بخوام بخاطر نمره تقلب کنم یا سوال خرید و فروش کنم..لطفا به دادمون برس دریافت تا هنوز وقت هست..اگه معدل قطعی شه کار خیلی سخت میشه دیگه هیچ انگیزه ای واسه ادم نمیمونه…

 • پویان says:

  سلامفببخشید میشه یکم راجع به اصلاحیه قانون دیوان عدالت که راجع به تاثیرمعدل درکنکوره توضیح بدید؟

 • پویان says:

  سلام،ببخشید قضیه اصلاحیه قانون دیوان عدالت چیه؟

 • علیرضا says:

  سلام و خستخ نباشید.
  هنوز خبری نیست؟تا دو هفته ی اینده به نظرتون مشخص میشه؟برای چی فکر میکنند بایستی مثبت باشد

 • گندم says:

  بچه ها میشه کمکم کنین؟من دیپلمم ریاضی هست کنکور انسانی میخوام بدم چقدر معدلم تاثیر داره؟ کدوم درسا؟ریاضی عمومی میشه یا نه؟ من دیپلم مجدد بگیرم بهتره یا ترمیم معدل کنم؟ مثلا چ‌درسایی رو برای کنکور انسانی ترمیم کنم؟ اخه چرا معدل و تاثیر میدین این چ‌کاریه .من قبلا ب هر دلیلی درس نخوندم الان میخوام جبران کنم چرا حق ادمو ضایع میکنین ؟اون سال من پدر مادرم داشتن از هم جدا میشدن افسردگی گرفته بودم وضع مالی صفر صفر بدون اتاق شخصی حتی دیپلم و گند زدم الان یعنی باید تا همیشه حقمو بگیرین ؟

  • محمد says:

   ما مجبوریم قربانی بشیم تا عده ای از رومون رد شن و به بالا برسن.
   باز شما دختری . من که پسرم و دارو ندارموم رفت پای بیماریم با این وضعیت تحصیل و حق کشی و اشتغال باید برم دست فروشی کنم

 • سمانه says:

  سلام من به آقایان خانلری میرزاده خدایی و نگهبان ایمیل زدم و وضعیت موجود رو براشون شرح دادم امیدوارم موثر واقع بشه
  از بقیه هم خواستارم با وسایل ارتباطی ای که در اختیارشون هست این کار رو انجام بدن

 • مهدی says:

  سلام ببخشید این ترمیم معدل آخرش چی شد؟اجرا میشه یانه؟ آخه ما باید درس بخونیم یا فکر این چیزا باشیم-خواهشن جواب بدید

 • علیرضا says:

  خیلی از ماها هنگامی که شرایط مهیاست برای حرف زدن و دفاع از حق خود همه چی فراموشمان میشه.خواهش میکنم دوستان فکر کنید قبلش چه خواهید گفت بعد جسورانه با اعضای شورا تماس بگیرید تا به لطف خدا توجه به سرنوشت ما بکنند نه جیب کلاس کنکوریا.راه برخورد دیگری هم میتوانستند داشته باشند با بعضی هاشون متاسفانه ما رو بیچاره میکنند با تاثیر سوابق

 • اشکان صفوی says:

  تاثیر معدل باید به طور کامل حذف شه.مگه نمیگید کشور اسلامیه. اسلامی بودن که فقط به حرف نیست.عمل کردن میخواد.

 • لاله says:

  خواهان حذف کلی تاثیر معدل

 • عماد says:

  https://telegram.me/smsmajles کمپین داوطلبان کنکوری برای تاثیر مثبت معدل در کنکور

 • مهدی says:

  نشر دریافت عزیز با سلام. خواهشا پیگیری کنید تاثیر کلا لغو شه ما هم مردونه از شما که طالب حق ما کنکوریا هستید حمایت میکنیم.فقط تا دیر نشده چون ما کارمون شده تاثیر معدل و کنکورو بخاطر این ناعدالتی یادمون رفته .این تقلای واقعا آدمو ب زجر نیاره.اگه میشه یک گروه بسازید که طبق اون پیش بریم.ممنون

 • علیرضا says:

  سلام خبری شده از تاثیر معدل؟یا هنوز خبر ناخوشی در کار نیست؟خیلی نگرانم از اینکه بشنوم تاثیر قطعی شد.واقعا نمیدانم چیکار میکنم در ان لحظه برام وحشتناکه واقعا.ما زندگیمون را مدیون شما هستیم نشر دریافتی های عزیز بخاطر عدالت بجنگید ازتون خواهش میکنم

 • علی says:

  پس چی میشه؟واقعا تاثیر قطعی بشه همه قبول میکنند؟محال میدونم کسی دیگه اروم بشینه همه دیگه اگاهی دارند از بی عدالتی ها.دوستان تلاش کنید تاثیر مثبت باقی بماند با اینکه مثبت هم عادلانه نیست.شورای سنجش در جریان لو رفتن سوالات هست؟نشر دریافت ازتون یک دنیا ممنون که حداقل امیدی برای ما میدهید من از خدا میخواهم عدالت سر جاشو بگیره

 • mahyar says:

  اطلاعیه که سازمان سنجش زده یعنی چی ؟ کجا با کارهای سازمان عدالت جاری شده ؟ سوابق تحصیلی کجاش عدالت اجتماعی داره ؟ ترمیم معدل که مالیدن زمین

  • لاله says:

   سازمان سنجش سرتا پا دروغه.اینم یه دروغ مثل بقیه ی حرفاشون. میخواد بهونه بیاره که معدلو همچنان اثر بدن اومده مشتی پرت و پلا تحویل داده

 • محمد says:

  نشر دریافت واقعا باید کاری کنیم که آقای زاهدی رو تو این قضیه وارد نکنیم الان تصمیم گیرنده شورای سنجش هستش نه کمیسیون مجلس
  آقای زاهدی یکی از موافقان سرسخت تاثیر قطعی هستش اگر ایشون رو بیدار کنیم و بتونن رای شورای سنجش رو عوض کنن و تاثیر بزارن تو این رای خیلی به ضرر خواهد بود چون احتمال قطعی بودن افزایش پیدا میکنه

 • عارف says:

  با سلام.بچه ها ب این شمار ه ها زنگ بزنید و ایمیل بزنید مال مجلسه حتما این کا رو بکنید و حتما ب سایت مجلس برید و ب بخش ارتباطاط مردمی و پیام بفرستید.آدرس: تهران -میدان بهارستان – خیابان مجاهدین اسلام – مجلس شورای اسلامی
  صندوق صوتی: ۰۹۶۲۶
  صندوق پستی: ۱۱۵۷۵-۱۷۷
  کدپستی: ۱۱۵۷۶۱۲۸۱۱
  تلفن: ۳۹۹۳۱
  نمابر: ۳۳۱۳۲۴۴۱
  رایانامه: islamic@parliran.ir این سایت ارتباطات مردمی با مجلسhttp://parliran.ir/majles/fa/contactus

 • حامد says:

  بچها سلام
  ما کانالی برای حمایت و تلاش برای تاثیر مثبت معدل در کنکور ۹۶ زدیم که خیلی مهم هست که همه عضوش بشن..چون وقتی تعداد این کانال زیاد بشه و تلاش کنیم همگی در این راه خیلی زیاد تاثیر میذاره در این موضوع و هرچی تعداد زیاد تر باشه بهتره چون دیگه مثل پارسال نمیتونن بگن اینا یک جریان هستن
  لطفا هرچه زودتر عضو کانال ما بشید
  https://telegram.me/smsmajles

 • حسین says:

  تاثیر معدل کنکور ۹۶ اعلام شد ، ۲۵ درصد قطعی سال سوم و ۵ درصد قطعی پیش دانشگاهی
  منبع سایت خبر آنلاین
  لینک : http://khabaronline.ir/detail/460103

  نشر دریافت عزیز برای آگاهی دانش آموزان و داوطلبان کنکور لطفا نظر را تایید بفرمایید

 • عارف says:

  کلا بیخیال ما شدید ..

 • زمانی says:

  سلام ببخشیدمیخواستم ازنشردریافت بپرسم مگه چندتاداوطلب داریم که دیپلم سال ۸۴دارن ومیخوان توکنکورالان شرکت کنن یااینکه چندنفرن اونایی که دیپلم فنی دارن ومیخوان الان کنکوربدن؟میشه خواهش کنم ازاماراین افرادتوکنکور۹۵اطلاعی به داوطلبابدید؟

 • معین says:

  جناب اقای دکتر سبطی عزیز .چرا اخر نامتون به مجلس نوشتین از تاثیر امتحانات خرداد ۹۵جلوگیری بشه؟؟مگه۹۴تقلب نبود ؟بی عدالتی نبود؟

 • رز says:

  خواهان لغو تاثیر غیر عادلانه معدل کتبی در کنکور هستیم

 • علی says:

  اگر مثبت نباشد چیکار میشه کرد؟؟؟؟رای دیوان بازم اثری دارد؟؟؟؟

 • علی says:

  اصلا تاثیر قطعی معدل صحیح نیست خیلی ها امادگی کافی ندارند هنوز این فرهنگ مورد پذیرش کسی نیست و اجرای سریع این قانون بازم مشکلاتی در پی خواهد داشت،به نظرم تا زمانی که کنکور ادغام با معدل باشد بهترین راه اینه که تاثیر مثبت باشد،خواهش میکنم نظرم ثبت بشه بالاخره سخن ما جز این سایت ها جایی توجهی نمیشود.انگار ما جزعی از سیستم نیستیم.

 • علی says:

  سلام برای عزیزان نشر دریافت که این سایت بسیار عالی را ایجاد کردند.منی که سال ۹۲فارغ التحصیل شدم و کنکور جاری رو با تاثیر مثبت که نمیدانستیم اصلا چی هست دادم من برای کنکور ۹۶ میخواهم داوطلب بشم،چرا بایستی با تاثیر قطعی و شرایط کنونی باید کنکور برام تاثیر گذار باشد؟تاثیر قطعی وجودی نداشت،من نمیتوانم این قانون رو بپذیرم شکایت دانش اموز برای دیوان عدالت هم در این موضوع بود،چه چیز تغییر کرد؟اگر برای ۹۶ تاثیر قطعی باشه واقعا رای دیوان چی میشه؟یعنی بیش از ۶۰ تا قاضی مملکتمون آنم در دیوان عدالت اداری برداشت اشتباهی هم در بعضی مساعل دارند؟؟؟؟یعنی بایستی برای دیوان هم یک دستگاهی وجود داشته باشه تا هر وقت برداشت صحیحی نداشتند اصلاح کنه !
  از ایرادات تاثیر معدل نمیگویم چون واقا در مناظره و راه حل واقع بینانه برای کنکور از اقای سبطی بسیار دقیق پرداخته اند واقعا نمیدانم چرا این دلایل مسعولان ما را قانع نمی سازد دلایل روشن و منطقی اقای سبطی و ایرادات مطرح شده هنوزم برای کنکور ۹۶ پابرجاست بحث تقلب هم که بسیار گسترده شده من این را در شهرستان خودمان در همین خرداد ۹۵شاهد بودم از شهر ها ی دیگر خبری ندارم چگونه امتحان گرفته میگردد واقعا متاسفم نمره های تقلبی حتی با تاثیر مثبت هم اثری دارند و سرنوشت خیلی ها رو عوض میکند
  اینکه فقط یک سال تاثیر گذار باشد حالا بر فرض من دانش اموز سال جاری هستم و فارغ التحصیل سال های قبلی که حساسیتی نسبت به معدل نداشتیم نیستم،با تاثیر یک سال به صورت قطعی من به هدفم نمیرسم،حتی برای هدفم هم امیدی ندارم تلاش کنم،کجای این کارشون کم کردن استرس وجود دارد؟استرس من و امثال من رو زیاد کردند،
  خواهش میکنم به سوالم جواب بدید،تصمیم گیرنده برای تاثیر سوابق شورا خواهد بود یا کمسیون اموزش؟چه کسانی تصمیم میگیرند و چقدر بایستی امیدوار بود؟و چه میشه کرد تا تاثیر مثبت بماند؟شما واقعا کار بزرگی دارین می کنین در این دفاع هیچ نفعی ندارین هیچ بلکه بی احترامی هم میبینین.و چقدر نامه ی ارسالی اقتی سبطی به مجلس تاثیر گذار خواهد بود؟

 • پارسا says:

  با سلام و خسته نباشید*
  لطفا بفرمایید تأثیر معدل برای دیپلمه های قبل ۸۴ چگونه هست، برای کسانی که کارشناسی ارشد دارند و قصد شرکت در رشته تجربی دارند، معدل آخرین مدرک تأثیری نداره؟ در صورت عدم تأثیر معدل، با فرض یکسان بودن رتبه با کسی که دیپله بعد ۸۴ هست و تأثیر معدل داره، رتبه کدام یک بهتر میشه؟ ممنون میشم به این سؤال زودتر پاسخ دهید*

 • علی says:

  چیکار میشه کرد تا تاثیر مثبت باشه؟؟؟؟تا دیر نشده چیکار میشه کرد که مثبت باقی بماند؟سخنان اقای سبطی رو من تازه خوندم خیلی چیز ها رو تازه فهمیدم اگر ادم با شرافتی مث اقای سبطی با اون همه بی احترامی که میبینند باز همچنان مدافع ما باشند ما تا اخر عمر مدیون ایشان خواهیم بود.با این شرایط فعلی تاثیر قطعی به حق نیست.جناب مدیر اعضای کمیسیون مجلس دهم به نظرتون رای به تاثیر مثبت میدهند؟اقای عارف هم در بینشان هست و فکر کنم با تاثیر معدل در کنکور مخالف بودند

 • محمد√ says:

  تو رو خدا همه تلاشتون رو کنید ک تاثیر معدل رو بردارن یا حداقل مثبتش کنن چون خیلی تقلب تو امتحانات نهایی میشه ولی کنکور تقلبی نمیشه…تاثیر مستقیم خیلی بی عدالتیه

 • ارمان پاینده says:

  کد تخفیف میزان تخفیف تاریخ انقضا
  b8099@mpsv ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b8099@mdaf ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b8099@j9sd ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b8099@gg9h ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b8099@h2xn ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b8099@5g9u ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  b7925@bjpq ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲
  b7925@saj9 ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲
  b7925@pjef ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲
  b7925@4mc5 ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲
  b7925@9dk6 ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲
  b7925@dtjg ۲۰ ۱۳۹۵/۱۱/۲

 • عباس says:

  با سلام از زحماتی که به خاطر ما متحمل می شوید یک دنیا ممنونم وهمچنین از این که موضوع تاثیر مثبت معدل را پیگیری می کنید یک دنیا سپاسگزارم

 • علی says:

  با سلام و خسته نباشید برای دوستان نشر دریافت
  تشکر فراوان از اقای سبطی بخاطر زحماتی که میکشند تنها خواهش من این است به شدت بازم پیگیر باشین تا ما امید به تحصیل داشته باشیم شب و روز همش در این فکرم چگونه نمرات تقلبی خرداد ۹۵ رو قراره تاثیر بدهند با اون همه تقلب.
  دوستان خواهش میکنم کاری کنین تاثیر مثبت بماند.تا دیر نشده قبل تصمیم گیریشون بایستی از حق دفاع کنیم.نشر دریافت چیکار میشه کرد تا تاثیر مثبت باقی بماند من که دیگه امیدی برام باقی نمانده

 • هه را(کردی به معنی فریادhera) says:

  سلام دوستان خسته نباشید دلسرد نشید خدا حل میکنه مشکلارو ۳سال کنکور شرکت کردم تا به پزشکی رسیدم میدان را ترک نکنید اگر واقعا هدفمند هستین چون اراده و عشق رسیدن به هدفه که کوه بیستون رو ویران میکنه کنکور سد بزرگی نیست دوستان ترسش بزرگ جلوه ش میده سخت تر از اون تلاش کنید تا غالب ایید و طعم شیرین موفقیت رو تجربه کنید در هر حال هم ریسک تو کنکور فاجعه افرینه حتما معدلای زیر ۱۹.۳۰ ترمیم شرکت کنن یادتونم باشه ۱بار فرصت بیشتر ندارین خرابش نکنین شاید یهو گفتن ۲۵ %قطعی حتما دی شرکت کنین چون تو خرداد از جو کنکور فاصله میگیرین از مفهوم به حفظیات به امید بهروزی و شاد شدنتان موقع اعلام نتایج کنکور ۹۶ و رسیدن به قله های رفیع و استوار موفقیت

 • محمد says:

  اقا بذارید یه چیزی به کسایی که موافق تاثیر قطعی اند بگم که بدونن چه خبره
  امسال با معدل۱۹.۷۰ براشون نوشته فاقدتاثیرمثبت!!!
  یعنی چی؟یعنی تاثیر منفی هم داره تازه این معدل براشون
  پس معدل ۱۹ ها هم باید ازخداشون باشه تاثیرمثبت شه که ضرر نکنن
  تاثیرقطعی فقط به نفع معدل بیست هاست
  تمام

 • مهدی says:

  با سلام خدمت دوستان عزیزم و خدمت اقایان حجازی و سبطی عزیز بنده ادمین کانال تاثیر مثبت معدل هستم پارسال که با کمک بچه هایی که توی کانال بودن و گذاشتن شماره نماینده ها و راهنمایی درباره این که چگونه با نمایندگان صحبت کنند و پیام بفرستند تونستیم تاثییر سوابق تحصیلی رو مثبت کنیم انشالله امسال هم مثبت خواهیم کرد هر یک از دوستان خواستند میتونند در کانال ما عضو بشند کافیه @konkur_emsal رو به یکی از دوستان یا برای خودشون ارسال کنند باز هم تشکر از شما

 • عرفان says:

  سلام نشر دریافت عزیز
  لطفا اگه کاری از دست ما برمی آد بهمون بگید انجام بدیم.

 • امید says:

  در یک جایی از اخبار ۱۲ساعت پیش خوندم که به قطعیت میگفت کنکور بایستی حذف بشه و از ایرادات کلاس کنکوری میگفت و بازار داغ!من نمیدانم که چرا انقد سطح فکر این افراد پایین هست،مگر الان این کلاس کنکوری ها با حذف کنکور بیکار میشینند؟کلاس تقویتی میزنند یک سال درامدشان تبدیل به سه سال تقویتی میشه،قلم چی ی مجله ای داشت اینکه امتحان تشریحی برگزار میکنه با سه نفر تصحیح کننده با تیپ شخصیت متفاوت!یعنی محاله کلاس کنکوری ها برداشته بشند،برعکس قدرتمند تر هم میشوند

 • حسین says:

  سلام نشر دریافت
  ۱_ آیا در امتحانات دی برای ترمیم معدل میتوان شرکت کرد؟
  ۲_آیا قطعی است یا ممکن است تاریخ تغییر پیدا کند؟
  ۳_مگر امتحانات در دی به صورت مدرسه ای برگزار نمیشود؟پس چطور میتوان در ترمیم معدل شرکت کرد که به صورت نهایی باید برگزار شود؟

 • امید says:

  نامه ی ارسالی به کمیسیون رو سه چهار باری خوندم سرشار از امید هست.همه ی دوستان تلاش کنند تا دیر نشده زمینه ای فراهم بشه مسعولان به عدالت تصمیم بگیرند.به خدا توکل

 • امید says:

  تو رو خدا عزیزان نشر دریافت کاری کنین کسانی که تصمیم خواهند گرفت اگاهی داشته باشند و مثل دو سال قبل عده ای رو بیچاره نکنند،ارزوم این هستش بقران فقط یک بار در کنکور تن به تن رقابتی با سایر دانش اموزان داشته باشم،و من الان امیدوارانه بخاطر تلاش شما تا مشخص شدن تکلیف همچنان باور دارم که مثبت خواهد بود.من از نقطه ی صفر مرزی این پیام رو گذاشتم،از اقای هامون سبطی و اقای حجازی تشکر میکنم بخاطر این همه تلاش برای برپایی حقوق ما دانش اموزانی که ناخواسته فرصت را از دست داده ایم و الان ارزوی یک فرصت را میکنیم.اگر تاثیر مثبت باشه من حتما به هدفم خواهم رسید و همیشه بزرگانی مث اقای سبطی و حجازی را فراموش نخواهم کرد.

 • محمد says:

  دوستانی که با معدل بالا دارن و به شدت خواهان تاثیر قطعی هستن واقعا باید گفت که درسته که ما معدلمون پایینه و خب درس نخوندیم اما آدمی عوض میشه و تغییر میکنه با تاثیر قطعی واقعا چیزی نصیب هیچکس نمیشه کسایی که معدل بالا دارن باید درصد بالا بزنن تا کنکورشون رو خوب بدن همینطور که خبر دارین امسال تاثیر مثبت بود و میدونین که واسه معدل ۲۰ هم تو رتبه های زیر ۱۵۰۰ تاثیر مثبت لحاظ نشده یعنی اینکه رتبه داوطلب بدتر میشده حالا اگه قطعی شه خب رتبه های همه بدتر میشه و اینجا هیچکس سودی نمیبره و فقط کسایی ضرر میکنن که معدل پایین دارن خواهشن به فکر دوستانتونم باشین چر ا باید همو بفروشیم؟
  درسته زحمت کشیدین ولی راه چبران باید همیشه باشه نه یکبار یا دوبار باید همیشه باشه واسه آدم

 • سمانه says:

  آقای سبطی بی صبرانه منتظر پیش بینی شما از وضعیت تاثیرنمرات۹۶هستم

 • زمانی says:

  شماداریدفقط نظراونایی که موافق تاثیرمثبت هست رومنتشرمیکنیدوازارسال نظراونایی که موافق تادیرمستقیم هستندخودداری میکنیدوگرنه هیچ کسی که معدلش بالاس باتاثیرمستقیم مخالف نیس

  • این بحث ها قبلا انجام شده و نتیجه گیری شده (در صفحه ی کنکور۹۵) . نگاهی به آن بیاندازید و بعد به این صفحه بیایید

  • امیر says:

   سلام
   آقا یا خانم زمانی اگه از نظر شما عدالت فقط تأثیر مستقیمه پس عدالت رو با بی عدالتی اشتباه گرفتی
   چطور میشه کسی که با تقلب معدلش ۲۰ شده براش تاثیر مستقیم بدن
   من خودم به شخصه دیدم که از طریق رابطه نمره ی طرف رو درست کردن پس چطور شما میگید مستقیم??????????

 • زمانی says:

  خواهش میکنم اونایی که معدلشون بالای۱۸هست،حساب خودشونوازمعدل زیر۱۸هاجداکنن،باباوقتی معدل مستقیم باشه هرکسی به تناسب معدلش،نتیجه کنکورروعوض میکنه واین ینی عدالت،اونی که معدلش پایینه بایدضررکنه تاحق اونی که معدلش بالاس ضایع نشه

  • با رواج نمره گرایی و افزایش معدل ۲۰ فقط کسی که معدلش ۲۰ است ضرر نمی کند، فرض کنید ۱۰۰ هزار نفر معدل ۲۰ داریم، با همان درصدهای مشابه شما رتبه ی شما با یک صدم اختلاف یعنی معدل ۱۹.۹۹ قطعا ۱۰۰ هزار رتبه عقب تر می افتد!!! معدل ۱۸ که دیگر جای بحث ندارد

  • محمد says:

   رفیق من تو معدل ۱۸ رو بالا میدونی
   الان معدل های بالای ۱۹.۵ دنبال تاثیر مثبت اند
   مثه دوست من که معدلش ۱۹.۷۰ بود کنکور۹۵براش زده بود فاقد تاثیر مثبت یهنی حتی اگه تاثیر قطعی میبود تاثیر منفی هم داشت براش بعد شما با معدل ۱۸ کلا از قافله عقب میمونی

  • یاسمن says:

   وقتی این همه متقلب با تقلب و دزدی توی امتحان نهایی نمره ی بالا میگیرن و سوالا لو میره پس نباید تاثیر قطعی داشته باشه.کلا تاثیر نباید داشته باشه.

  • hrg says:

   امتحان نهیی تقلا توش خیلی بیشتره ایدوارم تاثیر معدل برداشته بشه کلا.

 • زمانی says:

  محض خداوپیغمبربذاریدازبیعدالتی های کنکورکم بشه،بذاریدتاثیرقطعی بشه،توروبه خدادست برداریدازاین کاراتون،

  • زود قضاوت نکنید و مقاله های مستدل صفحه ی زیر را بخوانید تا متوجه عدالت و بی عدالتی شوید:
   http://daryaft-pub.com/ebtal-moaddel/
   بخش‌هایی از مقاله‌ی بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه‌ی کنکور (نوشته‌ی یونس حمّه صادقی) : […] هیچ کارنامه‌ای را در سال‌های ۹۲ و قبل از آن نخواهید دید که تراز بالاتر از ۱۱۰۰۰ کسب کرده باشد و دارای علامت ستاره به نشانه مثبت بودن تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه‌ی آزمون باشد، حتی با معدل۲۰. این یعنی اینکه در تمام این سال‌ها تراز سوابق تحصیلی کسی که تمام نمراتش ۲۰ بوده است از ۱۱۰۰۰ کمتر بوده است؛ حال آنکه رتبه‌های زیر ۵۰۰ در این سال‌ها ترازی بالاتر از ۱۱۰۰۰ داشته‌اند. […] اگر ترازِ کسب‌شده در آزمونِ سراسری بالاتر از ۱۱۰۰۰ باشد ( رتبه‌ی زیر ۷۰۰ کشوری)، حتّی اگر معدّلتان ۲۰ هم باشد، تأثیر مثبت نخواهد داشت. سند این ادّعا دو چیز است [که در مقاله‌ی اصلی می‌توانید بخوانید]. [به طور خلاصه تراز معدل بالایی مثل ۲۰ (به دلیل تعداد بالای ۲۰ گرفتگان)از تراز کنکور رتبه های زیر ۵۰۰ کمتر خواهد بود و میانگین وزنی این دو پایین تر از تراز کنکور به تنهایی است و این باعث زیانِ معدل بالاهایی که کنکورشان را خیلی خوب داده اند نسبت به حالتی که فقط کنکور موثر است می شود. ] […] دو داوطلب را در نظر بگیرید؛ یکی با معدّل ۱۳ که با توجّه به سال اخذ دیپلم (قبل از ۸۴) و یا به‌دلیل نوع مدرک تحصیلی (فنی و حرفه‌ای یا …) سوابق تحصیلی برایش تأثیر داده‌نمی‌شود و تنها، تراز کسب‌شده در آزمون سراسری ملاک قرار‌داده‌می‌شود و داوطلبِ دیگر با معدل ۱۹ که سوابق تحصیلی برایش اِعمال می‌گردد. […] اگر این دو داوطلب هر دو در آزمون سراسری بدونِ اِعمال سوابق تحصیلی تراز ۱۱۲۰۰ کسب کنند ( حدود رتبه‌ی ۵۰۰ کشوری)، در کارنامه‌ی داوطلب اوّل همان تراز ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و در کارنامه‌ی داوطلب دوّم […]۹۶۰۰ […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) می‌شود.] […] اگر معدل به‌صورتِ مثبت اِعمال شود، برای هر دو داوطلب همان ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و اگر به صورتِ قطعی اِعمال گردد، برای داوطلب دوم تراز ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) ثبت می‌گردد. [یعنی در صورتی که معدل تاثیر داشته باشد کسی که معدلش حتی ۲۰ است نسبت به کسانی که معدل تاثیری در کنکورشان ندارد (دیپلم قبل از ۸۴یا نوع مدرک تحصیلی خاص مثل فنی و حرفه‌ای یا …) ضرر می‌کند و تراز و رتبه‌اش در صورت برابری در آزمون کنکور بدترخواهد شد!)] در همین مثال فرض کنید برای داوطلب اوّل ( دارای معدل ۱۳) هم سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی در نظر گرفته شود: اگر تراز سوابق تحصیلی را برای او ۴۰۰۰ در نظر بگیریم، […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۹۴۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰۰ کشور) می‌شود.] […] در هر دو مثال ایرادهای تأثیر معدل به‌چشم‌می‌خورد، خودتان مقایسه کنید. درمثال اوّل با تأثیر قطعیِ معدل، هرچند داوطلب دوّم معدل خوبی هم دارد، امّا ترازش حدود ۴۰۰ و رتبه‌اش حدود ۳۰۰ نفر جابه‌جا می‌شود و در مقایسه با کسی که معدلش ۱۳ است و سوابق تحصیلی‌اش تأثیر داده نمی‌شود متضرّر می‌گردد. در مثال دوم امّا این تأثیر فاجعه است! یعنی رتبه‌ی ۵۰۰ داوطلب را به ۸۰۰۰ تبدیل می‌کند. […] آقای رستگار رحمانی رتبه۱ رشته علوم تجربی و رتبه۱ رشته زبان در سال ۱۳۸۸ معدلشان ۱۳ بود!!! و بدانید اگر در سال ۸۸ تأثیر معدل به صورت قطعی اعمال می‌شد، اگر تراز آزمون سراسری ایشان را ۱۴۰۰۰ در نظر بگیریم و تراز سوابق تحصیلی‌اش را ۴۰۰۰ […][میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش۱۱۵۰۰ ( حدود رتبه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کشور) می‌شد.] […] عادلانه یا نا‌عادلانه‌بودن این اتفاق با شما … !!! کاملِ این مقاله را می‌توانید در لینک زیر مطالعه و دانلود بفرمایید: http://daryaft-pub.com/tasir-moaddel-sadeghi/
   با سپاس از توجهتان و به امید برقراری عدالت آموزشی /توفیق رفیق راهتان
   نشر دریافت

  • حسین says:

   آقای محترم بی عدالتی امتحان نهایی رو با بی عدالتی کنکور اشتباه نگیر.
   آخه چی بگم از بی عدالتی های امتحان نهایی که همه دیگه می دونن
   اون از تقلبدهای گسترده امسال که یا سوالا فروش میرفت یا یه جوری دست بچه ها می رسید اون از وضع تصحیح اوراق اون از وضع مراقبای امتحانات و حالا هم که کنکور ۹۵ حالا چرا کنکور ۹۵ به خاطر این که چه طور معدل کنکور ۹۵ مثبت باشه بعد اونوقت کنکور ۹۶ تاثیر مستقیم باشه
   اگه بی عدالتی های امتحان نهایی رو بشمری خیلی خیلی زیادن که بخواد تاثیر ۲۵ درصدی اونم به صورت قطعی و مستقیم داشته باشه.

 • زمانی says:

  سلام اقاتاثیرفقط بایدمستقیم باشه ولاغیر،عدالت فقط درصورتی اجرامیشه که تاثیرقطعی،دانش اموزانی روکه درس خوندن ومعدل بالایی کسب کردن ازاون کسانی که درس نخوندن ومعدل پایین دارن جداکنه،تاثیرقطعی باعث میشه اونی که درس خونده بردکنه واونی که تلاش نکرده ومعدلش پایینه ضررکنه وعدالت ینی همین،ازسال۸۴بودکه گفتن معدل تاثیرداره،خب درس میخوندیدتامعدلتون بیادبالا،جداازاین مصوبه مجلس بودکه تاثیرمستقیم باشه ودوسال هم اجراشد،داشت خوب پیش میرفت،خدالعنت کنه باعث بانی روکه تاثیررومثبت کرد،ولی سال ۹۶دیگه انشااله حتمامستقیم هس اونم باتاثیرمستقیم پیش وانشااله باتاثیرمستقیم بالای۴۰درصد

  • مقاله های کارشناسان در صفحه ی زیر را حتما بخوانید
   http://daryaft-pub.com/ebtal-moaddel/

  • عارف says:

   شما که دارید این حرف و میزنید فک نکنید فقط معدل شما بالاست معدل من ۲۰ هست از مدرسه ی استعداد های درخشان و امسال رتبه ی برادر من از همین مدرسه ۴ منطقه ۳ شد و خودم حتما با تلاش فراوان رتبه ی خوبی میارم.ولی هر دو با تاثیر مستقیم مخالف بودیم جون ب فکر اون پسر روستایی ک معدل ۸ داشت بودیم…انسان مگر جقدر زنده است..

  • حسین says:

   آقای محترم اگه عدالتی هم باشه برای تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی یا همون معدل فقط زمانی برقرار میشه که هر سه پایه تاثیر مناسبی تو کنکور داشته باشن نه همون طور که آقای مصطفی سبزواری که بالای همین صفحه دیدگاهشون هست توضیح دادن که پایه سوم هم تو سوالات کنکور نقش داره هم تو سوابق تحصیلی که تاثیر پایه سوم تو کنکور زیاده.

  • هانیه says:

   زمانی اگه تو راست میگی و نمرات نهاییت نمرات واقعی خودت باشن و تقلب نکرده باشی پس روی درسا تسلط داری و از درس خوندن برای امتحانای نهایی هیچ ضرری نکردی و میتونی از سوادت برای کنکور استفاده کنی و دیگه نگران مثبت یا قطعی بودن معدل نباید باشی.ولی به نظر من این طور نیست و تو اصلا سواد لازم رو نداری. چون در غیر این صورت این مخالفتت بعید بود.

  • hrg says:

   خوب نیست آدم اینقدر خودخواه باشه ملاک خلاقیت حفظ کردن یه مشت سوال نیست ان شالله هم که تاثیر معدل برداشته میشه بعدم زمانی که ما امتحان نهایی میدادیم یعنی سال ۹۲ تاثیر مثبت ولی یه دفعه ۴ ماه بعد تاثیر منفی شد فهمیدی ؟ ربطی هم به درس خون بودن یا نبودن نداره .

 • علی says:

  تنها ایرادی که به کنکور وارد هست این هست که در یک سال اونم در ۴ ساعت برگزار میشود تا قبل سال ۹۲ مشکلاتی نسبت به کنکور کسی نداشت استرس طبیعی هستش ولی الان یکی معدلش ۱۸هست داغونه چقدر عقب افتاده پایین تر از ۱۸ ها هم که امیدی ندارند.برای کنکور کسی شک تقلب نداشت شکی در کارنامه نداشت شک استاندارد بودن رو نداشت ولی برای امتحانات لو رفتن سوالات،رفاقت مراقب،تصحیح اوراق،نبودن خلاقیت در سوالات اینا به دور نبودن فرصت جبران عین کنکور هر یک سال هم که بود ولی بالاخره یک راه جبران داشت ولی امتحانات چی؟کسی فرصت ترمیم رو از دست بده چی؟ببینید الان در کشور ترکیه چند تا دانشگاه وجود داره که امتحانات برای ورودیش هر سال یک بار برگزار میکنه اونم با تست هوش و سوالات ریاضی،اونوقت در کشور ما امتحانات تشریحی و طوطی وار حفظ کردن رو ملاک خلاقیت میدانند.

 • حسین says:

  سلام . ببخشید میشه بگید کی نتیجه ی تاثیر معدل اعلام میشه؟؟؟ تو رو خدا یه کاری کنید تاثیر مثبت شه. ممنون

 • عارف says:

  چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور ۹۶
  نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با ۲۵درصد تاثیر و نمرات دروس مرتبط امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با ۵درصد تاثیر و هر دو بصورت تاثیر مثبت اعمال می شود.

 • علیرضا says:

  ادغام تاثیر سوابق با کنکور اصلا عادلانه نیست دلایل زیادی داره که خیلی ها میدانند تقلب بیش از حدی صورت میگیره تصحیح کننده درصد خطایی داره که این اصلا قابل قبول نیست بعدشم سوالات امتحان نهایی در حد کنکور نیست به نظر من سوالات امتحان نهایی اصلا خلاقیتی ندارد و روی این موضوع هیچ وقت مسعولان ما تحقیقی نداشتند.از طرفی تا زمانی که کنکور ادغام با تاثیر سوابق باشد بایستی تاثیر مثبت معدل لحاظ بشه برای کسی که خونده با امتیاز تاثیر مثبت سر جلسه ی کنکور خیالش راحته ولی برای کسی که نخونده حالا به هر دلیلی یا مثل پشت کنکوری های سال های قبل که اطلاعی نداشتند و الان برای کنکور ۹۶ داوطلبند امیدی به رقابت روز کنکور داشته باشند نداشتن تاثیر مثبت معدل برای من فارغ التحصیل سال ۹۲ یک ستم بزرگی هست حالا با تاثیر قطعی من رو از رقابت حذف میکنند و این ناعدالتی زیاد طول نمیکشه چون همه اگاهی دارن و میدانند با یک سال نهایی با این همه ایرادات نمیشه سرنوشت برای داوطلبان جابه جا کرد

 • علیرضا says:

  سلام و خسته نباشید برای تمام دوستان نشر دریافت.
  ازتون یک خواهشی دارم در واقع دلگرمی هست برام،اینکه برای ۹۶چقدر احتمال مثبت بودن هست با شرایط فعلی؟شما در جریان هستین خواهش میکنم ازتون پیگیر باشین هر کسی از دستش هر کاری میاد انجام بده

 • امیر says:

  سلام خسته نباشید
  آقای کدخدایی امروز گفت طی دو هفته آینده تکلیف معدل مشخص میشه توروخدا هرکاری واسه مثبت شدن تاثیر معدل میتونید بکنید
  ممنون

 • پریا says:

  سلام من کنکور ۹۵شرکت کردم و تو خرداد هم ترمیم معدل شرکت کردم ولی تو سوابق تحصیلی کارنامه اولیه کنکور همون نمره های قبلیم وارد شده رفتم سنجش گفتن تا ۳۰مرداد درست میشه رتبه من ۶هزار منطقه ۱شده با تاثیر سوابق بهتر میشه?اصلا به نظرتون دیگه تاثیر میدن?!ممنون

 • کنکوری says:

  سلام من خرداد ۹۵ ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی دقت کنید شرکت نکردم به خاطر مثبت شدن تاثیر معدل
  الان هم میگن دیگه نمیتونی ثبت نام کنی
  امروز ک بخشنامه رو خوندم نوشته بود هرکس فقط یک بار میتواند شرکت کند دقت کنید فقط یک بار شرکت در حالی که من تا حالا شرکت نکردم
  پس طبق این نوشته باید من و خیلیا دیگه مثه من بتونن شرکت کنن
  نشردریافت به نظرت میشه مثه پارسال به دیوان عدالت دراین مورد شکایت کنیم
  چون واقعا اگه ماها نتونیم شرکت کنیم خیلی نامردی میشه در حقمون

 • تینا says:

  توجه توجه توجه من هم در بخش سوابق تحصیلی کارنامه کنکورم نمرات ترمیم شدم اعمال نشده.با آموزش پرورش تماس گرفتم و گفتن ما نمراتتو به سازمان سنجش ارسال کردیم خیلی سعی کردم با سازمان سنجش تماس بگیرم ولی همش اشغال بود از طریق سامانه الکتریکی پاسخگویی سایت سنجش سوالمو مطرح کردن.میدونین چی جواب دادن؟؟؟؟ دقیقا نوشته:قانونی مبنی بر اعمال سوابق مربوط به نمرات ترمیم معدل از سوی شورای عالی سنجش و پذیرش وزارت علوم به این سازمان ابلاغ نشده است.حتی اگه بخواین اسکرین شات جواب سازمآن سنجشو براتون میفرستم. تورو خدا این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟اگه امسال تاثیر قطعی بود میدونین با این اعمال نکردنا چه فاجعه ای میشد.درررریافتتتت تورو خدا پیگیری کن واسمووووون

 • علی says:

  سلام و خسته نباشید ب دست اندرکاران سایت نثر دریافت؟
  الله از تک تک شماها راضی باشد.چون که خیلی از دانش اموزان نخبه کشورمان(بیشتر نقاط محروم) امیدشون را شکوفا می کنین با پیگیری های بیشتر برای تاثیر معدل در کنکور ۹۶( مخصوصا استاد سبطی و استاد حجازی)؟ممنونم و هزاران بار ممنون؟
  چقدر احتمال می دید معدل در کنکور امسال مثبت می شه؟ایا با مسئولین وزارت علوم صحبتی شده و در کفتکو باشما اشاره ای به امسال که تاثیر مثبت داره؟شده؟
  چون سوالات دانش اموزان را می بینم اکثرا تکرای می باشد در مورد تاثیر مثبت در کنکور ۹۶
  ممنون می شم جواب بدید

 • سجاد says:

  با عرض سلام.با توجه به اینکه مهلت ثبت نام ارتقای معدل در شهریور تمام شده .ایا میتونم در خرداد ۹۶ ثبت نام کنم؟

 • مریم says:

  سلام خسته نباشید..
  برای کنکور ۹۶هم میتونیم ترمیم معدل شرکت کنیم با وجود اینکه حتی تاثیر،مثبت هم باشه؟؟؟ اخه بهتره درهرحال معدل بالا باشه..
  واینکه برای محاسبه تاثیرمعدل ملاکشون برای کسی که ترمیم شرکت کرده فقط نمره ی بهتراست که حالا میتونه نمره ی ترمیم باشه یا فقط درصدی از نمره ی ترمیم به علاوه ی نمره نهایی گذشته؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین..متشکرم

 • sajad says:

  با عرض سلام .با توجه به اینکه مهلت ثبت نام تمامشده .ایا میتونم در خرداد امسال ثبت نام کنم؟ باتشکر

 • نسيم says:

  سلام سپاس از تلاش بی وقفه شما اگر شما نبودید با زیر تاثیر قطعی ومنفی کنکور له شده بودیم.گویا هنگام اعلام نتایج دکتر خدایی فرموند که تاثیر مثل پارسال خواهد بود.وبه صورت مثبت؟شما در جریان هستین?بنظرتون مثبت خواهد شد؟مدیر جان مممنون میشم ادرس اینستا رو بعد از پاسخ گویی به سوالم بذارید مچکرم

 • عارف says:

  سلام.مدیر محترم با تغییراتی که کمیسیون آموزش مجلس کرده به نظر شما وضعیت بهتر شده یا بدتر؟
  واینکه دیگه تاکیدی بر اینکه به نماینده ها پیامک بدیم ندارید.و مثل پارسال ن کاربران زیاد نستن و شما هم انگار زیاد دنبال کننده نیستید. چرا؟
  و فردا رییس جمهور ب شهر ما میاد آیا تاثیر داره بهش در مورد تاثیر معدل نامه بنویسیم و یا با ۱۱۱ دفتر ارتباطات مردمی با رییس جمهور تماس بگیریم؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

 • عرفان says:

  نشر دریافت عزیز خواهش میکنم اجازه ندید تاثیر قطعی بشه
  این واقعا بی عدالتیه وقتی سوالات لو رفته تاثیر قطعی بشه لطفا مثل پارسال تلاش کنید.

 • سیروان says:

  با عرض سلام ببخشید مصلن معدل ۱۹ درتاثیر مثبت به فرض رتبه ۳۲۰۰ رابه ۲۰۰۰تبدیل میکند؟

 • علیرضا says:

  چرا تاثیر مثبت رو زودتر نمیگن‌ همه راحت بشن بی دلیل چیرو برسی خواهند کرد؟؟بخدا اگر تاثیر مستقیم با این همه ناعدالتی بدهند من کلا از تحصیل کنار میکشم برای کنکور ترکیه میخونم

 • مریم says:

  دریافت جان سکوت حکمفرما تو قسمت خبر های مربوط به تاثیر معدل نشانه ی چیست؟چه پیش بینی ای قابل انجام هس؟

 • جابر says:

  سلام.چرا در باره ی عدم تاثیر دادن نمرات ترمیم معدل خرداد ۹۵ نظرتونو نمیگین!؟سازمان سنجش چرا تو کارنامه تاثیر نداده نمرات جدید رو!

 • علیرضا says:

  ادغام کنکور با معدل اصلا صحیح نیست چون تا به الان اموزش و پرورش امتحانات استانداردی رو برگزار نکرده اینو همه شاهد بودند که تقلب در امتحانات به شدت داره انجام میشه.در کنکور تقلب صورت بگیره جرایمی داره ایا برای امتحانات هم ان جرایم وجود داره؟در رقابت روز کنکور کسی که معدلش پایینه تاثیر مثبت رو نخواهد داشت ولی بازم امید برای رقابت در روز کنکور رو داره خیلی ها با لیاقت هستند ولی شاید در امتحانات خط خوشی نداشتند!خرداد ۹۵ خودم ترمیم شرکت کردم من فکر میکردم شاید مث قدیما نباشه مراقبت شدید باشه ولی در طول امتحان مراقب میگفت،میخوابید،از کلاس خارج میشد در سالن راه میرفت،همه هم با هم ورق تعویض میکردن.این دلیل خیلی بزرگی هست برای نا عادلانه بودن معدل. نمیدیدم الان منطق اینا رو تا حدودی قبول داشتم
  به نظر من چون اینا دو سال تاثیر مستقیم دادند و در اون سال ها خیلیا تباه شدند خود برادر من سال ۹۴ تعهد پزشکی اردبیل به زور قبول شد در حالی که کمی پایین تر از درصد های داداشم دوستش رتبه ی ۴۵۴ اورده بود که معدلش ۱۹ به بالا بود.خیلیا روحیه رو باختند و قبول نشدند.خیلیا با درصد های پایین پزشکی خوندند با معدل عالی.خیلیا به نا حق ازاد پردیس و …خیلی از نمرات تقلبی سرنوشتی رو رقم زدند
  من که از خدا از ته دل میخواهم حتما قصاص این نا عدالتی ها رو از مسبب اشان بگیره از دست ما کاری ساخته نیست.
  خوشا به حال کسی که اون زمان مورد تشویق پدرش بود و برای معدل بالا جایزه ای از طرف پدرش دریافت میکرد.خیلی ها وقتی فرصت رو از دست میدند تازه میفهمند چه شده.
  خواهش میکنم از نشر دریافت و اقای سبطی که خیلی ادم با شرافتی هستند و مدافع حقوق ما دانش اموزان هستند مسعولان ما رو قانع کنند تا فرصت رو از عده ای نگیرند با تاثیر مثبت هم تا حدی نا عادلانه هست برای ۹۶ هم مثبت باشد تا ما یک سال حداقل با امید رقابت کنیم و زیاد استرس نکشیم

 • جابر says:

  با عرض سلام.لطفا پیگیری کنید چرا سنجش نمرات ترمیم معدل خرداد ۹۵ رو تو کارنامه اصلا اعمال نکرده .در حالی که هم هزینه دادیم هم وقت هدر دادیم واسه خوندن و نمره عالی گرفتن.اگه واسه کنکور وقت میذاشتیم رتبمون بهتر میشد.اموزش و پرورش هم جوابگو نیست

 • عارف says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم سایت .ی سوال داشتم تو قانونی ک مجلس تصویب کرد گفتن تاثییر معدل برای سال های آینده با بررسی کارشناسی اعمال گردد.آیا دیگه لازمه تو مجلس رای گیری شه؟
  ب نظر من دیگه نمیره مجلس و سازمان سنجش میگه ما بررسی کارشناسی کردیم و تاثیر و قطعی میکنن.آیا این طوره؟ و آیا راسته تا ۱۵ شهریور تاثیر معدل و مشخص میکنن؟و ی سوال دیگه من پارسال ترمیم معدل ثبت نام کردم و تاثیر مثبت شد و دیگه نرفتم میتونم دوباره ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • سلام. منظور بررسی کارشناسی در کمیسیون آموزش مجلس است که البته با همفکری دولت (سازمان سنجش ) خواهد بود. / قانون فقط برای سال ۹۵ بوده و برای بعد از آن دوباره باید در مجلس رای گیری شود . / شنیده ها یی در زمینه ی زمان تصمیم گیری هست ولی قطعی نیست / اینطور که گفته اند فقط یک بار میتوان در طرح ترمیم معدل شرکت کرد مگر اینکه این شرط را بردارند.

 • معین says:

  سلام و خسته نباشید خاصی برای اقای سبطی
  در سایت کنکور راه حل واقع بینانه برای کنکور از نظر اقای دکتر سبطی رو خوندم باور کنین تو این دو سه سال انقد از ته دل خوشحال نبودم.برای همه ی دوستان توصیه میکنم حتما ببینند کسایی که‌ مث من عذاب معدل رو کشیدن حتما ببینند
  با این دلایلی که من دیدم امید دارم برای ۹۶هم مثبت باشه حتی برای سال های بعد هم

 • جلال says:

  سلام.چند تا سوال داشتم
  ۱.من اگه امسال از بسیج استفاده کنم و پرستاری آزاد ثبت نام و رزروش کنم دیگه برای سال بعد نمیتونم از بسیج استفاده کنم؟
  ۲.من سال پیش ترمیم ثبت نام کردم ولی چون مثبت شد سر امتحان نرفتم.الان میشه دوباره ثبت نام کنم؟
  ۳.نمیشه پرس و جو کنین ببینین سازمان سنجش تکلیف تاثیرو کی مشخص میکنه که ببینیم پشت بمونیم یا نه؟

 • سیروان says:

  سلامبر نشروزین دریافت و دریافتی اغا ما یه سوال داشتیم خدمتتان دوستمان رتبه ۳۲۰۰ منطقه اورده و نوشته فقط تاثیر مثبت دیپلم درصداشم عالیه مثلن زیست ۷۹ زده حال به نطر شما با توجه به معدل ۳۲۰۰ اورده یا نه اخه شما فرمودین که معدل تاثیری ندارد؟ چون ما معدلمون ۱۰ هست متاسفانه هزینه ترمیم را نداریم و میترسیم که بخاطر معدل پزشکی نیاریم. باتشکر

 • امیر says:

  سلام
  چیکار باید کنیم که تأثیر مثبت باقی بمونه??????

 • امیر says:

  سلام آیا امکان داره تأثیر مستقیم بشه??????????

 • گلی says:

  آقا میگن نمرات ترمیم معدل تو نتایج کنکور ۹۵ اعمال نشده.جریان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • گلی says:

    والا تو اخبار شبکه خبر یه چیزای نصفه نیمه شنیدم.بعدش آشنامون تو کارنامه کنکورش بخش سوابق تحصیلی فقط نمرات قبلیش بود.در حالی که نمرات ترمیمیش تو سامانه دانش آموزیش ثبت شده ولی تو بخش سوابق تحصیلی کارنامه کنکورش نیست.آخرای اخبارو دیدم یه پسری میگفت من رتبه م دوهزار شده اگه نمرات ترمیم معدلمو اعمال میکردن حداقل هزار نفر جلو میفتادم.لطفا پیگیری کنید ممنون

 • امیر says:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دیروز رئیس مجلس گفت باید کنکور حذف بشود
  با این حال به نظر شما تاثیر معدل برا کنکور۹۶چطوره????????

 • سحر says:

  با سلام
  اینکه میخوان کنکورو حذف کنن هیچ دلیل منطقی نیست به دلایل زیر
  ۱-توی کشور ما سطح همه دانشگاه هایکی نیست و همینطور که میدونید به غیر از تعداد معدودی از دانشگاه ها بقیه محلی برای تفریح هست و همه هم دوست دارند که به بهترین دانشگاه هاکه معمولا در تهران هستند بروند
  ۲-اگر این نماینده ها به فکر ما هستند و میخواهند که از هزینه ها ی کلاس های کنکور و استرس ما بکاهند با این تصمیم گیری ها اوضاع را بدتر کردند چون هم این هزینه ها شامل ۴ سال اخر شده و هم انکه استرسش به جای ۱ سال به ۴ سال افزایش پیدا کرده و از همه بدتر یه هزینه گزاف به نام ترمیم معدل به هزینه هااضافه شده
  ۳-اگر صرفا بخواهیم مبنای کنکور را امتحانات بی کیفیت و پر تقلب و جدیدا هم لورفتن سوالات اموزش و پرورش قرار دهیم اینطور حداقل ۱۰۰۰ نفر معدل ۱۹ الی ۲۰ فقط حالا معدل های زیر را ۱۹ هم چشم پوشی میکنیم که اکثر انها دوست دارند به دانشگاه های خوب بروند که البته دانشگاه ها این ظرفیت را نمی توانند بپذیرند
  ۴-در جواب اقای لاریجانی که گفته بودند کسی با تست ملا نمی شود باید گفت تست زدن مدیریت زمان مکان هوش و تمرین و مهم تر استرس را یکجاجمع میکند که یک نخبه در شرایط حساس باید همه را باهم مدیریت کند
  ۵- اگر کنکور برداشته شود مطمیا خیلی ها با پارتی بدونه انکه کسی بداند به بهترین دانشگاه ها میروند صرفا به خاطر نفوذ پدرانشان هر چند که الان نیز شاهد این اتفاق هستیم ولی کمتر
  ۶-یکی از افتخارات کنکور این بودکه داوطلبان با هر سن و مدرک و هرمعدلی توی کنکور شرکت میکردند و حتی کنکور ترغیبی برای ادامه تحصیل مردم به شمار می امد و تبعیضی برای کسی وجود نداشت که با این طرح ها بعید میدانم دیگر چنین چیز هایی را شاهد باشیم
  ۷- شاید ایران و معدود کشور هایی باشند در سطح جهان که حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشی تا شان اجتماعی پیداکنی شاید یکی از دلایل اصلی که در کشور های پیشرفته تاکید میکنم پیشرفته نه جهان سوم چیزی به نام کنکور نیست بدین خاطر است که بدون مدرک هم میشود کار و منزلت اجتماعی داشت
  ۸- بهتر نیست به جای قانون های بی منطق و الکی و پوچ به فکر قانون های بهتر باشیم مثلا اگر تصمیم داریم کنکور را برداریم اول سطح همه ی دانشگاه ها را یکی کنیم یا اینکه لزوم پیدا کردن هر کار را تحصیلات قرار ندهیم ویا با ایجاد شغل و کارگاه های تحقیقاتی مانع خروج نخبه هاشویم و گامی در جهت ابادانی کشور برداریم
  ۹-اخر مگر تا به امروز که کنکور وجود داشت کشور ما نخبه کم داشت که به نظر من با برداشتن ان بعید میدانم دیگر نخبه ای کشف شود به دلیل تقلب و پارتی بازی در رفتن بهدانشگاه های خوب
  ۱۰- و در اخر مگر کسانی که به هر دلیلی نمرات پایین دارند حق جبران اشتباهات خود و یا عوض کردن راه خود را ندارند چرا می خواهند کسی را که معدل پایین دارد را همیشه پایین نگه دارند مگر خداوند نفرموده که انسان جایزالخطاست مگر دانشمندانی بزرگی نیستند که با نمرات پایین بهترین های زمان خود شدند ممکن است هر ادمی در هردوره ای از زندگیش اشتباهاتی داشته باشد ولی ما ادم ها مگر کی هستم که جبران اشتباهاتش و اصلاحش رابه او ندهیم شاید همین فرصت ها و قطعا همین فرصت ها انسانی را دگرگون کند و به گنجینه های پنهان وجودش پی ببرد و دیگران را نیز بهره مند کند
  با تشکر از اقای سبطی و سایت خوبشان

  • معین says:

   اقای لاریجانی اگر به سخنرانیشون دقت کنید می گویند اگر تاثیر مثبت خوب باشه خب برای همه ی سال ها تاثیر بدین یعنی نمیدانند تاثیر مثبت اصلا چی هست.کسی که معدل پایینی داشته و زرنگه خطا نکرده که بگیم انسان جایزالخطاست بعضی وقتا شرایط جور نمیاد فرصت از دس میره با کنکور میشد سال بعد جبران کرد ولی با معدل نمیشه ترمیم معدل هم راه درستی نیست باید یک سال هم عین دانش اموزان بشینی تشریحی بخوانی مخصوصا این کار برای فارغ التحصیلان کار سختی هست و یک بار حق شرکت دارند خب این خودش یک مشکل برای اینکه اگر امتحان خیلی سخت باشه ی بار فرصت رو از دست میدی ولی برای سال جاری میزاره بمونه نوبت بعدی نمره خوبی بگیره چون چندین بار حق شرکت داره و میدونه براش این نمرات سرنوشت ساز شده برای من فارغ التحصیل ان زمان این سیاستی در کار نبود. اخر کلامم اینه هیچ وقت معدل جایگرین خوبی برای کنکور نخواهد بود حتی اگر مراقبت شدید باشه هیچ تقلبی صورت نگیره بازم نبودن فرصت جبران ایراد بزرگی برای معدل خواهد بود.

 • معین says:

  خواهش میکنم کاری انجام بدین تاثیر مثبت هم برداشته بشه شکایت کنین شورش کنین خلاصه هر چی بیچاره شدم کنکور ۹۵شرکت کرده بودم با درصد گرد ریاضی ۶۰ فیزیک ۷۰ زیست ۴۰ شیمی ۳۵ عمومیا ۴۰ رتبه ی منطقه ی ۳ داده پنج هزار و هفتصد برای تمامی شاخه ها نوشته فاقد تاثیر مثبت.به نظرم اینا صحیح وارد نمیکنند تاثیر مثبت هم تاثیر بدی هست با این حساب.حداقل زیر دو هزار یا سه هزار میداد شکی نداشتم.ترمیم معدل کجا ثبت میشه چرا نمرات قبلیم نمایش داده میشن؟

 • ناديا مراديان says:

  توروخدا مارو فراموش نکن دریافت دیروز خدایی گفت ١۵شهریور ماتاثیر کنکور ٩۶معلوم میکنیم پیگیر ماهم باشششششید توووووخدااااا

 • مهدی says:

  دریافت جان سلام و درود
  لطفا صدای مارو دریابید
  توروخدا مثه سابق پیگیر معدلدر ۹۶ باشید
  مثه پارسال ک اینقد واس بچه ها تلاش کردید امسالم کنارمون باشید
  توروخدا نذارید تاثیر قطعی بشه

 • علي says:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم اینو بدونم هدف مسعولان ما از اینکه تاثیر قطعی بدهند با این همه نا عدالتی و تقلب گسترده که همه شاهد بودند همین خرداد ۹۵ در مدرسه ی ما خود مراقب میگفت همه مینوشتند خب این یعنی به حقه؟خدا میدونه شهر های دیگه چه خبره .همینا سال ۹۶ کنکور میدهند با نمره های تقلبی لازم به گفتن اینا نبود همه شاهد بودند تا چندین سال هم خواهند بود هیچ وقت امکان نداره برای امتحانات مراقبتی در حد کنکور سراسری انجام بگیره.تاثیر مثبت بایستی برای همیشه باشه اصلا تا زمانی که کنکور ادغام با معدل خواهد بود بایستی تاثیر مثبت باشه هدف اینا اینه از کلامشون که کنکور غوله خب کسایی که معدل خوبی کسب کنند با تاثیر معدل مثبت از استرسشون کم میشه ولی امید برای معدل کمترا از دست نمیره.حرف اخرم اینه که همیشه معدل کمتر ها زیاد خواهند بود و همیشه میانشان دانش اموزان با لیاقت هم زیاد خواهند بود.

 • پوریا says:

  سلام یه راهکار خب با جزیات برای اونایی که باید ترمیم شرکت کنن .ولی دانشجو هستن بگین لطفا

 • سید says:

  دریافت جان واسه ما ۹۶ ها کاری نمیکنید؟!
  ما امیدمون بعد از خدا به شماست و الا اینا میان تاثیر رو قطعی میکنن واسه کنکور ۹۶

 • مصطفي says:

  تاثیر معدل برای ۹۶ نهایتا تا کی مشخص میشه؟؟؟خدا کنه که مثبت باشه

 • علي says:

  امیدوارم تاثیر مثبت باشه که این هم به حق نیست .خواسته ی خودشان را تصویب کردند ولی امید دارم برای کنکور ۹۶ هم تاثیر مثبت باشه.وگر نه به نظر من بازم شکایت ها و اعتراضات دوباره صورت خواهد گرفت بازم اصلاحیه ی قانون و هر چی خودشان بخواهند.اصلا به نظر من مجلس نباید برای این تصمیم بگیره چون خیلی هاشون به این حرف تسلیمند که با دو ساعت سنجش اشتباه است ولی مشکلات و دلایل گوناگون پشت پرده را نمبینند کارشناسان حرفه ای میخواهد تا برسی گردد و تصمیم صحیحی گرفته شود

 • سيد مهدي says:

  وای عجب حرفی زده اقای مصطفی سبزواری تنها سال سوم نصف کنکور رو شامل میشه یعنی کسی که فقط یک سال رو خوب خونده باشه به هر چی میخواهد میرسد.خیلی از ما ها دیدیم در این سال ها خیلی از دانش اموزان با لیاقت نتونستند به حق خودشان برسند سال ۹۵ برای یک عدشون فرصتی بود یا شانسی که از این ظلم و نادانی فرار کنن و به حقشان برسند

 • سيد مهدي says:

  خسته نباشید واقعا
  تقلب گسترده رو همه شاهد بودند و این یک دلیل کوچکی نیست برای رد تاثیر معدل.بعدشم تشریحی امتحان گرفتن و تصحیح ان در همه جای کشور به درستی نخواهد بود.تصحیح کننده میتواند ادم خوبی یا بدی باشد از نظر نمره دادن…خلاصه تصحیح امتحان سلیقه ا ی خواهد بود.مراقبت از ازمون هم یک دلیل بزرگ چون خیلی از ماها شاهد ان بودیم مراقب اجازه میده همه تقلب کنن بعضی هاشون خودشان میگند تا همه بنویسند.غول بودن کنکور الان برای عده ای غولتر شده .با چند کتاب تاثیر دادن عده ای با لیاقت از ترس درصد های بیشتر برای جبران اصلا نتوانند بخونند.برای کسی مث من تاثیر معدل ۲۵ درصد نیست برای روحیه ی من ۱۰۰ درصد است و اینکه اصلا امیدی ندارم.ما که نمیتوانیم از حق خودمان دفاع کنیم ولی تو رو خدا شما کاری کنین تا حق ما زیادی از بین نره

 • ناديا مراديان says:

  بابا ما پارسالم تاشب کنکور استرس مثبت مستقیم داشتیم…باگوش های خودم شنیدم دکتر خدایی گفت تازمانی که ما نتونیم شرایطو به صورت عادلانه وعاری از هرگونه تقلب باشه انگاه به صورت مستقیم اثر میدیم ولی سال اینده مثبت ولی خب ممکنه درصدشو بیشتر کنن اما مثبت درسته مدیر سایت؟

 • ايها الناس says:

  سال ٩۵هم تاشب کنکور استرس قطعی مثبت رو به مادادن…اخرشم شد مثبت،توی اخبار اوایل خرداد بود که شنیدم تازمانی که شرایط عاری از هرگونه تقلب ان هم به صورت سه سال برگذار نکنیم.تاثیر قطعی نیست پس کنکوریا نگران نباشید.امسال تاثیر به صورت مثبت ولی احتمالا ناثیرشو بیشتر میکنن من۴۰تا مثبت نهایتا…درست میگم مدیر جان؟

  • یاسمن says:

   بیخود کردن بشه ۴۰ درصد.همنجوریشم باید کلا تاثیرش حذف شه. مثبتشم با وجود این همه تقلب اشتباس.اگه میخوان مثبت باشه نهایتا ۱۰یا ۱۵ درصد نه بیشتر

 • ايها الناس says:

  کنکوری های ٩۶اصلا استرس نکشید من پارسال کنکور ٩۵بودم…این بازیا رم تا شب کنکور که مثبت یا منفی سر ما دراوردن…ولی گوش کنید خودم باگوش های خودم شنیدم،ابراهیم خدایی گفت،ما تا زمانی نتونسم سه سال رو با شرایط درست برگذار کنیم،تاثیر قطعی نمیتونیم بدیم،پس مثبت امسال نهایت ممکنه درصدشو زیاد زیاد تر کنن اما به صورت مثبت…نه مدیر جان؟؟؟

  • زهرا says:

   سلام
   میخواستم بدونم نمایندگان مجلس با صحبت های مخالفان و موافقان همان جا سریع تصمیم میگیرند و کل سرنوشت ما رو رقم میزنند؟؟؟خدا میدونه خیلی هاشون اصلا نمیدانند تاثیر معدل یعنی چی.تو رو خدا بخواهید برای ۹۶ هم تاثیر مثبت باشه

 • علي موسوي says:

  نمیدانم که چرا مسعولان ما انقد پا فشاری میکنن تا با تاثیر دادن یک سال زندگی خیلیا رو نابود کنن واقعا یعنی انقد درکشان پایینه به سخنرانی مجلس درباره اصلاحیه ی قانون ۹۲ گوش کنید متوجه میشید که حتی اقای لاریجانی هم نمیداند تاثیر مثبت خوبه یا بد بعدشم رای میدهند و قانون تصویب میکنند تنها بهانشونم اینه که کنکور یک غوله وبا دوساعت نمیشه موفق شد.چندین ساله یعنی سنجش نا عادلانه بوده و تمامی مسعولان ما با سنجش غیر صحیح سر کارند.این منطقیه که با دو ساعت نمیشه کل زندگی رو رقم زد ولی با یک سال هم نمیشه من خودم شخصا هنگام امتحان شاهد این بودم که خیلیا ورقه رو با هم عوض میکردند همه شاهد این بودند.سه سال متوسطه نهایی بشه بعدش تاثیر بدهند مگه براشون این کار سخته؟؟؟ بایستی چندین سال تاثیر مثبت باشه برای فارغ التحصیلان این سخته که بخوان تشریحی بخونند من ترمیم معدل شرکت کردم ولی برای دروس عمومیم که نمرات پایینی داشتند نتونستم کاری انجا م بدم و یک بار حق شرکتم را هم از دست دادم خیلیا مث من نمره ی خوب نخواهند گرفت چون برای یک فارغ التحصیل این کار سختیه

 • مریم says:

  خب حالا که ترمییم راه افتاده نکنه اخر تاثیر معدل قطعی بشه چون من امسال کنکور دادم هم میخوام برم دانشگاه و هم برای کنکور بخونم خیلی سردر گمم لطفا راهنمایی کنید

 • مونا says:

  سلام تورو خدا کمکم کنیدوجوابمو بدین من فارغ التحصیل ۹۱ هستم ودیپلم ریاضی دارم و میخوام در کنکور ۹۶ رشته تجربی شرکت کنم ولی بابت نمرات دیپلمم که همشون در حد ۱۰و۱۱ هستن خیلی نگرانم من هرطور که شده باید پزشکی قبول بشم واگه بخوام در ترمیم معدل شهریور شرکت کنم مهلت ثبت نامش تا کیه وشرایطش چه جوریه و به نظرتون در ترمیم معدل شهریور شرکت کنم یا دس نگهدارم تا وضعیتش در کنکور ۹۶ معلوم بشه بعد اقدام کنم و چه دروسی از دیپلمم در کنکور تجربی ۹۶ تاثیر داره ومن باید امتحان بدم ممنون بابت تلاش وراهنماییهاتون

 • زهرا says:

  سلام، موقع امتحان کنکور ما تجربیها برگه نظر سنجی خوبی در مورد تاثیر معدل دادن همه بچه های دور اطراف من و من یا گزینه بدون تاثیر یا تاثیر مثبت رو زده بودن هیچکس تاثیر قطعی رو نزده بود پس امید به تاثیر مثبت هست

 • فرید says:

  سلام دریافت جان خواهش میکنم سوالمو جواب بده ایا تا به حال کسی رو دیدی که با یه دیپلوم غیرمرتبط با گروه ازمایشی خود کنکور بده و موفق بشه مثلا با دیپلوم ریاضی کنکور تجربی بده و پزشک بشه.ممنون میشم جوابمو بدید.سپاس

 • حسن says:

  اقای سبطی خواهشا همه تلاشتون را برای برگزاری مجدد امتحانات نهایی در بعضی دروس که سوالاتش به طور گسترده ای به فروش رفته به کار ببرید.

 • فاطمه says:

  سلام.به نظر شما سال ۹۶ تاثیر معدل چگونه خواهد بود؟مگه دیوان عدالت نگفته ابطال هستش معدل.پس چرا بعضیا میگن امسال باز قطعی میشه؟من میخوام پشت کنکور بمونم ولی واقعا اگه قطعی بشه باید یه تصمیم دیگه بگیرم.کی مشخص میشه ؟تااخر شهریور معلوم میشه؟

 • سیروان says:

  درود بر نشردریافت. اغا ما معدلمون۱۱ هست میخایم کنکور۹۶ شرکت کنیم و دانشجو هستیم میگن تو با این معدل پزشکی نمیاری با تاثیر مثبت هم.این خبر راسته؟ اونوقت ماکه پول ترمیم نداریم تورروخدا کمک کنید.

 • سارا says:

  تاثیر معدل براى سال ۹۶ چى شد؟؟
  توروخدا هرکارى میتونین براى ما کنکوریا انجام بدین که تاثیر مثبت شه

 • yas says:

  کلا بیخیال ما شدین دمتون گرم

 • مرتضی says:

  چیزی که میگم دروغ نیست،درد دله،اما با وجود اینکه مدرکی برای اثباتش ندارم میگم.بیرون سالن امتحان دینی بحث سر امتحان دینی شد، و با دوستامون سوال هارو چک کردیم. بعدش هم رفتم خونه و وقتی جواب های سوال ها توی سایت اومد چک کردم.هیچ غلطی نداشتم، طوری که سوالاتی که دوستانم غلط نوشته بودن رو بهشون گفتم. منتها من از بچگی، یه مشکل ارثی داشتم که حتی پیش روانشناس هم رفتم و گفت درمان نداره، اینکه دستم میلرزه، گفت نقص عصبیه.مخصوصا زمانی که استرس امتحان هست. قبلا هم معلم ها بهم نمره کمتر میدادن و من با گواهی پزشکی بهشون میگفتم و نمره رو میگرفتم، بعد وقتی نتایج دینی اومد، دیدم نوشته هفده. در حالی که دوستم که باهاش چک کرده بودیم و یک غلط داشت دقیقا نوزده و نیم شده بود! اعتراض زدم، یک نمره اضافه شد و شد هجده! حالا فقط به خاطر این لرزش دست، که حتی برگه امتحان رو بهم ندادن تا اثبات کنم معدلم از نوزده و هفتاد کمتره.یعنی رشته ای که میخوام برم احتمال قبول شدنش خیلی خیلی کمه. شاید حالمو درک کرده باشید، ولی باور کنید بیش از حد افسرده شدم.تمام نتیجه درس ام اینطوری به باد میره. حالا تنها امیدم مثبت شدن تاثیر معدله، چون میدونم دوباره با ترمیم معدل هم یک مصحح اینطوری بهم بیفته بی فایده است، خصوصا که فقط یکبار دیگه هست. این اقایون مسعولین که انقدر دست دست میکنید، یک ماه برای شما چیزی نیست.برای من با این حال از صد سال جهنم بودن بدتره. اگه نتایج رو مثبت نکنید یا برندارید، تمام زحمت من به خاطر چیزی که دست خودم نیست و نمیتونم بهش اعتراض کنم از بین رفته.من به خاطر زندگیم هم شده اگه این اتفاق نیفته هیچ وقت نمیبخشمتون.هیچ وقت. لطفا سریع باشید.با تشکر از سایت دریافت.

 • محمد█ says:

  سلام…اولا ی تشکر خعلی ویژه میکنم بخاطر تلاشاتون واس کنکور ۹۵….ثانیا ازتون خواهش میکنم یه تلاش ویژه هم کنید واس کنکور ۹۶ که این معدلو یا بردارن یا حداقل مثبتش کنن!!
  خواهشا پیگیر باشید شما نماینده مایید♥♥

 • fatima.forghani says:

  با سلام خدمت مدیر اجرایی / و/ مشاور محترم
  من فارغ التحصیل ( سال چهارم۹۰-۹۱ )هستم …
  معدل سال سومم ۱۸ونیم هستش و سال پیش دانشگاهی ۱۸و پنج صدم…
  با هدف قبولی در رشته دندان پزشکی #ترجیحا دانشگاه دولتی ٰ میخوام در کنکور ۹۶ کنکور شرکت کنم
  ××درباره ی ترمیم معدل××
  با چند دبیر و مشاور… صحبت کردم اما اتفاق نظر ندارند و خودم هم نمیدونم واقعا چه کاری صحیح تره !
  از یک طرف زمان محدوده و اعمال(تست و کتاب و کلاس) بسیار …درنتیجه فکر میکنم شاید تشریحی خوندن چندتا از دروس زمان زیادی رو از من بیگیره !؟ که
  ئرصورت کنکوری خوندن بتونم ازش مفید تر استفاده کنم…
  ×× درضمن درگیری های جدیدی رو به دنبال خواهد داشت

  از طرف دیگه میگم شاید اگر نمراتم رو ترمیم نکنم بعدا واسم مشکل ساز بشه و دیگران ازم جلو بزنند…با توجه به اینکه برای رشته ـ دانشگاه هایی که مد نظرمه باید رتبه ی مناسبی کسب کنم!؟

  قبلا از راهنمایی های روشنگرانه ی شما کمال تشکر رو دارم…
  ممنون میشم اگر پاسخ ×××فقط××× برای خودم ارسال بشه

 • کنکوری says:

  سلام لطفا بدست اقای سبطی برسد
  اول اینکه تشکر میکنم از تمام کار هایی ک برای دانش اموزانی ک حقشون با این تاثیر معدل خورده شده انجام دادید اجرکم مع الله
  دومندش من شنیدم جلسه برسی تاثیر معدل در مجلس به زودی برگزار میشه من از شما و بقیه دوستان ک از این قانون مسخره متضرر شدیم میخام زود به نمایندگان مجلس اطلاع رسانی کنیم اقای سبطی تورو خدا هوامون رو داشته باش امیدمون اول خدا بعد شماست.
  مدیر لطفا ثبت کن

 • محمد says:

  نشر دریافت یه گروه زدیم تو تلگرام ….بچه ها بیاید اینجا خواهشا
  http://telegram.me/joinchat/DBe_vT6tP-9O5DU5VHWcag

 • محمد says:

  تورو خدا یه گروه تلگرامی چیزی درست کنین و اونجا فعالیت کنیم ایشالا تاثیر واسه ۹۶ مثبت بشه

 • عرفان says:

  سلام آقای سبطی ازتون خواهش میکنم با نماینده ها تماس بگیرید و اون هارو در جریان فروش سوالات قرار بدید اگر تاثیر قطعی بشه واقعا بی عدالتیه بزرگیه امیدمون به شماست.

 • پوریا says:

  نظر شخصی من اینه کنکور باید صد در صد خالص و هیچگونه وابستگی نسبت به امتحانات نهایی نداشته باشه …

 • علی says:

  سلام واحترام به مدیرکل محترم تارنمای نشردریافت
  براساس رای دیوان مربوط به شکایت خانم کریمی درباره تاثیر مثبت معدل نهایی در کنکور برای سالهای ۹۵ ،۹۶ و۹۷ بود. وپس از طی دوفوریت وتصمیم گیری مجلس برای سال۹۵ تاثیر مثبت معدل نهایی برای کنکور شد؟سوال آیا رای دیوان همچنان برای سالهای ۹۶ و ۹۷تاثیر مثبت می باشد به قوت خود باقی هست ؟ چون مجلس فقط برای سال ۹۵ تصمیم گیری نموده و برای سالهای بعد نه:
  سوال دیگرایا شورای سنجش حق تصمیم گیری برای سالهای بعد دارند یا نه ؟ ایا می تواند رای دیوان برای سالهای بعد نافذ می باشد را شورای سنجش باطل کنند یا نه؟

 • عباس زاده says:

  سلام اقای سبطی از شما می خواهم تا یک سوال را از مسولین محترم سازمان سنجش بپرسید که چرا اینقد اقای کد خدایی اصرار به تاثیر قطعی دارد نکند ایشون کارخانه ی معدل سازی دارد یا….

 • سید رضا says:

  سلام به همه نشر دریافتی های عزیز
  ــ از جناب سبطی عزیز که تاج سر ماست خواهش میکنیم پیگیر تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۶ هم باشند تا تاثیر بصورت مثبت اعمال بشه ، ممنون و تشکر فراوان
  ــ مدیر جان به نظر شما تاثیر معدل ( مثبت / قطعی ) به چه صورتی در کنکور ۹۶ اعمال میشه؟